• Kavel 1

    Otto II (1229-1271), Denier z.j.

    , Arnhem, wapenschild met leeuw/dubbel koppige adelaar, vdCh.1.6, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 150
    € 135
  • Kavel 2

    , Nijmegen, vdCh.1.7, ruim zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 150
    € 140
  • Kavel 3

    Eduard (1361-1371), Plak of halve groot z.j.

    , Arnhem, vdCh.5.2/3, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 80
    € 100
  • Kavel 4

    Willem I (1377-1402), Rijnse Goudgulden z.j., Arnhem, Delm.588, prachtig

    Taxatie / estimation
    € 500
    € 700
  • Kavel 5

    Willem I (1377-1402), Groot of 6 Floerken z.j.

    , Arnhem, vdCh.7.10, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 75
    € 65
  • Kavel 6

    Reinoud IV (1402-1423), St. Jans goudgulden z.j.

    , Delm.599, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 250
    € 440
  • Kavel 7

    Arnold van Egmond (1423-1473), Arnoldus goudgulden z.j.

    , Delm.604, fraai

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 140
  • Kavel 8

    , Delm.604, fraai

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 130
  • Kavel 9

    , Delm.604, fraai

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 135
  • Kavel 10

    Arnold van Egmond (1423-1473), dubbele groot z.j.

    , vdCh.11.19, ruim zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 150
    € 190
  • Kavel 11

    Karel van Egmond (1492-1538), Clemmer goudgulden z.j., Roermond, Delm.619, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 500
    € 1.050
  • Kavel 12

    Karel van Egmond (1492-1538), Rijdergoudgulden z.j., Delm.620, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 400
    € 320
  • Kavel 13

    Karel V 1543-1555, Gouden Zonnekroon 1544, Delm.625, ruim zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 750
    € 1.150
  • Kavel 14

    Philips II (1555-1598), Halve gouden reaal z.j.(1560-1562), Vz: Borstbeeld van Philips II naar rechts mt Gelders kruis DOMINVS.MICHI.ADIVTOR Kz: Gekroond Spaans-Oostenrijks-Bourgondisch wapen PHILIPPVS.D.G.HISP.REX.DVX.GELR, Delm.628, CNM.2.17.4, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 500
    € 520
  • Kavel 15

    Philips II (1555-1598), Halve gouden reaal z.j.(1562-1576), Vz: Borstbeeld van Philips II naar rechts mt Gelders kruis DOMINVS.MICHI.ADIVTOR Kz: Gekroond Spaans-Oostenrijks-Bourgondisch wapen PHS.D.G.HISP.Z.REX.DVX.GEL, Delm.628, CNM.2.17.5, bijna prachtig

    Taxatie / estimation
    € 750
    € 600
  • Kavel 16

    Philips II (1555-1598), Philipsdaalder 1557

    , Vz: Borstbeeld van Philips II naar links PHS.D.G.HISP.ANG.Z.REX.DVX.GEL jaartal Kz: Gekroond Spaans-Oostenrijks-Bourgondisch wapen, vergezeld van twee vuurstalen, geplaatst op een kruis van knoestige stokken en dragende het kleinood van de Orde van het Gulden Vlies DOMINVS.MIC - HI.ADIVTOR mt Gelder kruis, Delm.29, CNM.2.17.8, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 100
  • Kavel 17

    Philips II (1555-1598), Philipsdaalder 1561

    , Delm.29, CNM.2.17.9, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 150
    € 120
  • Kavel 18

    Philips II (1555-1598), Halve Philipsdaalder 1564

    , Vz: Borstbeeld van Philips II naar links, door mt Gelders kruis gesplitst jaartal eronder PHS.D.G.HISP.Z.REX.DVX.GEL Kz: Gekroond Spaans-Oostenrijks-Bourgondisch wapen, vergezeld van twee vuurstalen, geplaatst op een kruis van knoestige stokken en dragende het kleinood van de Orde van het Gulden Vlies DOMINVS.MIC - HI.ADIVTOR wel of geen mt Gelders kruis, met klop leeuwtje, Delm.62, CNM.2.17.14, fraai

    Taxatie / estimation
    € 75
    € 95
  • Kavel 19

    Philips II (1555-1598), Vijfde Philipsdaalder 1563 met klop

    , Vz: Borstbeeld van Philips II naar rechts, door mt Gelders kruis gesplitst wel of niet verkort jaartal eronder PHS.D.G.HISP.Z.REX.DVX.GEL Kz: Gekroond Spaans-Oostenrijks-Bourgondisch wapen, vergezeld van twee vuurstalen, geplaatst op een kruis van knoestige stokken en dragende het kleinood van de Orde van het Gulden Vlies DOMINVS.MIHI.ADIVT, vGH.212-6d, CNM.2.17.20, ruim zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 100
  • Kavel 20

    Philips II (1555-1598), Vijfde Philipsdaalder 1567

    , vGH.212-6d, CNM.2.17.20, fraai

    Taxatie / estimation
    € 25
    € 25
  • Kavel 21

    Philips II (1555-1598), Kwart statenstuiver of statenoord z.j(1577)

    , Vz: Borstbeeld van Philips II naar links PHS.D.G.HISP.Z.REX.DVX.GEL mt Gelders kruis Kz: Gekroond Oostenrijks-Bourgondisch wapen, omhangen met de keten van de Orde van het Gulden Vlies .PACE.ET. - IVSTITIA, vGH.252-6, CNM.2.17.50, fraai

    Taxatie / estimation
    € 35
    € 30
  • Kavel 22

    Philips II (1555-1598), Stuiver z.j.(1580)

    , Vz: Gekroond Oostenrijks-Bourgondisch wapen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden PHS.D.G.HISPZREX.DVX.GEL. Kz: Gebloemd kruis, gedekt door een wapen met een klimmende leeuw CONCORDIA.RES.PARVÆ.CRESCVNT, vGH.260-6, CNM.2.17.55, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 150
    € 210
  • Kavel 23

    Halve gouden rijder 1619, groot model, Vz: Ridder in middeleeuwse toernooi-uitrusting met geheven zwaard, gezeten op een naar rechts galopperend paard; op de voorgrond provinciewapen MO.AVR.PRO.CONF - OE.BELG.GEL. mt Gelders kruis. Kz: Gekroond Generaliteitswapen, jaartal boven de kroon CONCORDIA.RES.PARVAE.CRESCVNT, Delm.652, CNM.2.17.63, fraai/zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 800
    € 850
  • Kavel 24

    Bourgondische kruisdaalder 1585, Vz: Gekroond vonkend vuurstaal, geplaatst op een kruis van knoestige stokken; gesplitst jaartal ter weerszijden mt Gelders kruis N.DV.GEL.AD.LEG.PHILIP.BVRG Kz: Gekroond Oostenrijks-Bourgondisch wapen, omhangen met de keten van de Orde van het Gulden Vlies .DOMINVS.MI - HI.ADVIDTOR., Delm.801, CNM.2.17.89, bijna prachtig

    Taxatie / estimation
    € 400
    € 1.450
  • Kavel 25

    Nederlandse, Unie- of Leicesterrijksdaalder 1596

    , Vz: Naar rechts gewend geharnast en gelauwerd anoniem borstbeeld* met geschouderd zwaard in de rechterhand en een pijlenbundel in de linker CONCORDIA - .RES.PARVAE.CRESCV’- GEL. mt Gelders kruis Kz: Samengesteld wapenschild met boven v.l.n.r. de wapens van Gelderland, Vlaanderen, Holland en Zeeland en onder die van Utrecht, Friesland en Overijssel. Jaartal erboven xMO.ORD.PROVIN.FOED.BELG.AD.LEG.IMP, Delm.899, CNM.2.17.98, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 400
  • Kavel 26

    Leeuwendaalder op Generaliteitsvoet 1606

    , Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om, kijkend over zijn linkerschouder, de linkerhand aan het gevest van zijn zwaard en met de rechter een schild met een gekroonde of ongekroonde klimmende leeuw aan een lint voor zich staande houdend MO.ARG.PRO.CO - NF.BEL.GEL. mt Gelders kruis Kz: Klimmende leeuw CONFIDENS.DNO.NON.MOVETVR. jaartal, Delm.825, CNM.2.17.105, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 80
    € 95
  • Kavel 27

    Leeuwendaalder op Generaliteitsvoet 1622

    , Delm.825, CNM.2.17.105, fraai

    Taxatie / estimation
    € 50
    € 65
  • Kavel 28

    Leeuwendaalder op Generaliteitsvoet 1641

    , Delm.825, CNM.2.17.107, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 60
    € 45
  • Kavel 29

    Halve leeuwendaalder op Generaliteitvoet 1641

    , Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om, kijkend over zijn linkerschouder, de linkerhand aan het gevest van zijn zwaard en met de rechter een schild met een klimmende leeuw aan een lint voor zich staande houdend MO.ARG.PRO.CON - FOE.BELG.GEL. Kz: Klimmende leeuw CONFIDENS.DNO.NON.MOVETVR. jaartal., Delm.869, CNM.2.17.114, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 60
    € 70
  • Kavel 30

    , Delm.869, CNM.2.17.114, fraai

    Taxatie / estimation
    € 65
    € 55
  • Kavel 31

    Zilveren dukaat 1660

    , Vz: Geharnaste ridder met een geschouderd zwaard in de rechterhand, het gekroonde provinciewapen met de linker voor zich staande houdend; gesplitst jaartal ter weerszijden MO.NO.ARG.PRO.CON - FOE.BELG.D.GEL.C.Z. Kz: Gekroond Generaliteitswapen CONCORDIA.RES.PARVÆ.CRESCVNT. mmt zittende hond, Delm.962, CNM.2.17.124, ruim zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 200
    € 160
  • Kavel 32

    Zilveren dukaat 1660

    , Delm.962, CNM.2.17.124, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 80
    € 80
  • Kavel 33

    Dukaton of zilveren rijder 1764

    , Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om en met geheven zwaard in de rechterhand, gezeten op een naar rechts galopperend paard; op de voorgrond het gekroonde provinciewapen MO.NO.ARG.PRO.CONF - BELG.D.GEL.&.C.Z. mmt Kz: Gekroond Generaliteitswapen, gehouden door twee gekroonde en aanziende
    klimmende leeuwen; jaartal in een cartouche van bladornamenten eronder CONCORDIA. - RES.PARVÆ. - CRESCUNT. rozet, Delm.1010, CNM.2.17.132, ruim prachtig

    Taxatie / estimation
    € 300
    € 350
  • Kavel 34

    Dukaton of zilveren rijder 1774

    , Delm.1010, CNM.2.17.132, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 150
    € 120
  • Kavel 35

    Generaliteits Gulden 1704/1701

    , Vz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden MO.ARG.ORD.FAED.BELG.GEL.ET.C.Z. Kz: Nederlandse maagd, in de rechterhand een speer waarop een vrijheidshoed en met de linkerelleboog steunend op een rechtop op een zuil staande bijbel; jaartal en mmt in de afsnede HAC NITIMVR - HANC TVEMVR, Delm.1178, CNM.2.17.152, fraai

    Taxatie / estimation
    € 40
    € 35
  • Kavel 36

    Generaliteits Gulden 1714

    , Delm.1178, CNM.2.17.153, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 35
    € 50
  • Kavel 37

    Generaliteits Gulden 1721

    Taxatie / estimation
    € 35
    € 40
  • Kavel 38

    Generaliteits Gulden 1763

    , Delm.1178, CNM.2.17.155, prachtig

    Taxatie / estimation
    € 50
    € 50
  • Kavel 39

    Generaliteits Gulden 1765

    Taxatie / estimation
    € 60
    € 60
  • Kavel 40

    Halve Generaliteitsgulden van 10 stuiver 1751/1750

    , Vz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden MO.ARG.ORD.FOE.BELG.D.GEL.&.C.Z., Kz: Nederlandse maagd, in de rechterhand een speer waarop een vrijheidshoed en met de linkerelleboog steunend op een rechtop op een zuil staande bijbel; jaartal boven de kroon en mmt man met wijnruit aan de linkerzijde van het zuil HAC NITIMVR - HANC TVEMVR, Delm.1193, CNM.2.17.157, mooi patina, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 150
    € 120
  • Kavel 41

    Halve Generaliteitsgulden van 10 stuiver 1759

    , variëteit X-st over 17-59, zeer zeldzaam!, CNM.2.17.158, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 250
  • Kavel 42

    Halve Generaliteitsgulden van 10 stuiver 1760

    , CNM.2.17.158, bijna prachtig

    Taxatie / estimation
    € 125
    € 160
  • Kavel 43

    Halve Generaliteitsgulden van 10 stuiver 1761

    , CNM.2.17.158, ruim zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 130
  • Kavel 44

    Halve Generaliteitsgulden van 10 stuiver 1762

    , CNM.2.17.158, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 125
    € 130
  • Kavel 45

    Muntmeesterspenning 1756

    , Vz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitst jaartal ter weerszijden MO.ARG.ORD.FOE.BELG.D.GEL.&.C.Z. Kz: Nederlandse maagd, in de rechterhand een speer waarop een vrijheidshoed en met de linkerelleboog steunend op een rechtop op een zuil staande bijbel; jaartal boven de kroon mmt HAC NITIMVR - HANC TVEMVR, mmt. kraanvogel, Verk.14.5, CNM.2.17.159, prachtig

    Taxatie / estimation
    € 70
    € 85
  • Kavel 46

    Muntmeesterspenning 1756

    , mmt. kraanvogel, Verk.14.5, CNM.2.17.159, prachtig

    Taxatie / estimation
    € 70
    € 50
  • Kavel 47

    Muntmeesterspenning 1759

    , Verk.14.5, CNM.2.17.159, fdc

    Taxatie / estimation
    € 75
    € 90
  • Kavel 48

    Snaphaanschelling van 6 stuiver z.j.

    , Vz: Provinciewapen, geplaatst op een weelderig versierd kruis met op de uiteinden der armen een klimmende leeuw. Soms een verkort jaartal in de plaats van het onderste leeuwtje MONE - NO DV - C GEL - CO - 3VT Kz: Ridder in middeleeuwse toernooi-uitrusting met een kruis op het kuras en met een geheven zwaard in de rechterhand, gezeten op een naar rechts galopperend paard. In de afsnede de letters G S T mt Gelders kruis DEVS.CONSTITVIT.R - EGNA., Delm.794, CNM.2.17.162, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 175
    € 220
  • Kavel 49

    Scheepjesschelling van 6 stuiver 1705

    , Vz: Gekroond provinciewapen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden MO.ARG.ORD.DVC.GEL.ET.C.Z. mmt Kz: Naar rechts zeilend oorlogsschip VIGILATE.DEO.CONFIDENTES jaartal, Verk.15.5, CNM.2.17.169, ruim zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 175
    € 200
  • Kavel 50

    , Verk.15.5, CNM.2.17.169, ruim zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 150
  • Kavel 51

    Scheepjesschelling van 6 stuiver 1706

    , Verk.15.5, CNM.2.17.169, bijna zeer fraai/zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 160
  • Kavel 52

    Scheepjesschelling van 6 stuiver 1709

    , Verk.15.5, CNM.2.17.169, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 150
    € 160
  • Kavel 53

    Scheepjesschelling van 6 stuiver 1712

    , Verk.15.5, CNM.2.17.169, ca. zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 125
    € 160
  • Kavel 54

    Scheepjesschelling van 6 stuiver 1734

    Taxatie / estimation
    € 150
    € 140
  • Kavel 55

    Achtste stuiver of duit 1752

    , Vz: Gekroond provinciewapen tussen een bloem- en een palmtak IN DEO – SP NOS Kz: In vijf regels: D. / GEL / RIÆ / jaartal / mmt man met wijnruit, Verk.1906, CNM.2.17.192, bijna prachtig

    Taxatie / estimation
    € 80
    € 95
  • Kavel 56

    Achtste stuiver of duit 1756

    , grote misslag, Verk.1906, CNM.2.17.192, prachtig

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 230
  • Kavel 57

    Achtste stuiver of duit 1755 in zilver, Vz: Gekroond provinciewapen IN DEO – SP.NOS Kz: In vijf regels: rozet D rozet / GEL / RIÆ / jaartal / mmt kraanvogel op twee gekruiste vruchtdragende bladertakken, Verk.19.7, CNM.2.17.193, bijna prachtig

    Taxatie / estimation
    € 125
    € 190
  • Kavel 58

    Achtste stuiver of duit 1755 in zilver piedfort, 6,0 gram, Verk.19.7, CNM.2.17.193, bijna prachtig

    Taxatie / estimation
    € 200
    € 350
  • Kavel 59

    Duit 1783

    met tekst Vryheidt en Nederlandsche Maagd, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 75
    € 160
  • Kavel 60

    Halve duit 1756 in zilver

    , Vz: Gekroond provinciewapen IN DEO - SP.NOS Kz: In vijf regels: rozet D rozet / GEL / RIÆ / jaartal / mmt kraanvogel tussen twee rozetten, Verk.20.6, CNM.2.17.199, bijna prachtig

    Taxatie / estimation
    € 65
    € 65
  • Kavel 61

    BATENBURG Willem V van Bronkhorst (1556-1573), gouden Angelot LXI, Vz: Schip met het wapen van Bronkhorst op het boord, ter weerszijden van de mast de initialen van de banjerheer W-B mmt kruis MONETA.NOVA.AVREA.BATENBOR Kz: Aartsengel Michaël vechtend met de draak SANCTVS.MICHAEL.ARCHANGEL, Delm.689, CNM.2.05.7, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 1.500
    € 1.500
  • Kavel 62

    BATENBURG, Willem V van Bronkhorst (1556-1573), Daalder z.j.(1556)

    , Vz: Wapen van Bronkhorst-Batenburg, gedekt door een helm met cimier en lambrekijns; zonder of met gesplitst jaartal ter weerszijden mmt granaatappel GVIL.DE.BRONC.LIB - BARO.IN.(of DE) BATENBO Kz: Gekroonde tweekoppige adelaar. CAROL.V.ROMANO.IMPE.SEMPER.AVGVSTVS, CNM.2.05.10, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 250
    € 300
  • Kavel 63

    BATENBURG, Maximiliaan van Bronkhorst (1602-1641), Arendschelling z.j.(1616-1618)

    , Vz: Gekroond gekwartierd wapen: 1 en 4 gekwartierd Bronkhorst-Batenburg 2 en 3 gedeeld Stein-Blankenheim of Roucy, geplaatst op een gelelied schuin kruis MO.AR.MAX - D.BR.L.BA - IN.BATE - ET.STEIN Kz: Gekroonde tweekoppige adelaar MATTH.I.D.G.ELEC.RO.IMP.SEM.AVGV., Verk.225.2, CNM.2.05.85, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 200
    € 780
  • Kavel 64

    BATENBURG, Maximiliaan van Bronkhorst (1602-1641), Vierstuiver z.j.(1612-1619), Vz: Gekroond gekwartierd wapen: I gekwartierd, 1 en 4 Bronkhorst, 2 Batenburg. 3 Stein, II en III vier palen voor .., IV gekwartierd, 1 en 4 Bronkhorst, 2 Stein en 3 Batenburg MONETA.NOVA.ARG.BA, waarde aangegeven als IIII st., Kz: Tweekoppige adelaar, de borst gedekt door een gekroonde rijksappel mmt rozet MATH.I.D.G.EL.ROM.IMP.SEMP.AVG, Verk.225.3, CNM.2.05.88, prachtig

    Taxatie / estimation
    € 350
    € 380
  • Kavel 65

    BATENBURG, Maximiliaan van Bronkhorst (1602-1641), Vierstuiver z.j.(1612-1619)

    , CNM.2.05.88, variant waarde IV op borst tweekoppige adelaar, CNM.2.05.88, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 190
  • Kavel 66

    BATENBURG, Maximiliaan van Bronkhorst (1602-1641), Achtste stuiver of duit z.j.(2x)

    , Vz: Gekroond wapen van Bronkhorst; ter weerszijden een bladertak Kz: Binnen een krans van vier bladertakken, verbonden door rozetten, in vijf regels: drie cirkels / BAT / ENBVR / GVM / drie cirkels, PW.1301, CNM.2.05.95, fraai/ruim fraai

    Taxatie / estimation
    € 50
    € 50
  • Kavel 67

    BATENBURG, Maximiliaan van Bronkhorst (1602-1641), Driekreuzer (= 3/96 rijksdaalder) of Batenburgse stuiver z.j.

    , Vz: De radiaal geplaatste wapens van Batenburg, Bronkhorst en Stein, van elkaar gescheiden door bladstelen mmt rozet MONETA.NOVA.ARG.BAT.I.ST Kz: Gekroonde tweekoppige adelaar, de borst gedekt door een gekroonde rijksappel met daarin het waardecijfer 3 MAT.I.D.G.EL.RO.IMP.SEM.AVG, de Voogt 12, CNM.2.05.102, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 175
    € 180
  • Kavel 68

    BERGH, Willem IV van den Bergh (1546-1586), St. Oswalddaalder van 30 stuiver z.j., Vz: Berghse leeuw, het wapen van Bergh aan een lint in de klauwen houdend mmt GVIL.CO.D.MON.Z.DNS.D.BIL.HE.BOX.HO.Z.WIS Kz: Het met een open kroon gekroonde borstbeeld van St. Oswald met een scepter in de rechterhand en een commandostaf in de linker, gesplitste waardeaanduiding ter weerzijden, mmt granaatappel, SANCT.OSWALD.REX.NVMVS.ARGEN.30.STVF’, Delm.577, CNM.2.06.14, prachtig

    Taxatie / estimation
    € 500
    € 700
  • Kavel 69

    BERGH, Willem IV van den Bergh (1546-1586), Daalder van Dieren 1577, Vz: Geharnast borstbeeld van de graaf naar rechts, de rechterhand in de zij en in de linkerhand een commandostaf; met of zonder gesplitst jaartal ter weerszijden GVIL.CO.D.MON.Z.DNS.D.BIL.HE.BOX.HO.Z.WIS mmt Kz: Gekwartierd wapen: I Bergh, II Egmond, III gekwartierd 1 en 4 Meurs, 2 en 3 Saarwerden en IV Culemborg, gedekt door twee gekroonde helmen met cimiers en lambrekijns MONETA.NOVA.ARGEN.IN.DIEREN.CVS - A, mmt. kelk, Delm.594, CNM.2.06.32, ruim prachtig

    Taxatie / estimation
    € 600
    € 1.150
  • Kavel 70

    CULEMBORG, Floris I van Pallandt (1555-1598), 2-penningstuk of duit 1590

    , Vz: Gekroond gekwartierd wapen van de graaf: 1, 3 Culemborg 2, 4 de Lek, met hartschild Pallandt. Ter weerszijden een ster tussen twee bollen FLORENTIVS.COMES.D:CVLEMBOR’ Kz: Met krulornamenten versierd kasje, erboven de door een bloemmotief gesplitste waardeaanduiding P - II, ter weerszijden een bol tussen twee sterren en eronder het door een bloemmotief gesplitste jaartal LIBER / TAS.VI / TA.CAR / RIOR/ jaartal, CNM.2.10.3, fraai/zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 80
    € 100
  • Kavel 71

    CULEMBORG, Floris I van Pallandt (1555-1598), 4-penningstuk, oord of kwart stuiver 1590

    , Vz: Gekroond gekwartierd wapen van de graaf: 1, 3 Culemborg; 2, 4 de Lek; met hartschild Pallandt FLORENTIVS.COMES.D:CVLEMBOR Kz: Met krulornamenten en bloemmotieven versierd kasje, erboven de door een kruisje gesplitste waardeaanduiding P - IIII, ter weerszijden twee kruisjes en eronder het jaartal LIBER / TAS.VI / TA.CAR / RIOR. / jaartal, Verk.32.5, CNM.2.10.2, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 150
    € 190
  • Kavel 72

    , CNM.2.10.2, zeer goed

    Taxatie / estimation
    € 30
    € 65
  • Kavel 73

    ELBURG, Penning of halve duit 16 IS, Vz: Binnen een krans van vier bladertakken, onderling door vijfbladige bloemen verbonden in vijf regels: .I.6./ MONETA / ECCLES / ELBORG /.I.S. Kz: Poortgebouw uit het stadswapen, PW.1501, CNM.2.14.1, prachtig, uitzonderlijke kwaliteit voor deze munt

    Taxatie / estimation
    € 500
    € 400
  • Kavel 74

    ELBURG, Penning of halve duit z.j.(1619-1621)

    , PW.1505, CNM.2.14.5, zeer fraai/fraai

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 110
  • Kavel 75

    HUISSEN, stuiver z.j.(1620)

    , Vz. gekroond zesveldig wapen:1e rij Gulik, Kleef, Berg; 2e rij Mark, Ravensberg, Meurs. Gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden NVMMVS.CLIVENSIS, kz. op een vierpas geplaatst lang gespleten en versierd kruis MON-ARG-CVS-HVSS, CNM.2.31.20, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 75
    € 75
  • Kavel 76

    HUISSEN, achtste stuiver of duit z.j.

    , Vz. gekroond en tweemaal gedeeld schild:1 Gulik, 2 Kleef, 3 Berg MO.POSS.-PRIN.CVS, kz. binnen een krans van vier door rozetten met elkaar verbonden bladertakken in drie regels: .IN./HEVS/SEN, CNM.2.31.24, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 75
    € 65
  • Kavel 77

    , CNM.2.31.26, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 75
    € 65
  • Kavel 78
    2

    NIJMEGEN, Friedrich I Barbarossa (1152-1190)

    , penning z.j., Spink 5620, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 75
    € 170
  • Kavel 79

    NIJMEGEN, Frederik II (1212-1250), Halbling, denier z.j.

    , gekroond borstbeeld met lelie en rijksappel/A-V-E-X in hoeken van kruis, vdCh.XIX.2, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 200
  • Kavel 80

    NIJMEGEN, Reinoud IV (1402-1423), ½ Meeuw of 2 Groot z.j.

    , vz. twee schuin geplaatste Wapenschilden onder Toernooihelmen Reinald Dux IVL Z GELZ COZ, kz. lang gevoet kruis met leeuwtjes van Gelre en Gulik in de hoeken, vdCh.9.9, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 150
  • Kavel 81

    NIJMEGEN, St. Stephanus goudgulden z.j.(1523), Delm.668, ruim zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 600
    € 1.200
  • Kavel 82

    NIJMEGEN, Peerdeke of ¼ Snaphaan(na 1530)

    , vdCh.2.16, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 125
    € 100
  • Kavel 83

    NIJMEGEN, dubbele gouden dukaat z.j. (± 1523). Staande heilige Stephanus met palmtak s *stephanvs * – prothoma, Kz. stadswapen onder toernooihelm * insignia * vrbis – impe * novimag *. Delm. 670; vdCh. 1.5; Pas. 31; Fr. 165. Zeer zeldzaam. Zeer fraai+.

    Taxatie / estimation
    € 2.500
    € 3.400
  • Kavel 84

    NIJMEGEN, daalder van 30 stuiver 1704

    , Vz. Gekroond stadswapen, gehouden door twee klimmende leeuwen, waardeaanduiding eronder MO.NO.ARG.CIV-NOVIOMAG, kz. staande geharnaste ridder, de linkerhand in de linkerzij: in de rechterhand een geheven zwaard en kijkend over de linkerschouder, gekroond stadswapen staande voor rechterbeen, AVXILIANTA mmt. morenkop-DEO rozet gevolgd door jaartal, Delm.1078, CNM.2.36.23, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 200
    € 340
  • Kavel 85

    NIJMEGEN, dubbele stuiver 1686

    , Vz. in vier regels:.mmt morenkop./NOVIO/MAGVM/jaartal, kz. Generaliteitsleeuw, gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden, CNM.2.36.36, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 35
    € 25
  • Kavel 86
    2

    NIJMEGEN, stuiver 1620

    , Vz. gekroond stadswapen, gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden, gesplitst jaartal boven kroon MO.NO.IMPSEM.AVG., Kz. geplaatst op een vierpas een lang versierd gelelied kruis met de adelaar uit het stadswapen in het open hart, BEA.G-NS.C-V.DN-.SPES.E, Verk.24.3, CNM.2.36.42, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 130
  • Kavel 87

    NIJMEGEN, stuiver 1620

    , CNM.2.36.42, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 85
  • Kavel 88

    NIJMEGEN, Achtste stuiver of duit z.j.(1618-1620)

    , Vz. binnen een krans van vier bladertakken die boven en onder door een rozet en links en rechts door twee bollen onderling verbonden zijn, in drie regels: NOV/IMA/GVM, Kz. Maagd, kijkend naar de zon wijzende rechterhand, zittend binnen een quasi-omheining van bladertakken; het wapen van Nijmegen voor haar voeten BEA.GNS.CV-DNS,SPS.E, CNM.2.36.51, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 120
  • Kavel 89

    ROERMOND, Albert en Isabella, Oord(2x) 1608 en 1610

    , vGH.322, CNM.2.39.15, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 75
  • Kavel 90

    ROERMOND, duit z.j.(1659-1665)

    , Vz: Gekroond koninklijk wapen, onder de doorsnijding gedekt door het wapen van Portugal PHS.IIII.D.G.HISP.REX. Kz: Stadswapen, geplaatst op een kruis van knoestige stokken en dragende het kleinood van de Orde van het Gulden Vlies, ter weerszijde de letters R-M, PW.94.05, CNM.2.39.20, zeer fraai/bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 40
    € 35
  • Kavel 91

    , PW.94.05, CNM.2.39.20, fraai/zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 30
    € 45
  • Kavel 92

    ZALTBOMMEL, duit z.j.(1591)

    , Vz. klimmende leeuw, in de rechterklauw een degen vergezeld van twee mispelbloemen CIVIVM.CONCORDIA.VRBIS.SA, Kz. binnen een krans van vier bladertakken, boven en onder door een H-vormig figuur en links en rechts een rozet met elkaar verbonden, in drie regels:SALT/BOM/EL, Verk.37.4, CNM.2.48.9(RR), zeer zeldzaam, mooie kwaliteit voor dit type duit

    Taxatie / estimation
    € 150
    € 420
  • Kavel 93

    ZUTPHEN, stuiver 1605

    , Vz, gekroond gekwartierd wapen:1, 4 beladen met een burcht 2, 3 stadswapen, gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden van het wapen, gesplitst jaartal ter weerszijden van de kroon, MO.NO.VETERI.VRB.ZVT, kz. lang gevorkt kruis geplaatst op een vierpas, in het open hart leeuw en ankerkruis uit het stadswapen, FATA-VIAM-IVNE-NIENT, Verk.27.4, CNM.2.51.10, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 85
  • Kavel 94

    ZUTPHEN, achtste stuiver of duit z.j. (1604-1605)

    , Vz. Gekroonde klimmende leeuwen, kruis van vier bollen MONE.NOVA ankerkruis uit het stadswapen VET.VRB.ZVT, kz. in een krans van vier bladertakken, boven en onder door een rozet en links en rechts door twee cirkeltjes met elkaar verbonden, in vijf regels:./ZVTP/HANIEN/.SIS./., Verk.27.4, CNM.2.51.16, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 75
    € 95
  • Kavel 95

    , Verk.27.5, CNM.2.51.17, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 75
    € 65
  • Kavel 96

    ZUTPHEN, Stedelijke gulden 1687

    , Vz. Gekroond stadswapen, gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden, jaartal tussen de fleurons van de Kroon. MO.NO.ARG.CIV.ZVTPHANIAE mmt. gewei, Kz. Nederlandse Maagd, in de rechterhand een speer waarop een vrijheidshoed met de linkerelleboog steunend op een rechtop op een zuil staande bijbel HAC NITIMVR-HANC-TVMVR, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 120
    € 180
  • Kavel 97

    , Delm.1194, CNM.2.51.26, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 90
    € 110
  • Kavel 98

    ZUTPHEN, Rijderschelling van 6 stuiver 1688

    , Vz. Gekroond stadswapen, gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden, jaartal tussen de fleurons van de kroon MO.NO.ARG.CIV.ZVTPHANIAE, Kz. Geharnaste ridder met sjerp om en helmbos, paard met golvende staart, met geheven zwaard, gezeten op een naar rechts galopperend paard CONCORDIA.RES.PARVAE CRESCVNT mmt. gewei, Verk.26.5, CNM.2.51.28, ruim zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 75
    € 85
  • Kavel 99

    , afslag in koper, vervalsing uit de tijd, CNM.2.51.28, fraai

    Taxatie / estimation
    € 25
    € 20
  • Kavel 100

    ZUTPHEN, achtste stuiver of duit (16)87

    , Vz. Gekroond stadswapen, gehouden door twee klimmende leeuwen, verkort jaartal tussen de fleurons van de kroon, twee bladornamenten eronder, Kz. binnen een vierpas, in drie regels:CIV/ZVPHA/NIA, PW.1903, CNM.2.51.29, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 75
    € 60