# 510
1696, EREPENNING VAN DE FRIESE STATEN, Vz. het naar rechts gewende borstbeeld van de Prins. Op het schouderstuk de signatuur van de medailleur: D.I.(Rapentier). Rondom: HENR.(icus) CASIM.(ir) D(ei) G.(ratia) PR.(inceps) NASS.(aviae) GVB.(ernator) HAER.(editarius FRIS.(iae)= Hendrik Cazemir bij de gratie Gods Prins van Nassau, erfstadhouder van Friesland. Kz. het gekroonde wapen van Nassau Dietz, met het omschrift: INSIG.(nia) PR.(incipis) NASS.(aviae) ET VRB.(ium) FRIS.(iae)= de wapens van de prins van Nassau en die der Friese Steden. Boven het wapen een vrijheidshoed waaruit dubbele kettingen die de wapens van de elf steden verbinden. De wapens v.l.n.r.: Leeuwarden, Franeker, Dokkum, Stavoren, Workum, Hindelopen, IJlst, Sloten, Harlingen, Sneek en Bolsward, zeer bijzondere eerste penning van het kleine type erepenning van de Staten van Friesland, Van Loon IV 169, Drapentier, 34.7mm, in goud, R3., prachtig, Een unieke penning, topstuk voor een Friesland verzamelaar!!,
Start: Bid | Price realised: € 0