You are here

For online bidding please go to https://paucs.com/npv

  • Lot 1
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Gelderland

    Arnold van Egmond 1423-1472,

    goudgulden z.j., Delm.604, zeer fraai

    Starting bid
    € 150

  • Lot 2
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Gelderland

    Philips II (1555-1598), Philipsdaalder 1557,

    Vz: Borstbeeld van Philips II naar links PHS.D.G.HISP.ANG.Z.REX.DVX.GEL jaartal Kz: Gekroond Spaans-Oostenrijks-Bourgondisch wapen, vergezeld van twee vuurstalen, geplaatst op een kruis van knoestige stokken en dragende het kleinood van de Orde van het Gulden Vlies DOMINVS.MIC - HI.ADIVTOR mt Gelders kruis, Delm.29, CNM.2.17.8, bijna zeer fraai

    Starting bid
    € 100

  • Lot 3
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Gelderland

    Philips II (1555-1598), Philipsdaalder 1558/1557,

    Delm.29, CNM.2.17.8, ruim fraai

    Starting bid
    € 100

  • Lot 4
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Gelderland

    Nederlandse dukaat 1587,

    Vz: Staande geharnaste ridder met geschouderd zwaard in de rechterhand en een pijlenbundel in de linker; gesplitst jaartal ter weerszijden. Het aantal pijlen in de pijlenbundel varieert van 3 tot 7 CONCORDIA.RES - P - AR.CRES.GEL mt Gelders kruis Kz: In een versierd kasje, in vijf regels: MO.ORDI / PROVIN / FOEDER / BELG.AD / LEG.IMP., Delm.648, CNM.2.17.77, ca. zeer fraai

    Starting bid
    € 150

  • Lot 5
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Gelderland

    Leeuwendaalder op Generaliteitsvoet 1606,

    Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om, kijkend over zijn linkerschouder, de linkerhand aan het gevest van zijn zwaard en met de rechter een schild met een gekroonde of ongekroonde klimmende leeuw aan een lint voor zich staande houdend MO.ARG.PRO.CO - NF.BEL.GEL. mt Gelders kruis Kz: Klimmende leeuw CONFIDENS.DNO.NON.MOVETVR. jaartal, Delm.825, CNM.2.17.105, ruim zeer fraai

    Starting bid
    € 100

  • Lot 6
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Gelderland

    Nederlandse rijksdaalder 1608,

    Vz: Naar rechts gewend gelauwerd en geharnast anoniem borstbeeld met het provinciewapen aan een lint in de linkerhand en een geschouderd zwaard in de rechter mt. Gelders kruis MO.ARG.PRO. - CONFOE.BEL.GEL. Kz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitst jaartal ter weerszijden kruis of plusteken CONCORDIA.RES.PARVÆ.CRESCVNT, Delm.938, CNM.2.17.121, bijna zeer fraai

    Starting bid
    € 75

  • Lot 7
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Gelderland

    Nederlandse rijksdaalder 16Z0,

    Delm.938, CNM.2.17.121, bijna zeer fraai

    Starting bid
    € 60

  • Lot 8
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Gelderland

    Nederlandse rijksdaalder 1650,

    Delm.938, CNM.2.17.122, bijna zeer fraai

    Starting bid
    € 50

  • Lot 9
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Gelderland

    Zilveren dukaat 1694,

    Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om en een geschouderd zwaard in de rechterhand, het gekroonde provinciewapen met de linker aan een lint voor zich staande houdend MO.ARG.PRO.CON - FOE.BELG.D.GEL.C.Z. Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om en een geschouderd zwaard in de rechterhand, het gekroonde provinciewapen met de linker aan een lint voor zich staande houdend MO.ARG.PRO.CON - FOE.BELG.D.GEL.C.Z., Delm.963, CNM.2.17.125, zeer fraai/prachtig

    Starting bid
    € 200

  • Lot 10
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Gelderland

    Dukaton of zilveren rijder 1761,

    Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om en met geheven zwaard in de rechterhand, gezeten op een naar rechts galopperend paard; op de voorgrond het gekroonde provinciewapen MO.NO.ARG.PRO.CONF - BELG.D.GEL.&.C.Z. mmt Kz: Gekroond Generaliteitswapen, gehouden door twee gekroonde en aanziende klimmende leeuwen; jaartal in een cartouche van bladornamenten eronder CONCORDIA. - RES.PARVÆ. - CRESCUNT. rozet, Delm.1010, CNM.2.17.132, zeer fraai

    Starting bid
    € 75

  • Lot 11
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Gelderland

    Delm.1010, CNM.2.17.132, bijna zeer fraai

    Starting bid
    € 75

  • Lot 12
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Gelderland

    Dukaton of zilveren rijder 1774,

    Starting bid
    € 75

  • Lot 13
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Gelderland

    Dukaton of zilveren rijder 1789,

    Delm.1010, CNM.2.17.133, zeer fraai/prachtig

    Starting bid
    € 100

  • Lot 14
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Gelderland

    Driegulden 1764,

    Vz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden MO.ARG.ORD.FOE.BELG.D.GEL.&.C.Z. Kz: Nederlandse maagd, in de rechterhand een speer waarop een vrijheidshoed en met de linkerelleboog steunend op een rechtop op een zuil staande bijbel; jaartal in de afsnede mmt geknotte boom met loot HAC NITIMVR - HANC TVEMVR, Delm.1145, CNM.2.17.147, ruim zeer fraai

    Starting bid
    € 75

  • Lot 15
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Gelderland

    Generaliteits Gulden 1762,

    Vz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden MO.ARG.ORD.FOE.BELG.D.GEL.&.C.Z. Kz: Nederlandse maagd, in de rechterhand een speer waarop een vrijheidshoed en met de linkerelleboog steunend op een rechtop op een zuil staande bijbel; jaartal in de afsnede mmt HAC NITIMVR - HANC.TVEMVR, Delm.1178, CNM.2.17.155, bijna prachtig

    Starting bid
    € 50

  • Lot 16
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Gelderland

    Generaliteits Gulden 1764,

    Delm.1178, CNM.2.17.155, zeer fraai/prachtig

    Starting bid
    € 50

  • Lot 17
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Gelderland

    BATENBURG,

    Willem V van Bronkhorst1556-1573, Daalder z.j., vz. wapen van Bronkhorst Batenburg gedekt door helm met cimier en lambrekijns/dubbelkoppige adelaar, Delm.524, zeer fraai

    Starting bid
    € 150

  • Lot 18
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Holland

    Dubbele gouden Nederlandse dukaat 1655,

    Vz: Staande geharnaste ridder met geschouderd zwaard in de rechterhand en een pijlenbundel in de linker; gesplitst jaartal ter weerszijden mt rozet CONCORDIA.RES - PA- RVÆ.CRES.HOL. Kz: In een versierd kasje in vijf regels: MO.AVR. / PROVIN / CONFOE / BELG.AD / LEG. IMP, Delm.772, CNM.2.28.50, fraai/zeer fraai

    Starting bid
    € 250

  • Lot 19
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Holland

    Gouden Nederlandse dukaat 1777,

    Vz: Staande ridder met geschouderd zwaard in de rechterhand en een pijlenbundel met 7 pijlen in de linker; gesplitst jaartal ter weerszijden CONCORDIA RES - P - AR.CRES.HOL mt rozet Kz: In een versierd kastje in vijf regels: MO.ORD. / PROVIN / FOEDER / BELG.AD / LEG.IMP, Delm.775, CNM.2.28.54, bijna prachtig

    Starting bid
    € 150

  • Lot 20
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Holland

    Gouden Nederlandse dukaat 1778,

    Delm.775, CNM.2.28.54, bijna prachtig

    Starting bid
    € 150

  • Lot 21
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Holland

    Leeuwendaalder op Hollandse voet 1577,

    Vz: Geharnaste ridder, kijkend over zijn linkerschouder, de linkerhand aan het gevest van zijn zwaard en met de rechter een schild met klimmende leeuw aan een lint voor zich staande houdend, gesplitst jaartal ter weerszijden van het schild MO.NO.ARG. - .ORDIN.HOL. Kz: Klimmende leeuw . mt rozet .CONFIDENS.DNO.NON.MOVETVR, Delm.831, CNM.2.28.66, bijna zeer fraai

    Starting bid
    € 50

  • Lot 22
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Holland

    Halve leeuwendaalder op Hollandse voet 1578,

    Vz: Geharnaste ridder, kijkend over zijn linkerschouder, de linkerhand aan het gevest van zijn zwaard en met de rechter een schild met een klimmende leeuw aan een lint voor zich staande houdend, gesplitst jaartal ter weerszijden van het schild MO.NO.ARG. - .ORDIN.HOL. Kz: Klimmende leeuw met rozet CONFIDENS.DNO.NON.MOVETVR, Delm.870, CNM.2.28.67, ruim fraai

    Starting bid
    € 60

  • Lot 23
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Holland

    Delm.870, CNM.2.28.67, fraai

    Starting bid
    € 50

  • Lot 24
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Holland

    Leeuwendaalder op Generaliteitsvoet 1648,

    Vz: Geharnaste ridder, kijkend over zijn linkerschouder, de linkerhand op het gevest van zijn zwaard en met de rechter een schild met een klimmende leeuw aan een lint voor zich staande houdend MO.ARG.PRO.CON - FOE.BELG.HOL mt rozet Kz: Klimmende leeuw CONFIDENS.DNO.NON.MOVETVR. jaartal, Delm.832, CNM.2.28.68, geen prijs genoteerd in Passon, ruim fraai

    Starting bid
    € 50

  • Lot 25
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Holland

    Dukaton of zilveren rijder 1771,

    Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om en met een geheven zwaard in de rechterhand; gezeten op een naar rechts galopperend paard; op de voorgrond het gekroonde provinciewapen MO.NO.ARG.CON - FOE.BELG.PRO.HOL. mt wapen Dordrecht Kz: Gekroond Generaliteitswapen, gehouden door twee gekroonde en aanziende klimmende leeuwen; jaartal in een cartouche van bladornamenten eronder mt rozet CONCORDIA - RES.PARVÆ. - CRESCUNT, Delm.1014, CNM.2.28.84, bijna prachtig

    Starting bid
    € 100

  • Lot 26
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Holland

    Halve dukaton of halve zilveren rijder 1766,

    Vz: Geharnaste ruiter met geheven zwaard, galopperend naar rechts; op de voorgrond het gekroonde provinciewapen MO.NO.ARG.CON - FOE.BELG.PRO.HOL mt wapen van Dordrecht Kz: Gekroond Generaliteitswapen, gehouden door twee gekroonde en aanziende klimmende leeuwen; jaartal in een cartouche van bladornamenten eronder mt rozet CONCORDIA - RES.PARVAE. - CRESCUNT, Delm.1047, CNM.2.28.88, ruim zeer fraai

    Starting bid
    € 100

  • Lot 27
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Holland

    Delm.1047, CNM.2.28.88, ruim zeer fraai

    Starting bid
    € 50

  • Lot 28
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Holland

    Generaliteits Driegulden 1792,

    Vz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden MO.ARG.ORD.FAED.BELG.HOLL, Kz: Nederlandse maagd, in de rechterhand een speer waarop een vrijheidshoed, met de linkerelleboog steunend op een rechtop op een zuil staande bijbel; jaartal in de afsnede HAC NITIMVR - HANC TVEMVR, Delm.1146, CNM.2.28.101, ruim zeer fraai

    Starting bid
    € 100

  • Lot 29
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Holland

    Generaliteitsgulden 1791,

    Vz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden MO.ARG.ORD.FAED.BELG.HOLL. Kz: Nederlandse maagd, in de rechterhand een speer waarop een vrijheidshoed, met de linkerelleboog steunend op een rechtop op een zuil staande bijbel; jaartal in de afsnede HAC NITIMVR - HANC TVEMVR, Delm.1179, CNM.2.28.104, prachtig/unc

    Starting bid
    € 60

  • Lot 30
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Holland

    Generaliteitsgulden 1793,

    Delm.1179, CNM.2.28.104, originele kleur, unc

    Starting bid
    € 100

  • Lot 31
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Holland

    Halve Generaliteitsgulden van X stuiver 1749/1748,

    Starting bid
    € 50

  • Lot 32
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Holland

    Halve Generaliteitsgulden van X stuiver 1751,

    Delm.1198, CNM.2.28.107, ruim prachtig

    Starting bid
    € 60

  • Lot 33
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Holland

    Muntmeesterspenning 1759,

    Vz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitst jaartal ter weerszijden MO.ARG.ORD.FAED.BELG.HOLL., Kz: Nederlandse maagd, in de rechterhand een speer waarop een vrijheidshoed, met de linkerelleboog steunend op een rechtop op een zuil staande bijbel HAC NITIMVR - HANC TVEMVR, Verk.54,3, CNM.2.28.108, originele kleur, unc

    Starting bid
    € 50

  • Lot 34
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-West Friesland

    Leeuwendaalder op Generaliteitsvoet 1633

    , Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om, kijkend over zijn linkerschouder, de linkerhand aan het gevest van zijn zwaard en met de rechterhand een schild met een klimmende leeuw aan een lint voor zich staande houdend MO.ARG.PRO.CON - FOE.BELG.WESTF Kz: Klimmende leeuw wel of geen mmt CONFIDENS.DNO.NON.MOVETVR. jaartal., Delm.836, CNM.2.46.24, ca. zeer fraai

    Starting bid
    € 30

  • Lot 35
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-West Friesland

    West-Friese of gehelmde rijksdaalder of prinsendaalder 1599,

    Vz: Landschapswapen, gedekt door een gekroonde helm met cimier (landschapswapen) en lambrekijns MONE.NO.ARG.DOMI.WESTFRISIÆ mmt rozet Kz: Naar rechts gewend geharnast en gelauwerd borstbeeld met een geschouderd zwaard in de rechterhand* DEVS.FORTITVDO.ET.SPES.NOSTR - A. jaartal, Delm.924, CNM.2.46.28, ruim fraai/bijna zeer fraai

    Starting bid
    € 100

  • Lot 36
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-West Friesland

    Nederlandse rijksdaalder 1611,

    Vz: Naar rechts gewend gelauwerd en geharnast anoniem borstbeeld met het landschapswapen aan een lint in de linkerhand en een geschouderd zwaard in de rechterhand mmt MO.ARG.PRO. - CONFOE.BELG.WEST - FRI Kz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitst jaartal ter weerszijden breedarmig kruis CONCORDIA.RES.PARVÆ.CRESCVNT, Delm.940, CNM.2.46.31, zwakke slag, zeer fraai/prachtig

    Starting bid
    € 100

  • Lot 37
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-West Friesland

    Nederlandse rijksdaalder 1622,

    Delm.940, CNM.2.46.31, zeer fraai/ruim zeer fraai

    Starting bid
    € 75

  • Lot 38
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-West Friesland

    Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om en met geheven zwaard, gezeten op een naar rechts galopperend paard; op de voorgrond het gekroonde landschapswapen MO.NO.ARG.CONFOE - BELG.PRO.WESTFRI mmt Kz: Gekroond Generaliteitswapen, gehouden door twee gekroonde en aanziende klimmende leeuwen; jaartal in een cartouche van bladornamenten eronder CONCORDIA. - RES.PARVÆ. - CRESCUNT., Delm.1022, CNM.2.46.41, mmt. haringbuis, ruim zeer fraai/bijna prachtig

    Starting bid
    € 100

  • Lot 39
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-West Friesland

    Halve dukaton of halve zilveren rijder 1785,

    z: Geharnaste ridder met een sjerp om en met geheven zwaard, gezeten op een naar rechts galopperend paard; op de voorgrond het gekroonde landschapswapen MO.NO.ARG.CONFOE - BELG.PRO.WESTFRI mmt Kz: Gekroond Generaliteitswapen; gehouden door twee gekroonde en aanziende klimmende leeuwen; jaartal in een cartouche van bladornamenten eronder CONCORDIA. - RES.PARVAE. - CRESCUNT, Delm.1050, CNM.2.46.45, ruim zeer fraai

    Starting bid
    € 75

  • Lot 40
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-West Friesland

    Delm.1050, CNM.2.46.45, zeer fraai

    Starting bid
    € 50

  • Lot 41
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-West Friesland

    Driegulden 1764,

    Vz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden MO.ARG.ORD.FOE.BELG.WESTF. wel of geen mmt Kz: Nederlandse maagd, in de rechterhand een speer waarop een vrijheidshoed, met de linkerelleboog steunend op een rechtop op een zuil staande bijbel; jaartal in de afsnede HAC NITIMVR - HANC TVEMVR, Delm.1147, CNM.2.46.55, bijna zeer fraai

    Starting bid
    € 60

  • Lot 42
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-West Friesland

    Driegulden 1794,

    Delm.1147, CNM.2.46.55, bijna prachtig

    Starting bid
    € 100

  • Lot 43
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-West Friesland

    Gulden 1764,

    Vz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden MO.ARG.ORD.FOE.BELG.WESTF wel of geen mmt Kz: Nederlandse maagd, in de rechterhand een speer waarop een vrijheidshoed, met de linkerelleboog steunend op een rechtop op een zuil staande bijbel; jaartal in de afsnede HAC NITIMVR - HANC TVEMVR, Delm.1180, CNM.2.46.57, bijna prachtig

    Starting bid
    € 35

  • Lot 44
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-West Friesland

    Gulden 1791/1781,

    Delm.1180, CNM.2.46.57, zeer fraai/prachtig

    Starting bid
    € 75

  • Lot 45
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-West Friesland

    Roosschelling van 6 stuiver 1680,

    Vz: Gekroond landschapswapen tussen twee van onderen door een strik samengebonden bladertakken, jaartal boven de kroon MO.NO.ORDIN mmt WESTFRISIAE Kz: Lang gelelied kruis met een rozet in het hart DEVS - FORTI - ET.SPES - NOST, Verk.71.4, 2.46.64, ruim fraai

    Starting bid
    € 40

  • Lot 46
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Zeeland

    Nederlandse rijksdaalder 1619,

    Vz: Naar rechts gewend gelauwerd en geharnast anoniem borstbeeld met het provinciewapen aan een lint in de linkerhand en een geschouderd zwaard in de rechter mt burcht .MO.ARG.PRO. - CONFOE.BELG.ZEL. Kz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitst jaartal ter weerszijden mt burcht .CONCORDIA.RES.PARVÆ.CRESCVNT, Delm.941, CNM.2.49.47, fraai/zeer fraai

    Starting bid
    € 40

  • Lot 47
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Zeeland

    Zilveren dukaat 1769,

    Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om, een geschouderd zwaard in de rechterhand en met de linker het gekroonde provinciewapen aan een lint voor zich staande houdend mt burcht MON.NO.ARG.PRO.CONFOE.BELG.COM.ZEL. Kz: Gekroond eneraliteitswapen; gesplitst jaartal ter weerszijden CONCORDIA.RES.PARVAE.CRESCUNT., Delm.976, CNM.2.49.50, bijna prachtig

    Starting bid
    € 75

  • Lot 48
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Zeeland

    Zilveren dukaat 1771,

    Delm.976, CNM.2.49.50, bijna prachtig

    Starting bid
    € 75

  • Lot 49
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Zeeland

    Zilveren dukaat 1773,

    Delm.976, CNM.2.49.50, ca. prachtig

    Starting bid
    € 60

  • Lot 50
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Zeeland

    Zilveren dukaat 1774,

    Delm.976, CNM.2.49.50, zeer fraai

    Starting bid
    € 40

  • Lot 51
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Zeeland

    Zilveren dukaat 1787,

    Delm.976, CNM.2.49.50, ca. zeer fraai

    Starting bid
    € 50

  • Lot 52
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Zeeland

    Zilveren dukaat 1792,

    Delm.976, CNM.2.49.50, prachtig

    Starting bid
    € 100

  • Lot 53
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Zeeland

    Halve zilveren dukaat 1764,

    Vz: Geharnaste ridder met geschouderd zwaard in de rechterhand en met de linker het provinciewapen voor zich staande houdend; gesplitst jaartal ter weerszijden mt burcht MON.NO.ARG.PRO.CONFOE.BELG.COM.ZEL Kz: Gekroond Generaliteitswapen, gesplitst jaartal ter weerszijden CONCORDIA.RES.PARVAE.CRESCVNT, Delm.1003, CNM.2.49.53, bijna zeer fraai

    Starting bid
    € 50

  • Lot 54
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Zeeland

    Kwart zilveren dukaat 1763,

    Vz: Geharnaste ridder met geschouderd zwaard in de rechterhand en met de linker het provinciewapen voor zich staande houdend; gesplitst jaartal ter weerszijden mt burcht MON.NOV.ARG.PRO.CONFOE.BELG.COM.ZEL. Kz: Gekroond en met bloemornamenten versierd Generaliteitswapen, jaartal boven de kroon CONCORDIA.RES.PARVAE.CRESCUNT., Delm.1008, CNM.2.49.54, fraai/zeer fraai

    Starting bid
    € 40

  • Lot 55
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Zeeland

    Achtste zilveren dukaat of €œpietje€? 1765,

    Vz: Geharnaste ridder met geschouderd zwaard in de rechterhand en met de linker het provinciewapen voor zich staande houdend; gesplitst jaartal ter weerszijden mt burcht MON.NOV.ARG.PRO.CONFOE.BELG.COM.ZEL. Kz: Gekroond en met bloemornamenten versierd Generaliteitswapen, jaartal boven de kroon CONCORDIA.RES.PARVAE.CRESCUNT, Delm.87.4, CNM.2.49.55, ca. prachtig

    Starting bid
    € 50

  • Lot 56
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Zeeland

    Dukaton of zilveren rijder 1762/1761,

    Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om en met geheven zwaard, gezeten op een naar rechts galopperend paard; op de voorgrond het gekroonde provinciewapen. Met grond onder het paard MO.NO.ARG.PRO.CON - FOE.BELG.COM.ZEL mt burcht Kz: Gekroond Generaliteitswapen, gehouden door twee gekroonde en aanziende klimmende leeuwen; jaartal in cartouche van bladornamenten eronder rozet CONCORDIA - RES.PARVAE -CRESCUNT, Delm.1028, CNM.2.49.58, bijna zeer fraai

    Starting bid
    € 75

  • Lot 57
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Zeeland

    Dukaton of zilveren rijder 1766,

    Delm.1028, CNM.2.49.58, bijna prachtig

    Starting bid
    € 100

  • Lot 58
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Zeeland

    Dukaton of zilveren rijder 1767,

    Starting bid
    € 90

  • Lot 59
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Zeeland

    Dukaton of zilveren rijder 1772, met klop,

    Delm.1028, CNM.2.49.58, zeer fraai/prachtig

    Starting bid
    € 80

  • Lot 60
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Zeeland

    Dukaton of zilveren rijder 1790,

    Delm.1028, CNM.2.49.58, zeer fraai

    Starting bid
    € 75

  • Lot 61
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Zeeland

    Dukaton of zilveren rijder 1793,

    Delm.1028, CNM.2.49.58, ruim zeer fraai

    Starting bid
    € 75

  • Lot 62
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Zeeland

    Halve dukaton of halve zilveren rijder 1790/1766,

    Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om en met geheven zwaard, gezeten op een naar rechts galopperend paard; op de voorgrond het gekroonde provinciewapen. Met grond onder het paard MON.NOV.ARG.PRO.CON - FOE.BELG.COM.ZEL. Kz: Gekroond Generaliteitswapen, gehouden door twee gekroonde en aanziende klimmende leeuwen; jaartal in een cartouche van bladornamenten eronder mt burcht CONCORDIA - RES.PARVAE - CRESCUNT, Delm.1052, CNM.2.49.60, ruim zeer fraai

    Starting bid
    € 100

  • Lot 63
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Zeeland

    Halve dukaton of halve zilveren rijder 1792,

    Delm.1052, CNM.2.49.60, ca. zeer fraai

    Starting bid
    € 60

  • Lot 64
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Zeeland

    Arenddaalder van 60 groot 1618,

    Vz: Versierd negenveldig schild: A Eerste Edele, B Middelburg, C Zierikzee, D Goes, E Tholen, F Vlissingen, G en I gedamasceerd, H Veere, jaartal erboven mt burcht MONETA.ARGENT waarde in een cartouche ORDIN.ZELANDIAE Kz: Tweekoppige adelaar, de borst gedekt door het provinciewapen en de koppen door een versiering van lijnen, bollen en rozetten SI.DEVS.NOBISCVM.QVIS.CON.NOS, Delm.1071, CNM.2.49.61, fraai/zeer fraai

    Starting bid
    € 60

  • Lot 65
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Zeeland

    Daalder van 30 Stuiver 1683,

    Vz: De met een lint aan elkaar verbonden en radiaal rond het wapen van de Eerste Edele geplaatste wapens van Middelburg, Zierikzee, Goes, Tholen, Vlissingen en Veere; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden MO.NO.ARG.ORDIN.ZEELANDIAE jaartal Kz: Geharnaste ridder met een sjerp om, een geschouderd zwaard in de rechterhand, de linker in de zij en het gekroonde provinciewapen staande voor zijn rechterbeen LUCTOR.ET - EMERGO. mt burcht, Delm.1083, CNM.2.49.66, zeer fraai

    Starting bid
    € 75

  • Lot 66
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Zeeland

    Dubbele Daalder van 10 Schelling 1689,

    Vz: De met een lint aan elkaar verbonden en radiaal rond het wapen van de Eerste Edele geplaatste wapens van Middelburg, Zierikzee, Goes, Tholen, Vlissingen en Veere; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden MO.NO.ARG.ORDIN.ZEELANDIAE. jaartal. Kz: Geharnaste ridder met een sjerp om, een geschouderd zwaard in de rechterhand, de linker in de zij en het gekroonde provinciewapen staande voor zijn rechterbeen LUCTOR.ET - EMERGO. mt burcht., Delm.1074, CNM.2.49.67, bijna zeer fraai

    Starting bid
    € 60

  • Lot 67
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Zeeland

    Gulden 1763,

    Vz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden MON.ARG.ORD.FOE.BELG.ZELANDIÆ. Kz: Nederlandse maagd, in de rechterhand een speer waarop een vrijheidshoed, met de linkerelleboog steunend op een rechtop op een zuil staande bijbel; jaartal in de afsnede mt burcht HAC NITIMVR - HANC TVEMVR, Delm.1181, CNM.2.49.72, ca. fraai

    Starting bid
    € 40

  • Lot 68
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Zeeland

    Scheepjesschelling van 6 stuiver 1792,

    Vz: Gekroond provinciewapen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden, jaartal boven de kroon MON.NOV.ARGENT.ORDIN.ZELAND. Kz: Oorlogsschip varend naar rechts, Middelburgse vlag op de achtersteven ITA.RELINQUENDA.UT.ACCEPTA. mt burcht, van der Wiel type VII-IX, CNM.2.49.93, bijna prachtig

    Starting bid
    € 40

  • Lot 69
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Utrecht

    Lodewijk de Vrome 814-840,

    denier z.j., Algemeen Karolingisch type, vdCh.XIII.13, bijna prachtig

    Starting bid
    € 75

  • Lot 70
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Utrecht

    Lodewijk de Vrome 814-840,

    denier Algemeen Karolingisch type Tempel, XPISTIANA-RELIGIO, zeer fraai

    Starting bid
    € 50

  • Lot 71
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Utrecht

    Deventer, penning 11e eeuw,

    vz. kop naar rechts/Kruis, scheurtje in muntplaatje, ruim fraai

    Starting bid
    € 40

  • Lot 72
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Utrecht

    Bisdom Utrecht, Bernold 1027-1054, Denier z.j.,

    Bisschop met Kruis scepter en kromstaf/stadsmuur, daarboven STRA/IECTV, gekreukeld, vd.Ch.I, 13-15, bijna zeer fraai

    Starting bid
    € 100

  • Lot 73
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Utrecht

    Bisdom Utrecht, Herman van Hoorn 1150-1156, denier z.j.,

    Bb. naar rechts met scepter/kort kruis met in de middencirkel met ster, vd.Ch.V.1.9, ruim zeer fraai

    Starting bid
    € 90

  • Lot 74
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Utrecht

    Bisdom Utrecht, Herman van Hoorn 1150-1156, denier z.j.(2x)

    Sede Vacante 1226-8, vd.Ch.VII.1, ruim fraai

    Starting bid
    € 35

  • Lot 75
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Utrecht

    Bisdom Utrecht, Dirk van Ahr 1198-1212, denier z.j.,

    Bb. naar voren met mijter en staf THEODERICVS/kort gevoet kruis met versiering in de hoeken O.E.O.E., vd.Ch.VI.2, zeer fraai

    Starting bid
    € 75

  • Lot 76
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Utrecht

    Bisdom Utrecht, Sede Vacante 1226-8, denier z.j.,

    Bb. naar voren met palmtak en boek/gevoet kruis met P.A.X.X., vd.Ch.8.1, ruim fraai/zeer fraai

    Starting bid
    € 45

  • Lot 77
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Utrecht

    Bisdom Utrecht, Willebrand van Oldenburg 1229-33, Denier z.j.

    Vz. Bb. met staf en boek/kort kruis punten in de hoeken met bolletjes op de uiteinden, vdCh.8.1.3, ruim fraai

    Starting bid
    € 35

  • Lot 78
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Utrecht

    Bisdom Utrecht, Hendrik van Vianden 1250-1267, Denier z.j.,

    Bb. met staf naar links gewend/kruis met in drieën gedeelde uiteinden, vd.Ch.IX.12, ruim fraai/zeer fraai

    Starting bid
    € 35

  • Lot 79
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Utrecht

    Bisdom Utrecht, Hendrik van Vianden 1250-1267, denier z.j.,

    Bb naar links met staf en haak, kruis met in drieën gedeeld uiteinde, vdCh.IX.12-4, zeer fraai

    Starting bid
    € 50

  • Lot 80
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Utrecht

    Frederik van Baden 1496-1517, AE Duitken z.j.,

    stadsschild/laag gevoet kruismet wapenschild in het hart, weegt slechts 0,244gr., muntwaarde onbekend, vdCh.p.234.XXI, 21.2, ruim fraai, zeer zeldzaam!!

    Starting bid
    € 50

  • Lot 81
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Utrecht

    Philips II (1555-1598), Bourgondische kruisdaalder 1569,

    Vz: Gekroond vonkend vuurstaal, geplaatst op een kruis van knoestige stokken, gesplitst jaartal ter weerszijden PHS.D.G.HISP.Z.REX.DNS.TRAIEC mt stadswapen Kz: Gekroond Oostenrijks-Bourgondisch wapenschild, omhangen met de keten van de Orde van het Gulden Vlies DOMINVS.MI - HI.ADIVTOR., Delm.95, CNM.2.43.18, prachtig

    Starting bid
    € 200

  • Lot 82
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Utrecht

    Delm.95, CNM.2.43.18, zeer fraai

    Starting bid
    € 100

  • Lot 83
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Utrecht

    Gouden rijder van 14 gulden goud 1757, Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om en met geheven zwaard, gezeten op een naar rechts galopperend paard; op de voorgrond het gekroonde provinciewapen mt stadswapen MO.AUR.PRO.CONFOED - BELG.TRAIECT. Kz: Gekroond Generaliteitswapen, gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden; jaartal boven de kroon CONCORDIA.RES.PARVAE.CRESCUNT, Delm.970, CNM.2.43.37, kras overigens ruim prachtig

    Starting bid
    € 400

  • Lot 84
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Utrecht

    Nederlandse dukaat goud 1705,

    Vz: Staande geharnaste ridder met geschouderd zwaard in de rechterhand en een pijlenbundel met 7 pijlen in de linker; gesplitst jaartal ter weerszijden CONCORDIA.RES - PAR - VAE.CRES.TRA mt stadswapen Kz: In een versierd kasje, in vijf regels: MO.ORDI / PROVIN / FOEDER / BELG.AD / LEG.IMP., Delm.963, CNM.2.43.44, fraai

    Starting bid
    € 100

  • Lot 85
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Utrecht

    Leeuwendaalder op Generaliteitsvoet 1636g,

    Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om, kijkend over zijn linkerschouder, de linkerhand aan het gevest van zijn zwaard en met de rechter het vereenvoudigde provinciewapen (wel of geen gekroonde leeuw met of zonder kruis op de schoft) aan een lint voor zich staande houdend MO.ARG.PRO.CON - FOE.BELG.TRA mt stadswapen Kz: Klimmende leeuw CONFIDENS.DNO.NON.MOVETVR. jaartal. Gekroonde leeuw met de letter g, kruis op de schoft met de letter k aangegeven; parelcirkels op beide zijden, Delm.844/45, CNM.2.43.65, geen prijsnotering in Passon, zeer fraai

    Starting bid
    € 75

  • Lot 86
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Utrecht

    Nederlandse rijksdaalder 1621,

    Vz: Naar rechts gewend gelauwerd en geharnast anoniem borstbeeld met het vereenvoudigde provinciewapen aan een lint in de linkerhand en een geschouderd zwaard in de rechter mt stadswapen MO.ARG.PRO. - CONFOE.BELG.TRAIE - C Kz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitst jaartal met Romeinse I ter weerszijden kruis CONCORDIA.RES.PARVÆ.CRESCVNT, Delm.942, CNM.2.43.78, bijna zeer fraai

    Starting bid
    € 50

  • Lot 87
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Utrecht

    Dukaton of zilveren rijder 1711,

    Uit het schip "De Liefde', Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om en met geheven zwaard, gezeten op een naar rechts galopperend paard; op de voorgrond het gekroonde provinciewapen MO.NO.ARG.PRO.CON - FOE.BELG.TRAI. mmt rozet Kz: Gekroond Generaliteitswapen, gehouden door twee gekroonde en aanziende klimmende leeuwen; jaartal in een cartouche eronder rozet CONCORDIA. - RES.PARVAE. - CRESCVNT, Delm.1031, CNM.2.43.99, ruim zeer fraai

    Starting bid
    € 100

  • Lot 88
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Utrecht

    Delm.1031, CNM.2.43.99, fraai/zeer fraai

    Starting bid
    € 60

  • Lot 89
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Utrecht

    Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om en met geheven zwaard, gezeten op een naar rechts galopperend paard; op de voorgrond het gekroonde provinciewapen MO.NO.ARG.PRO.CON - FOE.BELG.TRAI. Kz: Gekroond Generaliteitswapen, gehouden door twee gekroonde en aanziende klimmende leeuwen; jaartal in een cartouche eronder mt stadswapen CONCORDIA. - RES.PARVÆ. - CRESCUNT., Delm.1031/32, CNM.2.43.101, ca. zeer fraai

    Starting bid
    € 60

  • Lot 90
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Utrecht

    Dukaton of zilveren rijder 1791,

    Delm.1031/32, CNM.2.43.101, ca. zeer fraai

    Starting bid
    € 50

  • Lot 91
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Utrecht

    Halve Dukaton of zilveren rijder 1782,

    Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om en met geheven zwaard, gezeten op een naar rechts galopperend paard; op de voorgrond het gekroonde provinciewapen zonder hartschild MO:NO:ARG:CON - FOE:BELG:PRO:TRAI. Kz: Gekroond Generaliteitswapen, gehouden door twee gekroonde en aanziende klimmende leeuwen; jaartal in een cartouche eronder mt stadswapen CONCORDIA. - RES.PARVAE. - CRESCUNT, Delm.1055, CNM.2.43.106, bijna fdc, zeldzaam in deze kwaliteit

    Starting bid
    € 150

  • Lot 92
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Utrecht

    Daalder van 30 stuiver 1692,

    Vz: Onder twee vruchtdragende lauwertakken het gekroonde provinciewapen zonder hartschild gehouden door twee klimmende leeuwen; eronder in een cartouche in twee regels CONCORDIA RES / PARVÆ CRESCVNT Kz: De gekroonde wapens van het Bisdom en het graafschap Holland en daaronder van de stad Utrecht, geflankeerd door links de gekroonde wapens van Amersfoort en Wijk bij Duurstede en rechts van Rhenen en Montfoort. Langs de bovenrand MO.NO.ORD.TRAIECT. ,gesplitste waardeaanduiding eronder en jaartal met Romeinse I langs de onderrand, Delm.1086, CNM.2.43.109, fraai/zeer fraai

    Starting bid
    € 60

  • Lot 93
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Utrecht

    Generaliteits driegulden 1763,

    Vz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden MO.ARG.ORD.FÆD.BELG.TRAI. Kz: Nederlandse maagd, in de rechterhand een speer waarop een vrijheidshoed, met de linkerelleboog steunend op een rechtop op een zuil staande bijbel; jaartal eronder HAC NITIMVR - HANC TVEMVR - mt stadswapen, Delm.1150, CNM.2.43.116, bijna zeer fraai

    Starting bid
    € 50

  • Lot 94
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Utrecht

    Generaliteits driegulden 1764,

    Delm.1150, CNM.2.43.116, bijna zeer fraai

    Starting bid
    € 50

  • Lot 95
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Utrecht

    Generaliteits driegulden 1793,

    Vz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden MO.ARG.ORD.FOED.BELG.TRAI. Kz: Nederlandse maagd, in de rechterhand een speer waarop een vrijheidshoed, met de linkerelleboog steunend op een rechtop op een zuil staande bijbel; jaartal onder de afsnede HAC NITIMVR - HANC TVEMVR - mt. stadswapen, Delm.1150, CNM.2.43.117, bijna prachtig

    Starting bid
    € 70

  • Lot 96
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Utrecht

    Generaliteits gulden 1762,

    Vz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden MO.ARG.ORD.FOED.BELG.TRAI. Kz: Nederlandse maagd, in de rechterhand een speer waarop een vrijheidshoed, met de linkerelleboog steunend op een rechtop op een zuil staande bijbel; jaartal onder de afsnede HAC NITIMVR - HANC TVEMVR - mt stadswapen, Delm.1182, CNM.2.43.121, bijna fdc

    Starting bid
    € 75

  • Lot 97
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Utrecht

    Scheepjesschelling van 6 stuiver 1764,

    Vz: Gekroond provinciewapen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden, jaartal boven de kroon MO.NO.ARG.ORDIN.TRAIECT Kz: Naar rechts zeilend oorlogsschip CONCORDIA RES PARVÆ CRESCUNT, Verk.113.4, CNM.2.43.137, zeer fraai/prachtig

    Starting bid
    € 50

  • Lot 98
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Utrecht

    UTRECHT STAD, Duit 1751, afslag in goud, Vz: Gekroond stadswapen, gehouden door twee leeuwen, onder de afsnede twee bladkrul ornamenten met een kleine schelp, Kz: In drie regels:STAD / UTRECHT / jaartal met Romeinse I, 3.49gr., PW.5111, CNM.2.44.21, unc

    Starting bid
    € 1 000

  • Lot 99
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Friesland

    Halve Leeuwendaalder op Generaliteitsvoet 1610,

    Vz: Geharnaste ridder, kijkend over zijn linkerschouder, staande achter het Hollandse provinciewapen dat hij aan een lint in de rechterhand voor zich staande houdt MO.ARG.PRO - CONFOE.BELG.FRI. wel of geen mt Kz Klimmende leeuw wel of geen mt CONFIDENS.DNO.NON.MOVETVR jaartal, Delm.854, CNM.2.16.45, bijna zeer fraai

    Starting bid
    € 75

  • Lot 100
    • M2001-Provinciaal
    • M2001-Friesland

    Daalder van 30 stuiver of Koggerdaalder 1687,

    Vz: Gekroond provinciewapen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden, jaartal erboven ANTIQVA.VIRTVTE.ET.FIDE. Kz: Gekroonde wapens van Oostergo, Westergo, Sevenwolde en het samengestelde wapen der elf steden radiaal geplaatst rond een bundel van vier pijlen; rechts van elk wapen de betekenis, respectievelijk OG, WG, SW en ST CONCO - FRISI. - LIBER - TAS., Delm.1089, CNM.2.16.74, fraai/zeer fraai

    Starting bid
    € 75