• Kavel 1

    Otto II(1229-1271),

    denier z.j., Arnhem, vdCh.1.4, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 35
    € 65
  • Kavel 2

    Eduard (1361-1371,) Dubbele Groot z.j.,

    Arnhem, vdCh.V.5, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 35
    € 70
  • Kavel 3

    Willem I (1371-1393,) Gehelmde Groot z.j.,

    vdCh.VIII.12-15, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 35
    € 65
  • Kavel 4

    Reinoud IV (1402-1423,) Dubbele groot,

    Arnhem, vdCh.9.8, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 35
    € 55
  • Kavel 5

    Reinoud IV (1402-1423,) Groot z.j.,

    Nijmegen, vdCh.9.9, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 70
    € 85
  • Kavel 6

    Arnoldus van Egmond (1423-1485), Arnoldus Goudgulden z.j.,

    Delm.604, fraai

    Taxatie / estimation
    € 125
    € 130
  • Kavel 7

    Philips de Schone (1478-1506), Vuurijzer 1492,

    met stadswapen van Mechelen in het hart, vdCh.XIV.4, stukje uit rand ruim fraai

    Taxatie / estimation
    € 35
    € 30
  • Kavel 8

    Karel van Egmond (1492-1538), Snaphaanschelling z.j.,

    vdCh.18.38, Delm.516, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 80
    € 130
  • Kavel 9

    Philips II (1555-1598), Philipsdaalder 1557,

    , Vz: Borstbeeld van Philips II naar links PHS.D.G.HISP.ANG.Z.REX.DVX.GEL jaartal Kz: Gekroond Spaans-Oostenrijks-Bourgondisch wapen, vergezeld van twee vuurstalen, geplaatst op een kruis van knoestige stokken en dragende het kleinood van de Orde van het Gulden Vlies DOMINVS.MIC - HI.ADIVTOR mt Gelder kruis, Delm.29, CNM.2.17.8, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 140
    € 150
  • Kavel 10

    Delm.29, CNM.2.17.8, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 140
    € 180
  • Kavel 11

    Philips II (1555-1598), Halve Philipsdaalder 156Z,

    , Vz: Borstbeeld van Philips II naar links PHS.D.G.HISPA.Z.REX.DVX.GELRIE. jaartal Kz: Gekroond Spaans-Oostenrijks-Bourgondisch wapen, vergezeld van twee vuurstalen, geplaatst op een kruis van knoestige stokken en dragende het kleinood van de Orde van het Gulden Vlies DOMINVS.MIC - HI.ADIVT mt Gelders kruis, Delm.61, CNM.2.17.13, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 60
    € 100
  • Kavel 12

    Philips II (1555-1598), Vijfde Philipsdaalder 1566,

    Vz: Borstbeeld van Philips II naar rechts, door mt Gelders kruis gesplitst wel of niet verkort jaartal eronder PHS.D.G.HISP.Z.REX.DVX.GEL Kz: Gekroond Spaans-Oostenrijks-Bourgondisch wapen, vergezeld van twee vuurstalen, geplaatst op een kruis van knoestige stokken en dragende het kleinood van de Orde van het Gulden Vlies DOMINVS.MIHI.ADIVT, vGH.212-6d, CNM.2.17.20, ruim fraai

    Taxatie / estimation
    € 40
    € 35
  • Kavel 13

    Philips II (1555-1598), Vijfde Philipsdaalder 1567,

    vGH.212-6d, CNM.2.17.20, ruim fraai

    Taxatie / estimation
    € 40
    € 45
  • Kavel 14

    Philips II (1555-1598), Bourgondische kruisdaalder (Bougonsche daler metten cruyce) of rijksdaalder 1567,

    , Vz: Gekroond vonkend vuurstaal, geplaatst op een kruis van knoestige stokken; gesplitst jaartal ter weerszijden PHS.DEI.G.HISP.Z.DVX.GEL mt Gelders kruis Kz: Gekroond Oostenrijk-Bourgondisch wapen, omhangen met de keten van de Orde van het Gulden Vlies. .DOMINVS.MI - HI.ADIVTOR, Delm.92, CNM.2.17.38, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 170
  • Kavel 15

    Philips II (1555-1598), Bourgondische kruisdaalder 1567,

    Delm.92, CNM.2.17.38, ruim fraai

    Taxatie / estimation
    € 50
    € 75
  • Kavel 16

    Leeuwendaalder op Generaliteitsvoet 1646,

    Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om, kijkend over zijn linkerschouder, de linkerhand aan het gevest van zijn zwaard en met de rechter een schild met een klimmende leeuw aan een lint voor zich staande houdend MO.ARG.PRO.CON - FOE.BELG.GEL. Kz: Klimmende leeuw CONFIDENS.DNO.NON.MOVETVR. jaartal., Delm.825, CNM.2.17.107, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 50
    € 70
  • Kavel 17

    Halve leeuwendaalder op Generaliteitvoet 1616,

    Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om, kijkend over zijn linkerschouder, de linkerhand aan het gevest van zijn zwaard en met de rechter een schild met een klimmende leeuw aan een lint voor zich staande houdend MO.ARG.PRO.CO - NF.BEL.GEL. mt Gelders kruis Kz: Klimmende leeuw CONFIDENS.DNO.NON.MOVETVR. jaartal., Delm.869, CNM.2.17.113, ruim fraai

    Taxatie / estimation
    € 50
    € 55
  • Kavel 18

    Gelderse of gehelmde rijksdaalder of prinsendaalder 1593,

    Vz: Provinciewapen, gedekt door een gekroonde helm met cimier en lambrekijns MO.NO.ARG.DVC.GELRIÆ.CO.3VT mt Gelders kruis Kz: Naar rechts gewend geharnast en gelauwerd borstbeeld met een geschouderd zwaard in de rechterhand* VIGILATE.DEO.CON - FIDENT - ES. jaartal, Delm.919, CNM.2.17..117, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 200
    € 240
  • Kavel 19

    Dukaton of zilveren rijder 1672,

    Vz: Ridder in middeleeuwse toernooi-uitrusting met geheven zwaard in de rechterhand gezeten op een naar rechts galopperend paard; op de voorgrond het gekroonde provinciewapen MO.NO.ARG.PRO.CON - FOE.BELG.D.GEL.C.Z. Kz: Gekroond Generaliteitswapen, gehouden door twee gekroonde en aanziende leeuwen.; eronder een bladornament CONCORDIA. - RES.PARVÆ. - CRESCVNT. door mmt zittende hond gesplitst jaartal, Delm.1009, CNM.2.17.130, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 200
  • Kavel 20

    Dukaton of zilveren rijder 1791,

    Delm.1009, CNM.2.17.133, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 120
    € 170
  • Kavel 21

    NIJMEGEN, Karel V, Carolusdaalder z.j.(1555), Delm.633(RRR), zeer zeldzaam, ruim zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 400
  • Kavel 22

    NIJMEGEN, Daalder van 30 stuiver 1563,

    Vz: Gekroonde tweekoppige adelaar uit het stadswapen DER.STADT.NIMEGEN.MVNT.IN.DE'.IAER. jaartal Kz: Klimmende dubbelstaartige leeuw, in de klauwen aan een lint het ongekroonde stadswapen dragend, mmt granaatappel NA.PHLS'.PENINGS.GEHALT.DAL'.V.XXX.STVVE, Delm.638, CNM.2.36.9, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 250
    € 260
  • Kavel 23

    VIANEN, Hendrik van Brederode(1556-1568), Daalder z.j., Delm.653, CNM.2.45.13, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 300
  • Kavel 24

    Floris IV (1222-1256), kopje of penning z.j.,

    Hengel C15, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 30
  • Kavel 25

    Willem VI van Beieren (1407-1417), Gouden schild of Klinckaert emissie 1411, de graaf op een gotische troon met zwaard en gecombineerd Hollands-Beiers wapenschild, kz. gebloemd kruis in vierpas, Delm.731, ruim zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 1.250
  • Kavel 26

    Willem VI van Beieren (1404-1417), Leeuwengroot z.j.,

    vdCh.XVIII.5, emissie 1411, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 50
    € 70
  • Kavel 27

    Philips de Schone (1482-1506), Philippus Goudgulden z.j.,

    Delm.756, fraai/zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 300
    € 380
  • Kavel 28

    Gouden rijder van 14 Gulden 1750

    , Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om en met geheven zwaard, gezeten op een naar rechts galopperend paard; op de voorgrond het gekroonde provinciewapen mt rozet MO.AUR.PRO.CONFOED. - BELG.HOLLAND. Kz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden; jaartal boven de kroon CONCORDIA.RES.PARVÆ.CRESCUNT, Delm.782, CNM.2.28.47, geklemd geweest overigens zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 300
    € 360
  • Kavel 29

    , Delm.782, CNM.2.28.47, geklemd geweest overigens zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 300
    € 420
  • Kavel 30

    Gouden rijder van 14 Gulden 1751

    , Delm.782, CNM.2.28.47, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 300
    € 440
  • Kavel 31

    Gouden rijder van 14 Gulden 1760, Delm.782, CNM.2.28.47, bijna prachtig

    Taxatie / estimation
    € 400
    € 1.100
  • Kavel 32

    Dubbele gouden Nederlandse dukaat 1655, Vz: Staande geharnaste ridder met geschouderd zwaard in de rechterhand en een pijlenbundel in de linker; gesplitst jaartal ter weerszijden mt rozet CONCORDIA.RES - PA- RVÆ.CRES.HOL. Kz: In een versierd kasje in vijf regels: MO.AVR. / PROVIN / CONFOE / BELG.AD / LEG. IMP, Delm.772, CNM.2.28.50, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 800
  • Kavel 33

    Gouden Nederlandse dukaat 1776,

    Vz: Staande ridder met geschouderd zwaard in de rechterhand en een pijlenbundel met 7 pijlen in de linker; gesplitst jaartal ter weerszijden CONCORDIA RES - P - AR.CRES.HOL mt rozet Kz: In een versierd kastje in vijf regels: MO.ORD. / PROVIN / FOEDER / BELG.AD / LEG.IMP, Delm.775, CNM.2.28.54, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 125
    € 210
  • Kavel 34

    Gouden Nederlandse Dukaat 1777,

    Delm.775, CNM.2.28.54, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 180
  • Kavel 35

    Taxatie / estimation
    € 180
    € 200
  • Kavel 36

    Nederlandse, Unie- of Leicesterrijksdaalder 1587, Vz: Naar rechts gewend geharnast en gelauwerd anoniem borstbeeld met een geschouderd zwaard in de rechterhand en een pijlenbundel in de linker* CONCORDIA - .RES.PARVAE.CRECV’- HOL. mt rozet Kz: Samengesteld wapenschild met boven v.l.n.r de wapens van Gelderland, Vlaanderen en Holland en onder die van Zeeland, Utrecht en Friesland. Jaartal erboven MO.ORD.PROVIN.FOED.BELG.AD.LEG.IMP, Delm.900, CNM.2.28.60, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 750
    € 750
  • Kavel 37

    Leeuwendaalder op Hollandse voet 1576,

    Vz: Geharnaste ridder, kijkend over zijn linkerschouder, de linkerhand aan het gevest van zijn zwaard en met de rechter een schild met klimmende leeuw aan een lint voor zich staande houdend, gesplitst jaartal ter weerszijden van het schild MO.NO.ARG. - .ORDIN.HOL. Kz: Klimmende leeuw . mt rozet .CONFIDENS.DNO.NON.MOVETVR, Delm.831, CNM.2.28.66, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 50
    € 55
  • Kavel 38

    Delm.831, CNM.2.28.66, fraai

    Taxatie / estimation
    € 40
    € 50
  • Kavel 39

    Halve leeuwendaalder op Hollandse voet 1577,

    Vz: Geharnaste ridder, kijkend over zijn linkerschouder, de linkerhand aan het gevest van zijn zwaard en met de rechter een schild met een klimmende leeuw aan een lint voor zich staande houdend,.gesplitst jaartal ter weerszijden van het schild MO.NO.ARG. - .ORDIN.HOL. Kz: Klimmende leeuw mt rozet CONFIDENS.DNO.NON.MOVETVR, Delm.870, CNM.2.28.67, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 75
    € 85
  • Kavel 40

    Dukaton of zilveren rijder 1671, Vz: Ridder in middeleeuwse toernooi-uitrusting met geheven zwaard in de Rechterhand, gezeten op een naar rechts galopperend paard; op de voorgrond het provinciewapen MO.NO.ARG.PRO.CONFOE. - BELG. - COM.HOLL. rozet Kz: Gekroond Generaliteitswapen, gehouden door twee gekroonde en aanziende klimmende leeuwen; eronder een bladornament rozet CONCORDIA. - RES.PARVÆ. - CRESCVNT. rozet en jaartal. Verzorgde gravure van Christoffel Adolphi.met randschrift MRVOSxREIPUBLIQAExACCIDERExFACINUSxMORTExPIANDUMx, Delm.1015, CNM.2.28.83, onregelmatigheden in rand, prachtig

    Taxatie / estimation
    € 1.000
  • Kavel 41

    Halve Generaliteitsgulden van X stuiver 1748,

    Vz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden, jaartal boven de kroon MO.ARG.ORD.FAED.BELG.HOLL. Kz: Nederlandse maagd, in de rechterhand een speer waarop een vrijheidshoed, met de linkerelleboog steunend op een rechtop op een zuil staande bijbel HAC NITIMVR - HANC TVEMVR, Delm.1198, CNM.2.28.107, prachtig

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 120
  • Kavel 42

    Halve Generaliteitsgulden van X stuiver 1761,

    Delm.1198, CNM.2.28.107, bijna prachtig

    Taxatie / estimation
    € 50
    € 80
  • Kavel 43

    Muntmeesterspenning 1759,

    Vz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitst jaartal ter weerszijden MO.ARG.ORD.FAED.BELG.HOLL., Kz: Nederlandse maagd, in de rechterhand een speer waarop een vrijheidshoed, met de linkerelleboog steunend op een rechtop op een zuil staande bijbel HAC NITIMVR - HANC TVEMVR, Verk.54,3, CNM.2.28.108, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 30
    € 25
  • Kavel 44

    Scheepjesschelling 1740, afslag in goud Vz: Gekroond provinciewapen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden van het wapen, jaartal boven de kroon MO.NO.ORD.HOLL.ET.WESTFRI Kz: Oorlogsschip varend naar rechts VIGILATE.DEO.CONFIDENTES, Verk.55,6, CNM.2.28.116, montage spoortje, ruim prachtig

    Taxatie / estimation
    € 500
  • Kavel 45

    Duit 1752,

    afslag in zilver, Vz: In vijf regels: . mt rozet . / HOL / LAN / DIA. / jaartal Kz: Klimmende leeuw met een speer waarop een vrijheidshoed binnen een gesloten omheining*, Verk.57,6,CNM.2.28.126, bijna prachtig

    Taxatie / estimation
    € 40
    € 55
  • Kavel 46

    Duit 1756, afslag in zilver

    , Verk.57,6 CNM.2.28.126, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 35
    € 45
  • Kavel 47

    Amsterdam belegerd door Staatse troepen Emissie 5 januari 1578, 5(V)stuiver 1578,

    Vz: Binnen een parelcirkel het stadswapen zonder leeuwen; het gesplitste jaartal ter weerszijden van het stadswapen en de gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden van de kroon Meesterteken vuurstaal boven in de plaat Kz: Blanco, van Gelder 116a, CNM,.2.02.16, gedeeltelijk zwakke slag overigens ruim zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 250
    € 260
  • Kavel 48

    Amsterdam, Dukaton of zilveren rijder 1673, Piedfort, vz. Geharnaste ridder met een sjerp om het middel met twee uitwaaierende uiteinden en een schuin omhoog geheven zwaard, gezeten op een naar rechts galopperend paard met grond onder voor- en achterbenen. Op de voorgrond het gekroonde Provinciewapen MON.NOV.ARG.CONF.-BELG.PROV.HOLL rozet, Kz. Binnen een kabelcirkel het gekroonde Generaliteitswapen, gehouden door twee gekroonde en aanziende klimmende leeuwen met een achterpoot op grond staande; stadswapen in een cartouche van bladornamenten eronder CONCORDIA-RES.PARVAE-CRESCUNT. door een rozet gesplitst jaartal, Delm.1018b, CNM.2.02.44, gew.65.19gram, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 1.000
    € 1.450
  • Kavel 49

    Amsterdam, Dukaton of zilveren rijder 1673, Piedfort, Vz.Geharnaste ridder met lange helmbos, een sjerp om het middel met twee uitwaaierende uiteinden en een schuin omhoog geheven zwaard, gezeten op een naar rechts galopperend paard met grond onder voor- en achterbenen. Op de voorgrond het gekroonde Provinciewapen MON.NOV.ARG.CONF-BELG.PROV.HOLL.rozet, kz. binnen een kabelcirkel het gekroonde Generaliteitswapen, gehouden door twee gekroonde en aanziende klimmende leeuwen met de staart tussen de poten; stadswapen in een cartouche van bladornamenten eronder CONCORDIA-RES PARVAE-CRESCUNT.jaartal, gew.65.3gr., zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 1.000
    € 1.600
  • Kavel 50

    Leeuwendaalder op Generaliteitsvoet 1616

    Taxatie / estimation
    € 50
    € 55
  • Kavel 51

    , Delm.836, CNM.2.46.24, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 50
    € 75
  • Kavel 52

    Nederlandse rijksdaalder 1621,

    Vz: Naar rechts gewend gelauwerd en geharnast anoniem borstbeeld met het landschapswapen aan een lint in de linkerhand en een geschouderd zwaard in de rechterhand mmt MO.ARG.PRO. - CONFOE.BELG.WEST - FRI Kz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitst jaartal ter weerszijden breedarmig kruis CONCORDIA.RES.PARVÆ.CRESCVNT, Delm.940, CNM.2.46.31, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 60
    € 70
  • Kavel 53

    Zilveren dukaat 1693/1692,

    Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om, een geschouderd zwaard in de rechterhand, het landschapswapen met de linker aan een lint voor zich staande houdend MO.NO.ARG.PRO.CONFOE.BELG.WEST - F Kz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitst jaartal ter weerszijden CONCORDIA.RES.PARVÆ.CRESCVNT. mmt, Delm.971, CNM.2.46.34, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 75
    € 130
  • Kavel 54

    Dukaton of zilveren rijder 1742,

    Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om en met geheven zwaard, gezeten op een naar rechts galopperend paard; op de voorgrond het gekroonde landschapswapen MO.NO.ARG.CONFOE - BELG.PRO.WESTFRI mmt Kz: Gekroond Generaliteitswapen, gehouden door twee gekroonde en aanziende klimmende leeuwen; jaartal in een cartouche van bladornamenten eronder CONCORDIA. - RES.PARVÆ. - CRESCUNT., Delm.1022, CNM.2.46.41, corrosie overigens zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 75
    € 65
  • Kavel 55

    Halve dukaton of halve zilveren rijder 1782,

    z: Geharnaste ridder met een sjerp om en met geheven zwaard, gezeten op een naar rechts galopperend paard; op de voorgrond het gekroonde landschapswapen MO.NO.ARG.CONFOE - BELG.PRO.WESTFRI mmt Kz: Gekroond Generaliteitswapen; gehouden door twee gekroonde en aanziende klimmende leeuwen; jaartal in een cartouche van bladornamenten eronder CONCORDIA. - RES.PARVAE. - CRESCUNT, Delm.1050, CNM.2.46.45, ruim zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 150
    € 230
  • Kavel 56

    Daalder van 30 stuiver 1685,

    Vz: De onderling met een lint verbonden radiaal geplaatste gekroonde wapens van Hoorn, Enkhuizen en Medemblik; waardeaanduiding en jaartal tussen lint en wapens MO.NO.ARG - ORDIN - W.FRISIÆ. Kz: Geharnaste ridder met een sjerp om, een geschouderd zwaard in de rechterhand en met de linker het gekroonde landschapswapen voor zich staande houdend DEVS.FORTI.ET.SPES.NOST. mmt rozet of mmt wapen Medemblik of beide, Delm.1081, CNM.2.46.47, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 50
    € 70
  • Kavel 57

    Driegulden 1793,

    Vz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden MO.ARG.ORD.FOE.BELG.WESTF. wel of geen mmt Kz: Nederlandse maagd, in de rechterhand een speer waarop een vrijheidshoed, met de linkerelleboog steunend op een rechtop op een zuil staande bijbel; jaartal in de afsnede HAC NITIMVR - HANC TVEMVR, Delm.1147, CNM.2.46.55, ruim zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 120
  • Kavel 58

    Driegulden 1793,

    Delm.1147, CNM.2.46.55, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 95
  • Kavel 59

    Gulden 1714,

    Vz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden MO.ARG.ORD.FÆD.BELG.WESTF wel of geen mmt Kz: Nederlandse maagd, in de rechterhand een speer waarop een vrijheidshoed, met de linkerelleboog steunend op een rechtop op een zuil staande bijbel; jaartal in de afsnede HAC NITIMVR - HANC TVEMVR, Delm.1180, CNM.2.46.56, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 35
    € 40
  • Kavel 60

    Scheepjesschelling 1716 afslag op vierkant muntplaatje, Vz: Gekroond landschapswapen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden, jaartal boven de kroon MO.NO.ORDIN.WEST.FISIAE jaartal en wel of geen mmt Kz: Oorlogsschip varend naar rechts DEVS.FORTITVDO.ET.SPES.NOSTRA, Verk.72.5, CNM.2.46.69, gew.8.14gr., met gaatje, bijna prachtig

    Taxatie / estimation
    € 500
  • Kavel 61

    Stuiver 1598,

    Vz: Gekroond landschapswapen, gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden en door mmt rozet gesplitst jaartal tussen de fleurons van de kroon MO.NO.ORDIN.WESTFRISIAE Kz: Lang gelelied kruis met WF in het open hart, geplaatst op een vierpas DEVS - FORTI - ET.SPS - NOST, Verk.73.2, CNM.2.46.81, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 45
    € 50
  • Kavel 62

    Duit 1658,

    Vz: Gekroond en versierd landschapswapen DEVS.FORTI.ET.SP.NOS Kz: De drie radiaal geplaatste wapens van Hoorn, Enkhuizen en Medemblik WEST - FRISIA - jaartal, Verk.75.8, CNM.2.46.92, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 30
    € 25
  • Kavel 63

    Enkhuizen, Dukaton of zilveren rijder 1673, Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om en met een geheven zwaard in de rechterhand, gezeten op een naar rechts galopperend paard; op de voorgrond het gekroonde landschapswapen rozet MO.NO.ARG.CONFOED. - BELG.PRO.WESTFRIS. Kz: Gekroond Generaliteitswapen gehouden door twee gekroonde en aanziende klimmende leeuwen; het Enkhuizer stadswapen in een cartouche eronder rozet CONCORDIA - RES.PARVAE - CRESCVNT. jaartal tussen rozetten, met randschrift GEEFT ONS VREEDE HEERE IN ONSE DAGEN, Delm.1021, CNM.2.15.3, ruim zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 1.750
    € 2.700
  • Kavel 64

    Enkhuizen, Stuiver 1676BP,

    Vz: Gekroond landschapwapen tussen B - P Kz: In vijf regels: . rozet . / WEST / FRISIA / I.STUIVER / jaartal., Verk.74.6, CNM.2.15.17, ruim zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 40
    € 35
  • Kavel 65

    Leeuwendaalder op Generaliteitsvoet 1616,

    Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om, kijkend over zijn linkerschouder, de linkerhand aan het gevest van zijn zwaard en met de rechter een schild met een klimmende leeuw aan een lint voor zich staande houdend MO.ARG.PRO.CO - NFOE.BELG.ZEL mt burcht Kz: Klimmende leeuw rozet CONFIDENS.DNO.NON.MOVETVR.. jaartal, Delm.839, CNM.2.49.41, fraai

    Taxatie / estimation
    € 50
    € 60
  • Kavel 66

    Zilveren dukaat 1660,

    Vz: Geharnaste ridder met een geschouderd zwaard in de rechterhand en met de linker het provinciewapen voor zich staande houdend; gesplitst jaartal ter weerszijden MO.NO.ARG.PRO.CON - FOE.BELG.CO.ZEL. Kz: Gekroond Generaliteitswapen CONCORDIA.RES.PARVAE.CRESCUNT. mt burcht, Delm.975, CNM.2.49.49, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 50
    € 75
  • Kavel 67

    Zilveren dukaat 1660,

    Delm.975, CNM.2.49.49, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 50
    € 60
  • Kavel 68

    Zilveren dukaat 1706,

    Delm.975, CNM.2.49.50, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 50
    € 60
  • Kavel 69

    Zilveren dukaat 1714,

    Delm.975, CNM.2.49.50, fraai

    Taxatie / estimation
    € 35
    € 45
  • Kavel 70

    Zilveren dukaat 1737,

    Vervalsing uit de tijd, Delm.975, CNM.2.49.50, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 25
    € 25
  • Kavel 71

    Zilveren dukaat 1761,

    Delm.975, CNM.2.49.50, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 50
    € 95
  • Kavel 72

    Zilveren dukaat 1769,

    Taxatie / estimation
    € 50
    € 60
  • Kavel 73

    Zilveren dukaat 1770,

    Taxatie / estimation
    € 50
  • Kavel 74

    Zilveren dukaat 1780,

    Taxatie / estimation
    € 50
    € 70
  • Kavel 75

    Zilveren dukaat 1791,

    Delm.976, CNM.2.49.50, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 50
    € 60
  • Kavel 76

    Kwart zilveren dukaat 1786,

    Vz: Geharnaste ridder met geschouderd zwaard in de rechterhand en met de linker het provinciewapen voor zich staande houdend; gesplitst jaartal ter weerszijden mt burcht MON.NOV.ARG.PRO.CONFOE.BELG.COM.ZEL. Kz: Gekroond en met bloemornamenten versierd Generaliteitswapen, jaartal boven de kroon CONCORDIA.RES.PARVAE.CRESCUNT., Delm.1008, CNM.2.49.54, ruim zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 40
    € 75
  • Kavel 77

    Achtste zilveren dukaat of “pietje” 1771,

    Vz: Geharnaste ridder met geschouderd zwaard in de rechterhand en met de linker het provinciewapen voor zich staande houdend; gesplitst jaartal ter weerszijden mt burcht MON.NOV.ARG.PRO.CONFOE.BELG.COM.ZEL. Kz: Gekroond en met bloemornamenten versierd Generaliteitswapen, jaartal boven de kroon CONCORDIA.RES.PARVAE.CRESCUNT, Verk.87.4, CNM.2.49.55, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 35
    € 60
  • Kavel 78

    Dukaton of zilveren rijder 1785/1775,

    Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om en met geheven zwaard, gezeten op een naar rechts galopperend paard; op de voorgrond het gekroonde provinciewapen. Met grond onder het paard MO.NO.ARG.PRO.CON - FOE.BELG.COM.ZEL mt burcht Kz: Gekroond Generaliteitswapen, gehouden door twee gekroonde en aanziende klimmende leeuwen; jaartal in cartouche van bladornamenten eronder rozet CONCORDIA - RES.PARVAE -CRESCUNT, Delm.1028, CNM.2.49.58, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 125
    € 170
  • Kavel 79

    Daalder van 30 Stuiver 1680,

    Vz: Versierd negenveldig schild: A Eerste Edele, B Middelburg, C Zierikzee, D Goes, E Tholen, F Vlissingen, G en I gedamasceerd, H Veere, waardeaanduidng erboven MO.NO.ARG.ORDIN.ZELANDIAE. jaartal. Kz: Geharnaste ridder met een sjerp om, een geschouderd zwaard in de rechterhand, het gekroonde provinciewapen met de linker aan een lint voor zich staande houdend LUCTOR.ET - EMERGO. mt burcht, Delm.1082, CNM.2.49.65, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 50
    € 50
  • Kavel 80

    Daalder van 30 Stuiver 1683,

    Delm.1082, CNM.2.49.66, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 50
    € 70
  • Kavel 81

    Scheepjesschelling van 6 stuiver 1753, Piedfort op dubbel gewicht,

    Vz: Gekroond provinciewapen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden, jaartal boven de kroon MON.NOV.ARGEN.ORDIN.ZEELAND. Kz: Oorlogsschip varend naar rechts, Middelburgse vlag op de achtersteven ITA.RELINQVENDA.UT.ACCEPTA. mt burcht, van der Wiel type II, CNM.2.49.89, barstje in muntplaatje overigens ruim zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 175
    € 220
  • Kavel 82

    Batavieren, regenboogschoteltje(Triquetrum),

    bronzen stater ca. 50-15BC, uit vondst Empel, Sear 195, zeer fraai, gew.5.33gr.

    Taxatie / estimation
    € 75
    € 120
  • Kavel 83

    Gouden Tremissis z.j.(550-600), pseudo Imperatorische muntslag, Het voorzijde-omschrift verwijst naar Dorestat, maar uit de verbastering van de tekst tot DRESTATFIT is af te leiden dat dit een imitatie betreft, een nabootsing uit de tijd van de originelen zelf, waarop DORESTATIFIT te lezen is. Uit het keerzijde-omschrift HVEILIASH is met enige moeite nog net het MADELINVSM van de originelen af te leiden. Dit soort munten heet tremissis, hetgeen zoveel wil zeggen als "eenderde solidus". Standaard vertonen zij sinds ca. 590 een kop met plaatsnaam op de ene en een kruis met persoonsnaam op de andere kant; dit laatste element behelst de voor de productie verantwoordelijke monetarius (ruwweg te vertalen als "muntmeester") en de laatste letter H te lezen als M staat dus voor die functie-aanduiding, vdCh.-, ruim zeer fraai, gew.1.38gr.

    Taxatie / estimation
    € 1.500
    € 1.250
  • Kavel 84

    Frisia, Sceatta z.j.(700-765AD), vdCh.4.23, prachtig, gew.0.87gr.

    Taxatie / estimation
    € 250
  • Kavel 85

    Karel de Grote 768-814, Denier z.j.,

    sterk uitgebroken rand, fraai, gew.0.79gr.

    Taxatie / estimation
    € 25
    € 50
  • Kavel 86

    Lodewijk de Vrome (814-840), Denier z.j.,

    algemeen Karolingisch type, vdCh.XIII-10, zeer fraai, gew.1.70gr.

    Taxatie / estimation
    € 80
    € 110
  • Kavel 87

    algemeen Karolingisch type, vdCh.XIII-10, ruim zeer fraai, gew.1.68gr.

    Taxatie / estimation
    € 75
    € 160
  • Kavel 88

    algemeen Karolingisch type, vdCh.XIII-13, zeer fraai, gew.1.67gr.

    Taxatie / estimation
    € 75
    € 120
  • Kavel 89

    algemeen Karolingisch type, uit muntvondst Goes 1968, vdCh.XIII-13, uitgebroken rand, bijna zeer fraai, gew.1.30gr.

    Taxatie / estimation
    € 65
    € 55
  • Kavel 90

    algemeen Karolingisch type, vdCh.XIII-13, bijna zeer fraai, gew.1.67gr.

    Taxatie / estimation
    € 65
  • Kavel 91

    algemeen Karolingisch type, vdCh.XIII-13, scheurtje in muntplaatje overigens ruim zeer fraai, gew.1.63gr.

    Taxatie / estimation
    € 100
  • Kavel 92

    algemeen Karolingisch type, tempel met korte zuilen, vdCh.XIII-13, prachtig, gew.1.25gr.

    Taxatie / estimation
    € 150
    € 160
  • Kavel 93

    algemeen Karolingisch type, vdCh.XIII-13, variatie retro S, ruim zeer fraai, gew.1.73gr.

    Taxatie / estimation
    € 125
    € 100
  • Kavel 94

    algemeen Karolingisch type, vdCh.XIII, ruim zeer fraai, gew.1.38gr.

    Taxatie / estimation
    € 75
    € 90
  • Kavel 95

    algemeen Karolingisch type, vdCh.XIII, iets uit gebrokkelde rand, ruim zeer fraai, gew.1.47gr.

    Taxatie / estimation
    € 75
  • Kavel 96

    algemeen Karolingisch type, vdCh.XIII, prachtig, gew.1.72gr.

    Taxatie / estimation
    € 75
    € 90
  • Kavel 97

    algemeen Karolingisch type, vdCh.XIII, prachtig, gew.1.80gr., uit vondst Maas

    Taxatie / estimation
    € 150
    € 130
  • Kavel 98

    algemeen Karolingisch type, vdCh.XIII, uitgebroken rand, bijna zeer fraai, gew.0.96gr.

    Taxatie / estimation
    € 30
  • Kavel 99

    Lotharius (840-855), Denier z.j.,

    algemeen Karolingisch type, vdCh.XIIII, prachtig, gew.1.59gr., uit vondst Maas

    Taxatie / estimation
    € 125
    € 170
  • Kavel 100

    algemeen Karolingisch type, vdCh.XIIII, zeer fraai, gew.1.42gr.

    Taxatie / estimation
    € 175
    € 220