# 410
Henegouwen, 2/3 ruitergroot z.j., Margaretha II van Constantinopel, Gravin van Vlaanderen 1244 -1278 en Gravin van Henegouwen 1244 -1280. Muntplaats: Valenciennes, vz.: volledig geharnaste ridder in maliënkolder, kleed en pothelm en in rechterhand getrokken zwaard. De ridder is te paard met met linkerhand en optrekkend naar rechts. Het paard draagt een dekkleed en een pluim op het hoofd. Alles binnen een cirkel van streepjes de voorhoeven op de rand, de achterbenen en staart door de rand tot in het omschrift. Omschrift: ÔÇØ+ MONETA VALENCENENSIS" ÔÇØ, in middeleeuwse letters. Keerzijde: Kort kruis, met tussen armen een wassende maan. Alles binnen een cirkel van streepjes Dubbel omschrift, binnen: ÔÇØ + *SIGNVM*CRVCSIS*ÔÇØ, in middeleeuwse letters, buiten: ÔÇØ + MARGARETA.COMITISSAÔÇØ, zonder initiaalteken. Iedere tekst is omgeven door een cirkel van streepjes, Vanhoudt G 436, zeer fraai
Start: Bod | Opbrengst: € 60