You are here

View the proceeds of this auction: proceeds

  • Lot 1
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Gelderland

    Arnhem,

    Karel van Egmond, ½ Meeuw of Muterken z.j., fraai

    Estimation
    € 100
    Proceeds
    € 85
  • Lot 2
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Gelderland

    Philips II (1555-1598), Philipsdaalder 1561, Vz: Borstbeeld van Philips II naar links PHILIPPVS.D.G.HISPA.REX.DVX.GELR jaartal Kz: Gekroond Spaans-Oostenrijks-Bourgondisch wapen, vergezeld van twee vuurstalen, geplaatst op een kruis van knoestige stokken en dragende het kleinood van de Orde van het Gulden Vlies. DOMINVS.MIC - HI.ADIVTOR mt Gelder kruis, Delm.31, CNM.2.17.9, zeer fraai

    Estimation
    € 200
    Proceeds
    € 230
  • Lot 3
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Gelderland

    Leeuwendaalder op Generaliteitsvoet 1641,

    Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om, kijkend over zijn linkerschouder, de linkerhand aan het gevest van zijn zwaard en met de rechter een schild met een klimmende leeuw aan een lint voor zich staande houdend MO.ARG.PRO.CON - FOE.BELG.GEL. Kz: Klimmende leeuw CONFIDENS.DNO.NON.MOVETVR. jaartal., Delm.825, CNM.2.17.107, ruim fraai

    Estimation
    € 50
    Proceeds
    € 50
  • Lot 4
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Gelderland

    Leeuwendaalder op Generaliteitsvoet 1648,

    Delm.825, CNM.2.17.108, zeer fraai

    Estimation
    € 75
    Proceeds
  • Lot 5
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Gelderland

    Nederlandse rijksdaalder 1651,

    Vz: Naar rechts gewend gelauwerd en geharnast anoniem borstbeeld met het provinciewapen aan een lint in de linkerhand en een geschouderd zwaard in de rechter mmt MO.ARG.PRO. - CONFOE.BEL.GEL. Kz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitst jaartal ter weerszijde mmt CONCORDIA.RES.PARVÆ.CRESCVNT, Delm.938, CNM.2.17.122, bijna zeer fraai

    Estimation
    € 100
    Proceeds
  • Lot 6
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Gelderland

    Zilveren dukaat 1699,

    Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om en een geschouderd zwaard in de rechterhand, het gekroonde provinciewapen met de linker aan een lint voor zich staande houdend MO.ARG.PRO.CON - FOE.BELG.D.GEL.C.Z. Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om en een geschouderd zwaard in de rechterhand, het gekroonde provinciewapen met de linker aan een lint voor zich staande houdend MO.ARG.PRO.CON - FOE.BELG.D.GEL.C.Z., Delm.963, CNM.2.17.125, fraai

    Estimation
    € 75
    Proceeds
  • Lot 7
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Gelderland

    Zilveren dukaat 1763,

    Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om en met een geschouderd zwaard in de rechterhand, het gekroonde provinciewapen met de linker aan een lint voor zich staande houdend MO.ARG.PRO.CONF.BELG.D.GEL.&.C.Z. mmt Kz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitst jaartal ter weerszijden CONCORDIA.RES.PARVÆ.CRESCUNT roze, Delm.963, CNM.2.17.127, knotwilg uitlopend, bijna zeer fraai

    Estimation
    € 100
    Proceeds
  • Lot 8
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Gelderland

    Dukaton of zilveren rijder 1790,

    Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om en met een geheven zwaard in de rechterhand, gezeten op een naar rechts galopperend paard; op de voorgrond het gekroonde provinciewapen mmt korenaar MO.NO.ARG.CONF. - BEL.PRO.D.GEL.&.C.Z. Mmt aan het begin of het einde van het omschrift Kz: Gekroond Generaliteitswapen, gehouden door twee gekroonde en aanziende klimmende leeuwen; jaartal in een cartouche van bladornamenten eronder CONCORDIA. - RES.PARÆ. CRESCUNT. ster, Delm.1010, CNM.2.17.133, zeer fraai

    Estimation
    € 100
    Proceeds
  • Lot 9
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Gelderland

    Delm.1010, CNM.2.17.133, zeer fraai

    Estimation
    € 100
    Proceeds
    € 160
  • Lot 10
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Gelderland

    Dukaton of zilveren rijder 1792,

    CNM.2.17.133, ruim zeer fraai/bijna prachtig

    Estimation
    € 150
    Proceeds
  • Lot 11
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Gelderland

    Gulden - Generaliteits 1712,

    Vz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden MO.ARG.ORD.FAED.BELG.GEL.ET.C.Z. Kz: Nederlandse maagd, in de rechterhand een speer waarop een vrijheidshoed en met de linkerelleboog steunend op een rechtop op een zuil staande bijbel; jaartal en mmt in de afsnede HAC NITIMVR - HANC TVEMVR, Delm.1178, CNM.2.17.152, zeer fraai

    Estimation
    € 40
    Proceeds
  • Lot 12
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Gelderland

    Gulden - Generaliteits 1762,

    Estimation
    € 40
    Proceeds
    € 45
  • Lot 13
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Gelderland

    Gulden - Generaliteits 1763,

    Delm.1178, CNM.2.17.155, prachtig/bijna prachtig

    Estimation
    € 60
    Proceeds
    € 40
  • Lot 14
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Gelderland

    Gulden - Generaliteits 1786,

    Delm.1178, CNM.2.17.155, prachtig

    Estimation
    € 75
    Proceeds
    € 100
  • Lot 15
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Gelderland

    Achtste stuiver of duit 1758,

    Vz: Gekroond provinciewapen IN DEO.EST.SPES.NOSTRA Kz: Binnen een rococolijst in vijf regels . D . / GEL / RIÆ / jaartal / mmt geknotte boom met loot, Verk.20.2, CNM.2.17.195, originele kleur, unc

    Estimation
    € 30
    Proceeds
    € 20
  • Lot 16
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Gelderland

    NIJMEGEN,

    Florijn van 28 stuiver 1686, Vz: Gekroond en met bladornamenten versierd gekwartierd wapen: 1, 4 Nijmegen 2, 3 gedeeld I onbeladen, II gedamasceerd; wel of geen verkort jaartal tussen de fleurons van de open kroon die het wapen dekt
    FLOR.ARG.CIV (28) NOVIOMAG mmt morenkop Kz: Gekroonde tweekoppige adelaar, de borst gedekt door de rijksappel FERDINAND.II.D.G.ROM.IMP.SEM.AV, Delm.1097, CNM.2.36.24, met klop HOL, ruim fraai

    Estimation
    € 50
    Proceeds
    € 60
  • Lot 17
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Gelderland

    NIJMEGEN,

    Rijderschelling van zes stuiver 1691, Vz: Gekroond stadswapen, gesplitst verkort jaartal ter weerszijden van de kroon, gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden van het wapen MO.NO.ARG.CIV.NOVIOMAGENSIS Kz: Geharnaste ridder met een sjerp om en met geheven zwaard, gezeten op een naar rechts galopperend paard; grond onder het paard, soms met graspol CONCORDIA.RES.PARVAE.CRESCVNT mmt morenkop, Passon 78, CNM.2.36.33, zeer fraai

    Estimation
    € 30
    Proceeds
    € 25
  • Lot 18
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Holland

    Floris IV, kopje z.j.,

    kort open kruis, vdCh.1.2, fraai

    Estimation
    € 25
    Proceeds
  • Lot 19
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Holland

    Gouden rijder van 14 Gulden 1763, Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om en met geheven zwaard, gezeten op een naar rechts galopperend paard; op de voorgrond het gekroonde provinciewapen mt rozet MO.AUR.PRO.CONFOED. - BELG.HOLLAND. Kz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden; jaartal boven de kroon CONCORDIA.RES.PARVÆ.CRESCUNT, Delm.782, CNM.2.28.47, bijna prachtig

    Estimation
    € 500
    Proceeds
    € 520
  • Lot 20
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Holland

    Gouden Nederlandse dukaat 1776,

    Vz: Staande ridder met geschouderd zwaard in de rechterhand en een pijlenbundel met 7 pijlen in de linker; gesplitst jaartal ter weerszijden CONCORDIA RES - P - AR.CRES.HOL mt rozet Kz: In een versierd kastje in vijf regels: MO.ORD. / PROVIN / FOEDER / BELG.AD / LEG.IMP, Delm.775, CNM.2.28.54, gemonteerd geweest, ca. zeer fraai

    Estimation
    € 100
    Proceeds
    € 120
  • Lot 21
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Holland

    Gouden Nederlandse dukaat 1781,

    Delm.775, CNM.2.28.54, circa zeer fraai

    Estimation
    € 100
    Proceeds
    € 180
  • Lot 22
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Holland

    Leeuwendaalder op Hollandse voet 1577,

    Vz: Geharnaste ridder, kijkend over zijn linkerschouder, de linkerhand aan het gevest van zijn zwaard en met de rechter een schild met klimmende leeuw aan een lint voor zich staande houdend, gesplitst jaartal ter weerszijden van het schild MO.NO.ARG. - .ORDIN.HOL. Kz: Klimmende leeuw . mt rozet .CONFIDENS.DNO.NON.MOVETVR, Delm.831, CNM.2.28.66, slagbarst, bijna zeer fraai

    Estimation
    € 50
    Proceeds
  • Lot 23
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Holland

    Nederlandse rijksdaalder 1622,

    Vz: Naar rechts gewend gelauwerd en geharnast anoniem borstbeeld met het provinciewapen aan een lint in de linkerhand en een geschouderd zwaard in de rechter mt rozet MO.ARG.PRO. - CONFOE.BELG.HOL. Kz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitst jaartal ter weerszijden kruisje CONCORDIA.RES.PARVÆ.CRESCVNT, Delm.939, CNM.2.28.76, zeer fraai

    Estimation
    € 75
    Proceeds
    € 80
  • Lot 24
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Holland

    Zilveren dukaat 1673,

    Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om en een geschouderd zwaard in de rechterhand, het gekroonde provinciewapen met de linker aan een lint voor zich staande houdend MO.NO.ARG.PRO.CONFOE.BELG.CO.HOL. Kz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitst jaartal ter weerszijden CONCORDIA.RES.PARVÆ.CRESCVNT. mt wapen van Dordrecht, Delm.969, CNM.2.28.80, ruim fraai

    Estimation
    € 60
    Proceeds
    € 65
  • Lot 25
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Holland

    Dukaton of zilveren rijder 1692, Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om en met een geheven zwaard in de rechterhand; gezeten op een naar rechts galopperend paard; op de voorgrond het gekroonde provinciewapen MO.NO.ARG.CON - FOE.BELG.PRO.HOL. mt wapen Dordrecht Kz: Gekroond Generaliteitswapen, gehouden door twee gekroonde en aanziende klimmende leeuwen; jaartal in een cartouche van bladornamenten eronder mt rozet CONCORDIA - RES.PARVÆ. - CRESCUNT, Delm.1014, CNM.2.28.84, geslagen met verzorgde stampels(Adolphi), ruim zeer fraai

    Estimation
    € 450
    Proceeds
    € 520
  • Lot 26
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Holland

    Generaliteits Driegulden 1764,

    Vz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden MO.ARG.ORD.FAED.BELG.HOLL, Kz: Nederlandse maagd, in de rechterhand een speer waarop een vrijheidshoed, met de linkerelleboog steunend op een rechtop op een zuil staande bijbel; jaartal in de afsnede HAC NITIMVR - HANC TVEMVR, Delm.1146, CNM.2.28.101, bijna zeer fraai

    Estimation
    € 60
    Proceeds
    € 55
  • Lot 27
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Holland

    Generaliteitsgulden 1791,

    Vz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden MO.ARG.ORD.FAED.BELG.HOLL. Kz: Nederlandse maagd, in de rechterhand een speer waarop een vrijheidshoed, met de linkerelleboog steunend op een rechtop op een zuil staande bijbel; jaartal in de afsnede HAC NITIMVR - HANC TVEMVR, Delm.1179, CNM.2.28.104, patina, ruim zeer fraai

    Estimation
    € 25
    Proceeds
    € 30
  • Lot 28
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Holland

    Halve Generaliteitsgulden van X stuiver 1748,

    Estimation
    € 65
    Proceeds
  • Lot 29
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Holland

    Halve Generaliteitsgulden van X stuiver 1749,

    Delm.1198, CNM.2.28.107, ruim prachtig

    Estimation
    € 75
    Proceeds
    € 80
  • Lot 30
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Holland

    Halve Generaliteitsgulden van X stuiver 1749/1748,

    Delm.1198, CNM.2.28.107, ruim zeer fraai

    Estimation
    € 50
    Proceeds
    € 35
  • Lot 31
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Holland

    Halve Generaliteitsgulden van X stuiver 1751,

    Delm.1198, CNM.2.28.107, prachtig/ruim prachtig

    Estimation
    € 60
    Proceeds
    € 50
  • Lot 32
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Holland

    Delm.1198, CNM.2.28.107, bijna unc

    Estimation
    € 100
    Proceeds
    € 85
  • Lot 33
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Holland

    Delm.1198, CNM.2.28.107, zeer fraai

    Estimation
    € 30
    Proceeds
    € 35
  • Lot 34
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Holland

    Muntmeesterspenning 1759,

    Vz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitst jaartal ter weerszijden MO.ARG.ORD.FAED.BELG.HOLL., Kz: Nederlandse maagd, in de rechterhand een speer waarop een vrijheidshoed, met de linkerelleboog steunend op een rechtop op een zuil staande bijbel HAC NITIMVR - HANC TVEMVR, Verk.54,3, CNM.2.28.108, bijna unc

    Estimation
    € 50
    Proceeds
    € 95
  • Lot 35
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Holland

    Pijl- of bezemstuiver 1760,

    Vz: In vier regels: . rozet . / HOL / LAN / DIA. / jaartal Kz: Binnen een lauwerkrans een bundel van zeven pijlen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden, Verk.56,6, CNM.2.28.121, bijna unc

    Estimation
    € 40
    Proceeds
    € 30
  • Lot 36
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Holland

    Pijl- of bezemstuiver 1764,

    Vz: In vier regels: . rozet . / HOL / LAN / DIA. / jaartal Kz: Binnen een lauwerkrans een bundel van zeven pijlen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden, Verk.56,6, CNM.2.28.121, dubbel slag, ca. prachtig

    Estimation
    € 75
    Proceeds
    € 75
  • Lot 37
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-West Friesland

    West-Friese of gehelmde rijksdaalder of prinsendaalder 1593, Vz: Landschapswapen, gedekt door een gekroonde helm met cimier (landschapswapen) en lambrekijns MONE.NO.ARG.DOMI.WESTFRISIÆ mmt rozet Kz: Naar rechts gewend geharnast en gelauwerd borstbeeld met een geschouderd zwaard in de rechterhand* DEVS.FORTITVDO.ET.SPES.NOSTR - A. jaartal, Delm.924, CNM.2.46.28 zeer fraai/ruim zeer fraai

    Estimation
    € 200
    Proceeds
    € 280
  • Lot 38
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-West Friesland

    Nederlandse rijksdaalder 1618,

    Vz: Naar rechts gewend gelauwerd en geharnast anoniem borstbeeld met het landschapswapen aan een lint in de linkerhand en een geschouderd zwaard in de rechterhand mmt MO.ARG.PRO. - CONFOE.BELG.WEST - FRI Kz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitst jaartal ter weerszijden breedarmig kruis CONCORDIA.RES.PARVÆ.CRESCVNT, Delm.940, CNM.2.46.31, zeer fraai/ruim zeer fraai

    Estimation
    € 100
    Proceeds
    € 110
  • Lot 39
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-West Friesland

    Nederlandse rijksdaalder 1621,

    Delm.940, CNM.2.46.31, zeer fraai

    Estimation
    € 60
    Proceeds
    € 95
  • Lot 40
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-West Friesland

    Delm.940, CNM.2.46.31, ruim zeer fraai

    Estimation
    € 100
    Proceeds
    € 130
  • Lot 41
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-West Friesland

    Nederlandse rijksdaalder 1623,

    Estimation
    € 100
    Proceeds
    € 95
  • Lot 42
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-West Friesland

    Zilveren dukaat 1661,

    Vz: Geharnaste ridder met geschouderd zwaard, het landschapswapen met de linkerhand voor zich staande houdend, gesplitst jaartal ter weerszijden MO.NO.ARG.PRO.CON - OE.BELG.WESTF Kz: Gekroond Generaliteitswapen CONCORDIA.RES.PARVÆ.CRESCVNT. mmt, Delm.970, CNM.2.46.33, ruim fraai

    Estimation
    € 60
    Proceeds
    € 60
  • Lot 43
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-West Friesland

    Dukaton of zilveren rijder 1742,

    Estimation
    € 75
    Proceeds
  • Lot 44
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-West Friesland

    Halve dukaton of halve zilveren rijder 1784,

    z: Geharnaste ridder met een sjerp om en met geheven zwaard, gezeten op een naar rechts galopperend paard; op de voorgrond het gekroonde landschapswapen MO.NO.ARG.CONFOE - BELG.PRO.WESTFRI mmt Kz: Gekroond Generaliteitswapen; gehouden door twee gekroonde en aanziende klimmende leeuwen; jaartal in een cartouche van bladornamenten eronder CONCORDIA. - RES.PARVAE. - CRESCUNT, Delm.1050, CNM.2.46.45, zeer fraai

    Estimation
    € 100
    Proceeds
    € 160
  • Lot 45
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-West Friesland

    Driegulden 1793, Vz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden MO.ARG.ORD.FOE.BELG.WESTF. wel of geen mmt Kz: Nederlandse maagd, in de rechterhand een speer waarop een vrijheidshoed, met de linkerelleboog steunend op een rechtop op een zuil staande bijbel; jaartal in de afsnede HAC NITIMVR - HANC TVEMVR, Delm.1147, CNM.2.46.55, ruim prachtig/bijna unc, zeldzaam mooie kwaliteit

    Estimation
    € 200
    Proceeds
    € 220
  • Lot 46
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-West Friesland

    Scheepjesschelling 1759,

    Vz: Gekroond landschapswapen, gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden, jaartal boven de kroon MO.NO.ORDIN.WESTFRI jaartal en mmt Kz: Oorlogsschip varend naar rechts DEVS.FORTITVDO.ET.SPES.NOSTRA, Verk.72.5, CNM.2.46.70, ruim zeer fraai

    Estimation
    € 40
    Proceeds
    € 40
  • Lot 47
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-West Friesland

    Scheepjesschelling van 6 stuiver 1678,

    Vz: Gekroond landschapswapen; gesplitste waardeaanduiding (6 - S) ter weerszijden MO.NO.ORDIN.WEST.FRISIAE. jaartal Kz: Naar rechts zeilend oorlogsschip DEVS.FORTITVDO.ET.SPES.NOSTRA., Verk.72.4, CNM.2.15.8, ruim zeer fraai

    Estimation
    € 35
    Proceeds
    € 30
  • Lot 48
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Zeeland

    Leeuwendaalder op Generaliteitsvoet 1634,

    Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om, kijkend over zijn linkerschouder, de linkerhand aan het gevest van zijn zwaard en met de rechter een schild met een klimmende leeuw aan een lint voor zich staande houdend MO.ARG.PRO.CO - NFOE.BELG.ZEL mt burcht Kz: Klimmende leeuw rozet CONFIDENS.DNO.NON.MOVETVR.. jaartal, Delm.839, CNM.2.49.41, ruim zeer fraai

    Estimation
    € 75
    Proceeds
    € 110
  • Lot 49
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Zeeland

    Leeuwendaalder op Generaliteitsvoet 1636,

    Delm.839, CNM.2.49.41, fraai

    Estimation
    € 40
    Proceeds
  • Lot 50
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Zeeland

    Zilveren dukaat 1659,

    Vz: Geharnaste ridder met een geschouderd zwaard in de rechterhand en met de linker het provinciewapen voor zich staande houdend; gesplitst jaartal ter weerszijden MO.NO.ARG.PRO.CON - FOE.BELG.CO.ZEL. Kz: Gekroond Generaliteitswapen CONCORDIA.RES.PARVAE.CRESCUNT. mt burcht, Delm.975, CNM.2.49.49, 1e jaartal, bijna zeer fraai

    Estimation
    € 60
    Proceeds
    € 65
  • Lot 51
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Zeeland

    Zilveren dukaat 17??, Delm.976, CNM.2.49.50, piedfort, op dubbel geslagen gewicht, uiterst zeldzaam, fraai

    Estimation
    € 400
    Proceeds
    € 420
  • Lot 52
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Zeeland

    Zilveren dukaat 1701,

    Delm.976, CNM.2.49.50, zeer fraai

    Estimation
    € 60
    Proceeds
    € 75
  • Lot 53
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Zeeland

    Zilveren dukaat 1706,

    Delm.976, CNM.2.49.50, fraai/zeer fraai

    Estimation
    € 50
    Proceeds
    € 50
  • Lot 54
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Zeeland

    Zilveren dukaat 1719 over 1717,

    Delm.976, CNM.2.49.50, ruim fraai

    Estimation
    € 35
    Proceeds
    € 65
  • Lot 55
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Zeeland

    Zilveren dukaat 1750,

    Delm.976, CNM.2.49.50, ruim zeer fraai

    Estimation
    € 75
    Proceeds
  • Lot 56
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Zeeland

    Zilveren dukaat 1764,

    Delm.976, CNM.2.49.50, bijna prachtig

    Estimation
    € 75
    Proceeds
    € 85
  • Lot 57
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Zeeland

    Zilveren dukaat 1767,

    Estimation
    € 75
    Proceeds
  • Lot 58
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Zeeland

    Zilveren dukaat 1768,

    Estimation
    € 100
    Proceeds
    € 110
  • Lot 59
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Zeeland

    Zilveren dukaat 1774,

    Estimation
    € 100
    Proceeds
    € 110
  • Lot 60
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Zeeland

    Zilveren dukaat 1775,

    Estimation
    € 100
    Proceeds
  • Lot 61
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Zeeland

    Zilveren dukaat 1776,

    Estimation
    € 75
    Proceeds
  • Lot 62
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Zeeland

    Zilveren dukaat 1778,

    Delm.976, CNM.2.49.50, "te koud geslagen waardoor het dubbel druk lijkt", leuke variant, ca. zeer fraai

    Estimation
    € 75
    Proceeds
    € 60
  • Lot 63
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Zeeland

    Zilveren dukaat 1789/1788,

    Delm.976, CNM.2.49.50, zeer fraai/ruim zeer fraai

    Estimation
    € 75
    Proceeds
    € 95
  • Lot 64
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Zeeland

    Zilveren dukaat 1792,

    Estimation
    € 75
    Proceeds
    € 70
  • Lot 65
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Zeeland

    Zilveren dukaat 1794,

    Estimation
    € 100
    Proceeds
  • Lot 66
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Zeeland

    Kwart zilveren dukaat 1776, Vz: Geharnaste ridder met geschouderd zwaard in de rechterhand en met de linker het provinciewapen voor zich staande houdend; gesplitst jaartal ter weerszijden mt burcht MON.NOV.ARG.PRO.CONFOE.BELG.COM.ZEL. Kz: Gekroond en met bloemornamenten versierd Generaliteitswapen, jaartal boven de kroon CONCORDIA.RES.PARVAE.CRESCUNT., Delm.1008, CNM.2.49.54, ruim prachtig

    Estimation
    € 150
    Proceeds
    € 120
  • Lot 67
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Zeeland

    Achtste zilveren dukaat of “pietje” 1762(eerste jaartal),

    Vz: Geharnaste ridder met geschouderd zwaard in de rechterhand en met de linker het provinciewapen voor zich staande houdend; gesplitst jaartal ter weerszijden mt burcht MON.NOV.ARG.PRO.CONFOE.BELG.COM.ZEL. Kz: Gekroond en met bloemornamenten versierd Generaliteitswapen, jaartal boven de kroon CONCORDIA.RES.PARVAE.CRESCUNT, Delm.87.4, CNM.2.49.55, ruim zeer fraai

    Estimation
    € 60
    Proceeds
    € 40
  • Lot 68
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Zeeland

    Achtste zilveren dukaat of “pietje” 1788/1787,

    Delm.87.4, CNM.2.49.55, ca. zeer fraai

    Estimation
    € 50
    Proceeds
    € 35
  • Lot 69
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Zeeland

    Dukaton of zilveren rijder 1754,

    Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om en met geheven zwaard, gezeten op een naar rechts galopperend paard; op de voorgrond het gekroonde provinciewapen. Met grond onder het paard MO.NO.ARG.PRO.CON - FOE.BELG.COM.ZEL mt burcht Kz: Gekroond Generaliteitswapen, gehouden door twee gekroonde en aanziende klimmende leeuwen; jaartal in cartouche van bladornamenten eronder rozet CONCORDIA - RES.PARVAE -CRESCUNT, Delm.1028, CNM.2.49.58, ruim zeer fraai

    Estimation
    € 125
    Proceeds
    € 140
  • Lot 70
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Zeeland

    Dukaton of zilveren rijder 1766,

    Delm.1028, CNM.2.49.58, gietgalletje overigens prachtig

    Estimation
    € 100
    Proceeds
    € 150
  • Lot 71
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Zeeland

    Dukaton of zilveren rijder 1767,

    Delm.1028, CNM.2.49.58, ruim zeer fraai

    Estimation
    € 125
    Proceeds
    € 170
  • Lot 72
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Zeeland

    Delm.1028, CNM.2.49.58, zeer fraai

    Estimation
    € 125
    Proceeds
    € 150
  • Lot 73
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Zeeland

    Dukaton of zilveren rijder 1791,

    Delm.1028, CNM.2.49.58, zeer fraai/prachtig

    Estimation
    € 150
    Proceeds
    € 160
  • Lot 74
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Zeeland

    Delm.1028, CNM.2.49.58, ruim zeer fraai/bijna prachtig

    Estimation
    € 125
    Proceeds
  • Lot 75
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Zeeland

    Estimation
    € 125
    Proceeds
    € 150
  • Lot 76
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Zeeland

    Dukaton of zilveren rijder 1792/1791,

    Delm.1028, CNM.2.49.58, enkele krasjes, overigens ruim prachtig

    Estimation
    € 100
    Proceeds
    € 110
  • Lot 77
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Zeeland

    Halve dukaton of halve zilveren rijder 1772,

    Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om en met geheven zwaard, gezeten op een naar rechts galopperend paard; op de voorgrond het gekroonde provinciewapen. Met grond onder het paard MON.NOV.ARG.PRO.CON - FOE.BELG.COM.ZEL. Kz: Gekroond Generaliteitswapen, gehouden door twee gekroonde en aanziende klimmende leeuwen; jaartal in een cartouche van bladornamenten eronder mt burcht CONCORDIA - RES.PARVAE - CRESCUNT, Delm.1052, CNM.2.49.60, ruim zeer fraai/bijna prachtig

    Estimation
    € 100
    Proceeds
    € 140
  • Lot 78
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Zeeland

    Daalder van 30 Stuiver 1677,

    Vz: Versierd negenveldig schild: A Eerste Edele, B Middelburg, C Zierikzee, D Goes, E Tholen, F Vlissingen, G en I gedamasceerd, H Veere, waardeaanduidng erboven MO.NO.ARG.ORDIN.ZELANDIAE. jaartal. Kz: Geharnaste ridder met een sjerp om, een geschouderd zwaard in de rechterhand, het gekroonde provinciewapen met de linker aan een lint voor zich staande houdend LUCTOR.ET - EMERGO. mt burcht, Delm.1082, CNM.2.49.65, zeer fraai

    Estimation
    € 100
    Proceeds
    € 80
  • Lot 79
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Zeeland

    Dubbele Daalder van 10 Schelling 1690,

    Vz: De met een lint aan elkaar verbonden en radiaal rond het wapen van de Eerste Edele geplaatste wapens van Middelburg, Zierikzee, Goes, Tholen, Vlissingen en Veere; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden MO.NO.ARG.ORDIN.ZEELANDIAE. jaartal. Kz: Geharnaste ridder met een sjerp om, een geschouderd zwaard in de rechterhand, de linker in de zij en het gekroonde provinciewapen staande voor zijn rechterbeen LUCTOR.ET - EMERGO. mt burcht., Delm.1074, CNM.2.49.67, bijna zeer fraai

    Estimation
    € 125
    Proceeds
  • Lot 80
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Zeeland

    Scheepjesschelling van 6 stuiver 1771,

    Vz: Gekroond provinciewapen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden, jaartal boven de kroon MON.NOV.ARGENT.ORDIN.ZELAND. Kz: Oorlogsschip varend naar rechts, op de achtersteven een vlag met drie banen waarop een burcht ITA.RELINQUENDA.UT.ACCEPTA. mt burcht, van der Wiel type VII, CNM.2.49.92, bijna prachtig

    Estimation
    € 50
    Proceeds
    € 55
  • Lot 81
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Utrecht

    Halve gouden rijder van 7 gulden goud 1750, Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om en met geheven zwaard, gezeten op een naar rechts galopperend paard; op de voorgrond het gekroonde provinciewapen mt stadswapen MO.AUR.PRO.CONFOED - BELG.TRAIECT. Kz: Gekroond Generaliteitswapen, gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden; jaartal boven de kroon CONCORDIA.RES.PARVAE.CRESCUNT, Delm.971, CNM.2.43.38, prachtig

    Estimation
    € 350
    Proceeds
    € 460
  • Lot 82
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Utrecht

    Leeuwendaalder op Generaliteitsvoet 1647,

    Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om, kijkend over zijn linkerschouder, de linkerhand aan het gevest van zijn zwaard en met de rechter het vereenvoudigde provinciewapen (wel of geen gekroonde leeuw met of zonder kruis op de schoft) aan een lint voor zich staande houdend MO.ARG.PRO.CON - FOE.BELG.TRA mt stadswapen Kz: Klimmende leeuw CONFIDENS.DNO.NON.MOVETVR. jaartal. Gekroonde leeuw met de letter g, kruis op de schoft met de letter k aangegeven; parelcirkels op beide zijden, Delm.844/45, CNM.2.43.65, bijna zeer fraai

    Estimation
    € 50
    Proceeds
  • Lot 83
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Utrecht

    Vz: Naar rechts gewend gelauwerd en geharnast anoniem borstbeeld met het vereenvoudigde provinciewapen aan een lint in de linkerhand en een geschouderd zwaard in de rechter mt stadswapen MO.ARG.PRO. - CONFOE.BELG.TRAIE - C Kz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitst jaartal met Romeinse I ter weerszijden kruis CONCORDIA.RES.PARVÆ.CRESCVNT, Delm.942, CNM.2.43.78, bijna zeer fraai

    Estimation
    € 75
    Proceeds
    € 90
  • Lot 84
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Utrecht

    Halve zilveren dukaat 1771,

    Vz: Geharnaste ridder met geschouderd waard, het gekroonde provinciewapen met de linkerhand aan een lint voor zich staande houdend; gesplitst jaartal ter weerszijden MO.NO.ARG.PRO.CONFOE.BELG.TRAI. Utrecht - provincie Kz: Gekroond Generaliteitswapen mt stadswapen CONCORDIA.RES.PARVÆ.CRESCVNT, Delm.1006, CNM.2.43.95, bijna zeer fraai

    Estimation
    € 75
    Proceeds
    € 110
  • Lot 85
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Utrecht

    Dukaton of zilveren rijder 1784,

    Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om en met geheven zwaard, gezeten op een naar rechts galopperend paard; op de voorgrond het gekroonde provinciewapen MO.NO.ARG.PRO.CON - FOE.BELG.TRAI. Kz: Gekroond Generaliteitswapen, gehouden door twee gekroonde en aanziende klimmende leeuwen; jaartal in een cartouche eronder mt stadswapen CONCORDIA. - RES.PARVÆ. - CRESCUNT., Delm.1031/32, CNM.2.43.101, gestopt gaatje overigens bijna zeer fraai

    Estimation
    € 50
    Proceeds
    € 60
  • Lot 86
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Utrecht

    Dukaton of zilveren rijder 1791, Delm.1031/32, CNM.2.43.101, bijna unc, licht verguld

    Estimation
    € 150
    Proceeds
    € 220
  • Lot 87
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Utrecht

    Delm.1031/32, CNM.2.43.101, bijna prachtig

    Estimation
    € 125
    Proceeds
  • Lot 88
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Utrecht

    Halve Dukaton of zilveren rijder 1769,

    Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om en met geheven zwaard, gezeten op een naar rechts galopperend paard; op de voorgrond het gekroonde provinciewapen zonder hartschild MO:NO:ARG:CON - FOE:BELG:PRO:TRAI. Kz: Gekroond Generaliteitswapen, gehouden door twee gekroonde en aanziende klimmende leeuwen; jaartal in een cartouche eronder mt stadswapen CONCORDIA. - RES.PARVAE. - CRESCUNT, Delm.1055, CNM.2.43.106, met kabelrand, bijna prachtig

    Estimation
    € 125
    Proceeds
    € 150
  • Lot 89
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Utrecht

    Daalder van 30 stuiver 1685,

    Vz: Onder twee vruchtdragende lauwertakken het gekroonde provinciewapen zonder hartschild gehouden door twee klimmende leeuwen; eronder in een cartouche in twee regels: CONCORDIA RES / PARVAE CRESCUNT Kz: De gekroonde wapens van het Bisdom en het graafschap Holland en daaronder van de stad Utrecht, geflankeerd door links de gekroonde wapens van Amersfoort en Wijk bij Duurstede en rechts van Rhenen en Montfoort. Langs de bovenrand MO.NO.ORD.TRAIECT. ,gesplitste waardeaanduiding eronder en het jaartal met Arabische 1 langs de onderrand, Delm.1086, CNM.2.43.107, ruim zeer fraai

    Estimation
    € 125
    Proceeds
  • Lot 90
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Utrecht

    Generaliteits driegulden 1763,

    Vz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden MO.ARG.ORD.FOED.BELG.TRAI. Kz: Nederlandse maagd, in de rechterhand een speer waarop een vrijheidshoed, met de linkerelleboog steunend op een rechtop op een zuil staande bijbel; jaartal onder de afsnede HAC NITIMVR - HANC TVEMVR - mt stadswapen, Delm.1150, CNM.2.43.117, bijna zeer fraai

    Estimation
    € 75
    Proceeds
  • Lot 91
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Utrecht

    Generaliteits driegulden 1793,

    Delm.1150, CNM.2.43.117, ruim zeer fraai

    Estimation
    € 100
    Proceeds
  • Lot 92
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Utrecht

    Generaliteits driegulden 1794,

    Delm.1150, CNM.2.43.117, ruim prachtig

    Estimation
    € 125
    Proceeds
    € 200
  • Lot 93
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Utrecht

    Scheepjesschelling van 6 stuiver 1764,

    Vz: Gekroond provinciewapen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden, jaartal boven de kroon MO.NO.ARG.ORDIN.TRAIECT Kz: Naar rechts zeilend oorlogsschip CONCORDIA RES PARVÆ CRESCUNT, Verk.113.4, CNM.2.43.137, prachtig/ruim prachtig

    Estimation
    € 100
    Proceeds
    € 75
  • Lot 94
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Utrecht

    STAD UTRECHT,

    Stuiver 1583, Vz: Stadswapen, het rechterveld gedamasceerd en gedekt door een accolade, gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden MONE.NOVA.CIVI.TRAI. door kruisje gesplitst jaartal. Kz: Kort gelelied en versierd kruis mt stadswapen .FORTITVDO.NOSTRA DEVS., Delm.114.2, CNM.2.44.7, mooie muntkleur, stukje uit rand gebroken(nog aanwezig), onbekend jaartal

    Estimation
    € 100
    Proceeds
  • Lot 95
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Friesland

    Leeuwarden, Karel V (1506-1555), zilveren stuiver z.j. geslagen te Leeuwarden. Vz. Lang gevoet kruis met in het opengewerkte hart het wapen van Leeuwarden. Omschrift KARO – D.G.RO – IM.Z.H – IS.REX. Kz. Gekroond wapen met 16 velden tussen twee gekruiste knoestige stokken. Omschrift DA+ MICHI+ VIRTVTE+ CONTRA+ HOST+ TVOS., Munten Karel V 1523-1530 Het gezag van de Saksische gouverneurs wordt door de Friezen constant ondermijnd. Op 16 april 1515 verkoopt George zijn rechten op Friesland voor 100.000 goudguldens aan keizer Karel V. Pas in 1523 slaagt Karel V erin zijn gezag in Friesland te vestigen. In 1526 vragen de Staten van Friesland aan de vorst een munthuis te openen. Achterliggende doel is de bestrijding van het gebrek aan kleingeld. In het voorjaar van 1526 stuurt de keizer muntmeester-generaal Thomas Gramaye naar Leeuwarden om met het stadsbestuur de opening van een munthuis te regelen. Op 4 mei 1527 ordonneert Karel V aan Vranck van Papevelt, Particulier Meester van de Munte in Vriesland aan Jacob Ysbrandtsz. Goudsmit uit te tellen twintig Ponden, tot inkoop van Pontsoenen en ander Gereedschap, Tot Yzersnyders Officie dienende. (Uit Privilegie-Boek ’t Hofs van Vriesland fol. 291. en afgedrukt in Charter-Boek van Vriesland. Tweede deel, Leeuwarden 1773). Gramaye had de “patronen van al den penningen die men nu ter tyt in de munten der Keyserlycke Mayesteit slaet” bij zich. Deze moesten nog worden voorzien van “een teyken” van de Munt te Leeuwarden. Dit werd het wapen van Leeuwarden, een schild met een klimmende leeuw. Op de munten is duidelijk te zien dat dit later in de stempels is aangebracht. De parelrand loopt in het muntteken door. Het heeft een tijd geduurd voordat de te Leeuwarden vervaardigde munten als zodanig werden herkend. De munten met de wapen met klimmende leeuw werden eerst aan Luxemburg toegeschreven. In 1971 komt het verlossende woord van professor Enno van Gelder in het artikel ‘Nogmaals de Leeuwarder munten van Karel V’. Na 1530 zijn er geen activiteiten meer. Volgens de rekeningen zouden te Leeuwarden: Gouden Karolusguldens, zilveren realen, halve zilveren realen, stuivers, kwart groten en Hollandse penningen vervaardigd zijn. Tot nu toe zijn de halve zilveren reaal, de stuiver en de kwart groot teruggevonden.

    Estimation
    € 1.000
    Proceeds
    € 820
  • Lot 96
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Friesland

    Leeuwendaalder op Generaliteitsvoet 1608,

    Vz: Geharnaste ridder, kijkend over zijn linkerschouder, staande achter het Hollandse provinciewapen dat hij aan een lint in de rechterhand voor zich staande houdt MO.ARG.PRO - CONFOE.BELG.FRI. wel of geen mt Kz Klimmende leeuw wel of geen mt CONFIDENS.DNO.NON.MOVETVR jaartal, Delm.854, CNM.2.16.45, ruim fraai/zeer fraai

    Estimation
    € 60
    Proceeds
    € 75
  • Lot 97
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Friesland

    Nederlandse rijksdaalder 1610,

    Vz: Naar rechts gewend gelauwerd en geharnast anoniem borstbeeld met het provinciewapen aan een lint in de linkerhand en een geschouderd zwaard in de rechter MO.ARG.PRO. - CONFOE.BELG.FRI. - mt leeuw Kz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitst jaartal ter weerszijden CONCORDIA.RES.PARVAE.CRESCVNT wel of geen mt leeuw, CNM.2.16.61, zeer fraai

    Estimation
    € 125
    Proceeds
    € 150
  • Lot 98
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Friesland

    Halve florijn van 14 stuiver 1686,

    Vz: Aan de zijkanten met lelieornamenten versierd provinciewapen gedekt door een kroon van vijf fleurons. FLORENVS.ARGENT.ORDI.FRISIAE rozet Kz: Anoniem borstbeeld van een edelman met een klapmuts op en een geschouderd zwaard in de rechterhand; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden. Kleiner borstbeeld van fijnere uitvoering als van voorg, fraai/zeer fraaiaande stukken NISI.DOMINVS.NOBISCVM. jaartal en mt leeuw, Delm.1101, CNM.2.16.86, fraai/zeer fraai

    Estimation
    € 60
    Proceeds
    € 55
  • Lot 99
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-Friesland

    Achtste stuiver of duit 1619,

    Vz: Met bladornamenten versierd provinciewapen, gedekt door een kroon van drie fleurons NISI.DNS.NOBISCVM Kz: Binnen een krans van vier bladertakken die boven en onder door rozetten en links en rechts door twee cirkels onderling zijn verbonden, in drie regels: FRIS / SIA / jaartal, PW.6005, CNM.2.16.141, zeer fraai

    Estimation
    € 40
    Proceeds
    € 70
  • Lot 100
    • M1601-Provinciaal
    • M1601-De eerste Koningen van Nederland. K.P.H. Faber; diverse Sceattas uit zijn collectie, veel studiemateriaal, muntvondsten gebruikt bij het schrijven van zijn boek.

    Sceatta,

    Engeland, 8e eeuw, gepluimde vogel/vierkant met O waarin . (navolging vaandel), JbMP96(2009), P17-20, ruim zeer fraai, schaars

    Estimation
    € 150
    Proceeds
    € 220