• Kavel 101
    • M1101-Bronzen munten
    • M1101-Holland, Graafschap 1049-1581

    Philips de Schone (1482-1506), halve Groot z.j.

    , vGH.56.6a, zeer goed/fraai

    Taxatie / estimation
    € 50
  • Kavel 102
    • M1101-Bronzen munten

    Philips de Schone (1482-1506), 3 Mijt z.j.

    , vGH.124-6, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 60
    € 55
  • Kavel 103
    • M1101-Bronzen munten
    • M1101-Holland, Philips II 1555-1598

    Philips II (1555-1598), Philipsdaalder 1557

    , borstbeeld naar links, daaronder jaartal voluit PHS.D.HISP.ANG.Z.REX.COMES.HOL/1577, kz. gekroond wapen op twee gekruiste stokken tussen vuurijzers zonder onderbreking van het omschrift DOMINVS.MIC-HI.ADIVTOR, GH.210, Delm.39, Dav.8507, CNM.2.28.11, zeer zeldzaam, zwakke slag, fraai

    Taxatie / estimation
    € 80
    € 75
  • Kavel 104
    • M1101-Bronzen munten

    Philips II (1555-1598), Tiende Philipsdaalder 1571

    , Vz: Borstbeeld van Philips II naar rechts, door mt rozet gesplitst jaartal eronder PHS.D.G.HISP.Z.REX.COES.HOL. Kz: Gekroonde vuurstaal, geplaatst op een kruis van knoestige stokken en dragende het kleinood van de Orde van het Gulden Vlies DOMINVS.MIHI.ADIVTOR, vGH.213/11b, CNM.2.28.23, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 125
    € 110
  • Kavel 105
    • M1101-Bronzen munten

    Philips II (1555-1598), Kwart Stuiver of Oord 1577

    , Vz: Gekroond provinciewapen, geplaatst op een lang gespleten kruis; door mt rozet gesplitst jaartal boven de kroon PHS.D.G.COM - . - HOL.Z.ZEL Kz: Maagd, kijkend naar de naar de zon wijzende rechterhand, zittend binnen een gesloten omheining* .AVX.NOS.IN.NOM.DOM, PW.2010, CNM.2.28.40, fraai

    Taxatie / estimation
    € 50
  • Kavel 106
    • M1101-Bronzen munten

    Philips II (1555-1598), Kwart Stuiver of Oord 1579

    , PW.2011, CNM.2.28.41, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 45
  • Kavel 107
    • M1101-Bronzen munten
    • M1101-Holland, Provincie 1581-1795

    Halve gouden Rijder van 7 gulden 1760

    , Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om en met geheven zwaard, gezeten op een naar rechts galopperend paard; op de voorgrond het gekroonde provinciewapen rozet MO.AUR.PRO.CONFOED. - BELG.HOLLAND. Kz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden, jaartal boven de kroon
    CONCORDIA.RES.PARVÆ.CRESCUNT, Delm.783, CNM.2.28.48, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 300
    € 340
  • Kavel 108
    • M1101-Bronzen munten

    Dubbele gouden Nederlandse dukaat 1756, Vz: Staande geharnaste ridder met geschouderd zwaard in de rechterhand en een pijlenbundel in de linker; gesplitst jaartal ter weerszijden CONCORDIA.RES.- PAR.CRES.HOL Kz: In een versierd kastje in vijf regels: MO.AVR. / PROVIN. / FOEDER / BELG.AD / LEG.IMP, Delm.773, CNM.2.28.50, bijna fdc

    Taxatie / estimation
    € 1.500
    € 1.450
  • Kavel 109
    • M1101-Bronzen munten

    Gouden Nederlandse dukaat 1756

    , Vz: Staande ridder met geschouderd zwaard in de rechterhand en een pijlenbundel met 7 pijlen in de linker; gesplitst jaartal ter weerszijden CONCORDIA RES - P - AR.CRES.HOL mt rozet Kz: In een versierd kastje in vijf regels: MO.ORD. / PROVIN / FOEDER / BELG.AD / LEG.IMP, Delm.775, CNM.2.28.54, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 150
    € 200
  • Kavel 110
    • M1101-Bronzen munten

    Gouden Nederlandse dukaat 1763, Delm.775, CNM.2.28.54, ruim prachtig

    Taxatie / estimation
    € 300
  • Kavel 111
    • M1101-Bronzen munten

    Gouden Nederlandse dukaat 1770

    , Delm.775, CNM.2.28.54, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 150
    € 200
  • Kavel 112
    • M1101-Bronzen munten

    Gouden Nederlandse dukaat 1777

    Taxatie / estimation
    € 150
    € 200
  • Kavel 113
    • M1101-Bronzen munten

    Gouden Nederlandse dukaat 1780

    , Delm.775, CNM.2.28.54, prachtig

    Taxatie / estimation
    € 200
    € 210
  • Kavel 114
    • M1101-Bronzen munten

    Gouden Nederlandse dukaat 1782

    Taxatie / estimation
    € 150
    € 210
  • Kavel 115
    • M1101-Bronzen munten

    Twintigste (Leicester)reaal of Stoter 1587

    , Vz: Pijlenbundel in een versierd ovaal MONETA.BELGICA.HOL mt rozet en jaartal Kz: Naar rechts gewend geharnast en gelauwerd anoniem borstbeeld* CONCORDIA.RES.PARVÆ.CRESCVNT, Verk.44,2, CNM.2.28.57, gebrokkelde rand overigens zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 40
    € 35
  • Kavel 116
    • M1101-Bronzen munten

    Leeuwendaalder op Hollandse voet 1576

    , Vz: Geharnaste ridder, kijkend over zijn rechterschouder, de linkerhand aan het gevest van zijn zwaard en met de rechter een schild met klimmende leeuw aan een lint voor zich staande houdend, wel of geen gesplitst jaartal ter weerszijden van het schild MO.NO.ARG. - .ORDIN.HOL. Kz: Klimmende leeuw . mt rozet .CONFIDENS.DNO.NON.MOVETVR, Delm.829, CNM.2.28.64, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 50
    € 55
  • Kavel 117
    • M1101-Bronzen munten

    , Delm.831, CNM.2.28.66, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 90
  • Kavel 118
    • M1101-Bronzen munten

    , Delm.831, CNM.2.28.66, fraai

    Taxatie / estimation
    € 50
  • Kavel 119
    • M1101-Bronzen munten

    Hollandse of gehelmde Rijksdaalder of Prinsendaalder 1591

    , Vz: Provinciewapen, gedekt door een gekroonde helm met cimier en lambrekijns MONETA.NO.ARG.COMIT.HOL. mt rozet, Kz: Naar rechts gewend geharnast en gelauwerd borstbeeld met een geschouderd zwaard in de rechterhand* VIGILATE.DEO.CONF - IDENTE - S. jaartal, Delm.922, CNM.2.28.72, ruim fraai/bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 350
  • Kavel 120
    • M1101-Bronzen munten

    Halve Hollandse of halve gehelmde Rijksdaalder of halve Prinsendaalder 1583, Vz: Provinciewapen, gedekt door een gekroonde helm met cimier en lambrekijns MO.NO.ARG.COMITATVS.HOL. mt rozet, Kz: Naar rechts gewend geharnast en gelauwerd borstbeeld met een geschouderd zwaard in de rechterhand* VIGILATE.DEO.CONF - IDENTE - S. jaartal, Delm.931, CNM.2.28.73, fraai/zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 750
    € 1.000
  • Kavel 121
    • M1101-Bronzen munten

    Ontwerp Dukaton of zilveren rijder 1671, Vz: Ridder in middeleeuwse toernooi-uitrusting met geheven zwaard in de Rechterhand, gezeten op een naar rechts galopperend paard; op de voorgrond het provinciewapen MO.NO.ARG.PRO.CONFOE. - BELG. - COM.HOLL. rozet Kz: Gekroond Generaliteitswapen, gehouden door twee gekroonde en aanziende klimmende leeuwen; eronder een bladornament rozet CONCORDIA. - RES.PARVÆ. - CRESCVNT. rozet en jaartal. Verzorgde gravure van Christoffel Adolphi.met randschrift VOSxREIPUBLIQAExACCIDERExFACINUSxMORTExPIANDUMx, Delm.1015, CNM.2.28.83, vrijwel fdc

    Taxatie / estimation
    € 4.000
  • Kavel 122
    • M1101-Bronzen munten

    Dukaton of zilveren Rijder 1773

    , Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om en met een geheven zwaard in de rechterhand; gezeten op een naar rechts galopperend paard; op de voorgrond het gekroonde provinciewapen MO.NO.ARG.CON - FOE.BELG.PRO.HOL. mt wapen Dordrecht Kz: Gekroond Generaliteitswapen, gehouden door twee gekroonde en aanziende klimmende leeuwen; jaartal in een cartouche van bladornamenten eronder mt rozet CONCORDIA - RES.PARVÆ. - CRESCUNT, Delm.1014, CNM.2.28.84, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 125
    € 220
  • Kavel 123
    • M1101-Bronzen munten

    Dukaton of zilveren Rijder 1789

    , Delm.1014, CNM.2.28.84, ruim zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 125
    € 160
  • Kavel 124
    • M1101-Bronzen munten

    Halve Dukaton of halve zilveren Rijder 1767

    , Vz: Geharnaste ruiter met geheven zwaard, galopperend naar rechts; op de voorgrond het gekroonde provinciewapen MO.NO.ARG.CON - FOE.BELG.PRO.HOL mt wapen van Dordrecht Kz: Gekroond generaliteitswapen, gehouden door twee gekroonde en aanziende klimmende leeuwen; jaartal in een cartouche van bladornamenten eronder mt rozet CONCORDIA - RES.PARVAE. - CRESCUNT, Delm.1047, CNM.2.28.88, ruim zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 80
  • Kavel 125
    • M1101-Bronzen munten

    Provinciale Driegulden 1681, Vz: Gekroond provinciewapen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden. Jaartal boven de kroon MO.NO.ARGENT.COMIT.HOLL. Kz: Nederlandse maagd, in de rechterhand een speer waarop een vrijheidshoed, met de linkerelleboog steunend op een rechtop op een zuil staande bijbel HAC NITIMVR - HANC TVEMVR, Delm.1126, CNM.2.28.96, prachtig

    Taxatie / estimation
    € 850
    € 1.000
  • Kavel 126
    • M1101-Bronzen munten

    Provinciale Driegulden 1763

    , Delm.1126, CNM.2.28.96, prachtig/ruim prachtig

    Taxatie / estimation
    € 200
    € 280
  • Kavel 127
    • M1101-Bronzen munten

    Provinciale Tweegulden 1687, Vz: Gekroond provinciewapen, gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden. Jaartal boven de kroon MO.NO.ARGENT.COMIT.HOLL. Kz: Nederlandse maagd, in de rechterhand een speer waarop een vrijheidshoed, met de linkerelleboog steunend op een rechtop op een zuil staande bijbel HAC NITIMVR - HANC TVEMVR, Delm.1142, CNM.2.28.97, zeer fraai/ruim zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 600
    € 500
  • Kavel 128
    • M1101-Bronzen munten

    Provinciale Tweegulden 1687

    , Delm.1142, CNM.2.28.97, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 375
    € 320
  • Kavel 129
    • M1101-Bronzen munten

    Provinciale Gulden 1681

    , Vz: Gekroond provinciewapen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden. Jaartal boven de kroon MO.NO.ARGENT.COMIT.HOLL. Kz: Nederlandse maagd, in de rechterhand een speer waarop een vrijheidshoed, met de linkerelleboog steunend op een rechtop op een zuil staande bijbel HAC NITIMVR - HANC TVEMVR, met waarde aanduiding G-I, Delm.1172, CNM.2.28.98, ruim zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 300
    € 340
  • Kavel 130
    • M1101-Bronzen munten

    Generaliteits Gulden 1762

    , Vz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden MO.ARG.ORD.FAED.BELG.HOLL. Kz: Nederlandse maagd, in de rechterhand een speer waarop een vrijheidshoed, met de linkerelleboog steunend op een rechtop op een zuil staande bijbel; jaartal in de afsnede HAC NITIMVR - HANC TVEMVR, Delm.1179, CNM.2.28.104, mooi patina, prachtig

    Taxatie / estimation
    € 75
    € 60
  • Kavel 131
    • M1101-Bronzen munten

    Halve Provinciale Gulden 1682, Vz: Gekroond provinciewapen. Jaartal boven de kroon MO.NO.ARGENT.COMIT.HOLL. Kz: Nederlandse maagd, in de rechterhand een speer waarop een vrijheidshoed, met de linkerelleboog steunend op een rechtop op een zuil staande bijbel HAC NITIMVR - HANC TVEMVR, Delm.1196, CNM.2.28.99, prachtig

    Taxatie / estimation
    € 400
    € 420
  • Kavel 132
    • M1101-Bronzen munten

    Halve Provinciale Gulden 1682

    , met waardeaanduiding op voorzijde, Delm.1196, CNM.2.28.99, bijna prachtig

    Taxatie / estimation
    € 250
    € 230
  • Kavel 133
    • M1101-Bronzen munten

    Halve Generaliteitsgulden van X Stuiver 1748

    , met gladde rand, Vz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden, jaartal boven de kroon MO.ARG.ORD.FAED.BELG.HOLL. Kz: Nederlandse maagd, in de rechterhand een speer waarop een vrijheidshoed, met de linkerelleboog steunend op een rechtop op een zuil staande bijbel HAC NITIMVR - HANC TVEMVR, Delm.1198, CNM.2.28.107, bijna fdc

    Taxatie / estimation
    € 80
    € 60
  • Kavel 134
    • M1101-Bronzen munten

    , Delm.1198, CNM.2.28.107, bijna prachtig

    Taxatie / estimation
    € 50
    € 45
  • Kavel 135
    • M1101-Bronzen munten

    Halve Generaliteitsgulden van X Stuiver 1749/1748

    , zonder kabelrand, Delm.1198, CNM.2.28.107, fdc

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 85
  • Kavel 136
    • M1101-Bronzen munten

    Halve Generaliteitsgulden van X Stuiver 1751

    , Delm.1198, CNM..2.28.107, ruim prachtig

    Taxatie / estimation
    € 125
    € 110
  • Kavel 137
    • M1101-Bronzen munten

    Roosschelling van 6 stuiver 1601

    , Vz: Gekroond provinciewapen binnen een gesloten omheining; jaartal boven de kroon .MO.NO.COM.HOLLANDIÆ. mt rozet, Kz: Lang gelelied kruis met rozet in het open hart VIGILA - TE.DEO - CONFID - ENTES, Verk.55,1, CNM.2.28.111, ruim fraai

    Taxatie / estimation
    € 50
    € 45
  • Kavel 138
    • M1101-Bronzen munten

    Scheepjesschelling 1653 afslag in goud, Vz: Gekroond provinciewapen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden van het wapen, jaartal boven de kroon MO.NO.ORD.HOLL.ET.WESTFRI Kz: Oorlogsschip varend naar rechts VIGILATE.DEO.CONFIDENTES, Verk.55,6, CNM.2.28.116, montagesporen op keerzijde overigens prachtig

    Taxatie / estimation
    € 400
    € 440
  • Kavel 139
    • M1101-Bronzen munten

    Scheepjesschelling 1778 afslag in goud, Verk.55,6, CNM.2.28.116, bijna fdc

    Taxatie / estimation
    € 1.000
    € 1.700
  • Kavel 140
    • M1101-Bronzen munten

    Pijl- of bezemstuiver 1740

    , Vz: In vier regels: . rozet . / HOL / LAN / DIA. / jaartal Kz: Binnen een lauwerkrans een bundel van zeven pijlen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden, Verk.56,6, CNM.2.28.121, bijna fdc

    Taxatie / estimation
    € 400
    € 440
  • Kavel 141
    • M1101-Bronzen munten

    Duit 1702

    , afslag in zilver, Vz: In vijf regels: . mt rozet . / HOL / LAN / DIA. / jaartal
    Kz: Klimmende leeuw met een speer waarop een vrijheidshoed binnen een gesloten omheining*, Verk.57,6, CNM.2.28.126, prachtig

    Taxatie / estimation
    € 50
    € 50
  • Kavel 142
    • M1101-Bronzen munten

    Duit 1702

    , afslag in zilver, PW.2007, CNM.2.28.126, prachtig

    Taxatie / estimation
    € 50
    € 45
  • Kavel 143
    • M1101-Bronzen munten

    Duit 1741

    , PW.2007, CNM.2.28.126, deels originele kleur, fdc

    Taxatie / estimation
    € 35
    € 65
  • Kavel 144
    • M1101-Bronzen munten

    Duit 1756

    , afslag in zilver, PW.2007, CNM.2.28.126, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 50
    € 55
  • Kavel 145
    • M1101-Bronzen munten

    Duit z.j., hybride type 2x achterzijde

    , PW.2007.8, CNM.2.28.126, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 80
    € 170
  • Kavel 146
    • M1101-Bronzen munten
    • M1101-Holland, Steden

    Amsterdam belegerd door Staatse troepen Emissie 5 januari 1578, 5(V)stuiver 1578

    , Vz: Binnen een parelcirkel het stadswapen zonder leeuwen; het gesplitste jaartal ter weerszijden van het stadswapen en de gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden van de kroon Meesterteken vuurstaal boven in de plaat Kz: Blanco, van Gelder 116a, CNM.2.02.16, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 150
    € 150
  • Kavel 147
    • M1101-Bronzen munten
    • M1101-Holland, Steden

    Amsterdam, 20 (XX) stuiver 1578, Vz: In drie instempelingen onder elkaar achtereenvolgens: het meesterteken, het gekroonde stadswapen zonder schildhouders en het jaartal met de waardeaanduiding eronder Kz: Blanco, Delm.199, 202, 205, CNM.2.02.20, ruim zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 200
    € 320
  • Kavel 148
    • M1101-Bronzen munten
    • M1101-Holland, Steden

    Gorinchem, Engelse gouden rozenobel z.j., Vz: Binnen een parelcirkel een gekroonde koning met een geschouderd zwaard in de rechterhand en een schild met het Brits-koninklijke wapen in de linker, frontaal staande in een schip met een roos op het boord en in de vaan op de achtersteven de gotische letter E ED’. - WARD’.DI’.GRA.REX.ANGL’.Z.FRAN’ - .DNS.IB’. Kz: Binnen een parelcirkel een dubbellijnige (parellijn en ononderbroken lijn) achtpas waarin een stralende zon, geplaatst op een leliekruis met in elk der vier segmenten onder bogen een gekroonde gaande aanziende luipaard. Aan de buitenkant van de achtpas in elke uitstulping een drieblad kroon .IHE.AVT.TRANSIENS.PER.MEDIVM.ILLORVM.IBAT, CNM.2.18.4, ruim zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 850
    € 1.500
  • Kavel 149
    • M1101-Bronzen munten
    • M1101-West Friesland, Het Gewest

    Gouden dukaat-Hongaars type 1591

    , Vz: Gekroond landschapswapen, door mmt rozet gesplitst jaartal erboven MO.NO.AVR.DOMI.WESTFRIS. Kz: Staande geharnaste koning met hellebaard in de rechterhand en de linker aan het gevest van zijn zwaard DEVS.FORTITVD - O - ET.SPES.NOS - kruis, Delm.833, CNM.2.46.6, bijna prachtig

    Taxatie / estimation
    € 300
    € 400
  • Kavel 150
    • M1101-Bronzen munten

    Gouden Nederlandse dukaat 1640

    , Vz: Staande geharnaste ridder met een geschouderd zwaard in de rechterhand en een pijlenbundel in de linker; gesplitst jaartal ter weerszijden. Het aantal pijlen in de pijlenbundel varieert van 4 tot 7 CONCORDIA.RES.PA - RV - Æ.CRES.WEST wel of geen mmt Kz: In een versierd kasje, in vijf regels: MO.AVR. / PROVIN / FOEDER / BELG.AD / LEG.IMP, Delm.836, CNM.2.46.11, bijna prachtig

    Taxatie / estimation
    € 300
    € 530
  • Kavel 151
    • M1101-Bronzen munten

    , Vz: Staande geharnaste ridder met een sjerp om, een geschouderd zwaard in de rechterhand en een bundel met 7 pijlen in de linker; gesplitst jaartal ter weerszijden CONCOR.RES.PAR. - CRES.WESTF. mmt Kz: in een versierd kasje in vijf regels: MO.ORD. / PROVIN / FOEDER / BELG.AD / LEG.IMP, Delm.838, CNM.2.46.16, zeer goed

    Taxatie / estimation
    € 75
    € 110
  • Kavel 152
    • M1101-Bronzen munten

    Leeuwendaalder op Generaliteitsvoet 1616

    Taxatie / estimation
    € 65
    € 60
  • Kavel 153
    • M1101-Bronzen munten

    Leeuwendaalder op Generaliteitsvoet 1635 over 33

    , Delm.836, CNM.2.46.24, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 75
  • Kavel 154
    • M1101-Bronzen munten

    Halve Leeuwendaalder op Generaliteitsvoet 1631

    , Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om, kijkend over zijn linkerschouder, de linkerhand aan het gevest van zijn zwaard en met de rechterhand een schild met een klimmende leeuw aan een lint voor zich staande houdend MO.ARG.PRO.CON - FOE.BELG.WESTF Kz: Klimmende leeuw wel of geen mmt CONFIDENS.DNO.NON.MOVETVR. jaartal., Delm.873, CNM.2.46.25, fraai

    Taxatie / estimation
    € 60
    € 95
  • Kavel 155
    • M1101-Bronzen munten

    Halve Leeuwendaalder op Generaliteitsvoet 1637 uit 1647 op groter muntplaatje

    , nabootsing uit de tijd, zeer interessant, Delm.873, CNM.2.46.25, prachtig

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 160
  • Kavel 156
    • M1101-Bronzen munten

    West-Friese of gehelmde rijksdaalder of prinsendaalder 1597

    , Vz: Landschapswapen, gedekt door een gekroonde helm met cimier (landschapswapen) en lambrekijns MONE.NO.ARG.DOMI.WESTFRISIÆ mmt rozet Kz: Naar rechts gewend geharnast en gelauwerd borstbeeld met een geschouderd zwaard in de rechterhand* DEVS.FORTITVDO.ET.SPES.NOSTR - A. jaartal, Delm.924, CNM.2.46.28, fraai

    Taxatie / estimation
    € 150
  • Kavel 157
    • M1101-Bronzen munten

    Zilveren Dukaat 1775

    , Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om, een geschouderd zwaard in de rechterhand, het gekroonde landschapswapen met de linker aan een lint voor zich staande houdend MO.NO.ARG.PRO.CONFOE.BELG.WESTFRI wel of geen mmt Kz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitst jaartal ter weerszijden CONCORDIA.RES.PARVÆ.CRESCVNT, Delm.971, CNM.2.46.35, fraai/zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 65
  • Kavel 158
    • M1101-Bronzen munten

    Dukaton of zilveren Rijder 1742

    , Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om en met geheven zwaard, gezeten op een naar rechts galopperend paard; op de voorgrond het gekroonde landschapswapen MO.NO.ARG.CONFOE - BELG.PRO.WESTFRI mmt Kz: Gekroond Generaliteitswapen, gehouden door twee gekroonde en aanziende klimmende leeuwen; jaartal in een cartouche van bladornamenten eronder CONCORDIA. - RES.PARVÆ. - CRESCUNT., Delm.1022, CNM.2.46.41, corrossie overigens prachtig

    Taxatie / estimation
    € 100
  • Kavel 159
    • M1101-Bronzen munten

    , Delm.1022, CNM.2.46.41, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 85
  • Kavel 160
    • M1101-Bronzen munten

    , Delm.1022, CNM.2.46.41, corrossie overigens zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 85
    € 70
  • Kavel 161
    • M1101-Bronzen munten

    Dukaton of zilveren Rijder 1782

    , Delm.1022, CNM.2.46.45, fraai

    Taxatie / estimation
    € 60
    € 60
  • Kavel 162
    • M1101-Bronzen munten

    Dukaton of zilveren Rijder 1785

    , Delm.1022, CNM.2.46.41, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 70
    € 65
  • Kavel 163
    • M1101-Bronzen munten

    Dukaton of zilveren Rijder 1789/1788

    Taxatie / estimation
    € 150
    € 120
  • Kavel 164
    • M1101-Bronzen munten

    Halve Dukaton of halve zilveren Rijder 1771

    , Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om en met geheven zwaard, gezeten op een naar rechts galopperend paard; op de voorgrond het gekroonde landschapswapen MO.NO.ARG.CONFOE - BELG.PRO.WESTFRI mmt Kz: Gekroond Generaliteitswapen; gehouden door twee gekroonde en aanziende klimmende leeuwen; jaartal in een cartouche van bladornamenten eronder CONCORDIA. - RES.PARVAE. - CRESCUNT, Delm.1050, CNM.2.46.45, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 125
  • Kavel 165
    • M1101-Bronzen munten

    Halve Dukaton of halve zilveren Rijder 1785

    , Delm.1050, CNM.2.46.45, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 80
    € 90
  • Kavel 166
    • M1101-Bronzen munten

    ,Delm.1050, CNM.2.46.45, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 70
    € 95
  • Kavel 167
    • M1101-Bronzen munten

    Daalder van 30 Stuiver 1684

    , Vz: De onderling met een lint verbonden radiaal geplaatste gekroonde wapens van Hoorn, Enkhuizen en Medemblik; waardeaanduiding en jaartal tussen lint en wapens MO.NO. - ORDIN. - W.FRISIÆ. Kz: Geharnaste ridder met een sjerp om, een geschouderd zwaard in de linkerhand en met de rechter het gekroonde landschapswapen aan een lint voor zich staande houdend DEVS.FORTI. - ET.SPES.NOST, Delm.1080, CNM.2.46.46, ruim fraai

    Taxatie / estimation
    € 125
    € 150
  • Kavel 168
    • M1101-Bronzen munten

    Driegulden 1791

    , Vz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden MO.ARG.ORD.FOE.BELG.WESTF. wel of geen mmt Kz: Nederlandse maag, in de rechterhand een speer waarop een vrijheidshoed, met de linkerelleboog steunend op een rechtop op een zuil staande bijbel; jaartal in de afsnede HAC NITIMVR - HANC TVEMVR, Delm.1147, CNM.2.46.55, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 125
  • Kavel 169
    • M1101-Bronzen munten

    Driegulden 1791

    , Delm.1147, CNM.2.46.55, schoongemaakt overigens zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 70
  • Kavel 170
    • M1101-Bronzen munten

    Driegulden 1793

    , Delm.1147, CNM.2.46.55, ruim zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 150
    € 130
  • Kavel 171
    • M1101-Bronzen munten

    Driegulden 1793

    , Delm.1147, CNM.2.46.55, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 100
  • Kavel 172
    • M1101-Bronzen munten

    Driegulden 1794

    , Delm.1147, CNM.2.46.55, bijna prachtig

    Taxatie / estimation
    € 150
  • Kavel 173
    • M1101-Bronzen munten

    Driegulden 1794

    Taxatie / estimation
    € 125
  • Kavel 174
    • M1101-Bronzen munten

    Driegulden 1794/1793, Delm.1147, CNM.2.46.55, prachtig

    Taxatie / estimation
    € 250
    € 240
  • Kavel 175
    • M1101-Bronzen munten

    Gulden 1714

    , Vz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden MO.ARG.ORD.FÆD.BELG.WESTF wel of geen mmt Kz: Nederlandse maagd, in de rechterhand een speer waarop een vrijheidshoed, met de linkerelleboog steunend op een rechtop op een zuil staande bijbel; jaartal in de afsnede HAC NITIMVR - HANC TVEMVR, Delm.1180, CNM.2.46.56, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 50
  • Kavel 176
    • M1101-Bronzen munten

    Gulden 1714

    , Delm.1180, CNM.2.46.56, fraai

    Taxatie / estimation
    € 30
  • Kavel 177
    • M1101-Bronzen munten

    Gulden 1764

    , Delm.1180, CNM.2.46.57, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 40
    € 30
  • Kavel 178
    • M1101-Bronzen munten

    Gulden 1765 uit 176?

    , Delm.1180, CNM.2.46.57, bijna prachtig

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 120
  • Kavel 179
    • M1101-Bronzen munten

    Gulden 1793

    , Delm.1180, CNM.2.46.57, prachtig

    Taxatie / estimation
    € 60
  • Kavel 180
    • M1101-Bronzen munten

    Gulden 1793

    , Delm.1180, CNM.2.46.57, gepoetst overigens prachtig

    Taxatie / estimation
    € 40
    € 35
  • Kavel 181
    • M1101-Bronzen munten

    Scheepjesschelling 1755 en 1757/1756

    , Vz: Gekroond landschapswapen, gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden, jaartal boven de kroon MO.NO.ORDIN.WESTFRI jaartal en mmt Kz: Oorlogsschip varend naar rechts DEVS.FORTITVDO.ET.SPES.NOSTRA, Verk.72.5, CNM.2.46.70, rond zeer fraai(totaal 2 stuks)

    Taxatie / estimation
    € 60
    € 45
  • Kavel 182
    • M1101-Bronzen munten

    Pijl- of bezemstuiver 1738 afslag in goud, Vz: In vijf regels: mmt knol tussen twee rozetten / WEST / FRI / SIAE / jaartal Kz: Binnen een lauwerkrans een pijlenbundel, gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden, Verk.75.3, CNM.2.46.84, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 350
  • Kavel 183
    • M1101-Bronzen munten

    Duit 1658

    , Vz: Gekroond en versierd landschapswapen DEVS.FORTI.ET.SP.NOS Kz: De drie radiaal geplaatste wapens van Hoorn, Enkhuizen en Medemblik WEST - FRISIA - jaartal, Verk.75.8, CNM.2.46.92, ruim fraai

    Taxatie / estimation
    € 40
  • Kavel 184
    • M1101-Bronzen munten

    Duit 1739

    , Hybride slag, 2x voorzijde, Vz: Gekroond landschapswapen tussen twee vruchtdragende lauwertakken Kz: In vijf regels: mmt knol tussen twee rozetten / WEST / FRI / SIAE / jaartal, PW.3009, CNM.2.46.96, bijna prachtig

    Taxatie / estimation
    € 50
    € 100
  • Kavel 185
    • M1101-Bronzen munten
    • M1101-Enkhuizen

    Zilveren Dukaat 1677, Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om het middel, de rechterhand aan het gevest van zijn zwaard en met de linker het landschapswapen aan een lint voor zich staande houdend MO.NO.ARG.PRO. - CONFOE.BEL.WEST.F Kz: Gekroond Generaliteitswapen CONCORDIA.RES.PARVAE.CRESCUNT. jaartal., Atelier Dirk Bosch, Delm.972, CNM.2.15.2, bijna prachtig

    Taxatie / estimation
    € 400
    € 340
  • Kavel 186
    • M1101-Bronzen munten
    • M1101-Enkhuizen

    Scheepjesschelling van 6 Stuiver 1677

    , Vz: Gekroond landschapswapen; gesplitste waardeaanduiding (6-S en B-P) ter weerszijden MONE.ORDIN.WES.FRISIA. jaartal Kz: Naar rechts zeilend oorlogsschip DEVS.FORTI.ET.SP.NOST., Pannekeet WES.70, CNM.2.15.6, ruim zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 50
    € 45
  • Kavel 187
    • M1101-Bronzen munten
    • M1101-Enkhuizen

    Scheepjesschelling van 6 Stuiver 1678

    , Verk.72.4, CNM.2.15.8, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 30
  • Kavel 188
    • M1101-Bronzen munten
    • M1101-Enkhuizen

    Dubbele Stuiver 1676BP

    , Vz: Gekroond landschapswapen tussen B -P Kz: In zes regels: drie rozetten / WEST /FRISIA / 2.STUYVERS / BANKGELT / jaartal, Verk.74.5, CNM.2.15.13, bijna prachtig

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 160
  • Kavel 189
    • M1101-Bronzen munten
    • M1101-Enkhuizen

    Dubbele Stuiver 1676BP

    , Verk.74.5, CNM.2.15.13, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 50
    € 40
  • Kavel 190
    • M1101-Bronzen munten
    • M1101-Enkhuizen

    Dubbele Stuiver 1676BP

    Taxatie / estimation
    € 50
  • Kavel 191
    • M1101-Bronzen munten
    • M1101-Enkhuizen

    Stuiver 1676BP

    ,Vz: Gekroond landschapwapen tussen B - P Kz: In vijf regels:
    . rozet . / WEST / FRISIA / I.STUIVER / jaartal., Verk.74.6, CNM.2.15.17, prachtig

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 200
  • Kavel 192
    • M1101-Bronzen munten
    • M1101-Enkhuizen

    Stuiver 1676BP

    , Verk.74.6, CNM.2.15.17, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 50
  • Kavel 193
    • M1101-Bronzen munten
    • M1101-Zeeland, Provincie 1581-1795

    Philips II (1555-1598), Kwart Statenstuiver of Statenoord z.j.

    , Vz: Borstbeeld van Philips II naar links PHS.D.G.HISP.Z.REX.C.ZE mt burcht Kz: Gekroond Oostenrijks-Bourgondisch wapen en omhangen met de keten van de Orde van het Gulden Vlies DOMINVS.MICHI.ADIVT, PW.4015, CNM.2.49.6, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 65
    € 90
  • Kavel 194
    • M1101-Bronzen munten

    Halve rozenobel op Engelse voet z.j.(1600-1602), Vz: Gekroonde geharnaste vorst met een geschouderd zwaard in de rechterhand en een schild met het Zeeuwse wapen de linker, frontaal staande in een schip met op het boord een roos en een vaan met het Zeeuwse wapen op de chtersteven .MON. - NO - .AVR.COMITAT.ZELAN Kz: Binnen een parelcirkel en een dubbellijnige (ononderbroken lijn en parellijn) achtpas een stralende zon met daaromheen radiaal en om en om geplaatst vier gekroonde gaande luipaarden en vier lelies SI.DEVS.NOBISCVM.QVIS.CONTRA.NOS. mt burcht, Delm.872, CNM.2.49.14, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 850
    € 1.000
  • Kavel 195
    • M1101-Bronzen munten

    Zeeuwse of gehelmde rijksdaalder of prinsendaalder 1591, Vz: Provinciewapen, gedekt door een gekroonde helm met cimier en lambrekijns MONETA.NO.ARG.COMIT.ZEL. mt burcht. Kz: Naar rechts gewend geharnast en gelauwerd borstbeeld met een geschouderd zwaard in de rechterhand* VIGILATE.DEO.CONF - IDENTE - S. jaartal., Delm.926, CNM.2.49.44, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 400
  • Kavel 196
    • M1101-Bronzen munten

    Nederlandse Rijksdaalder 1620

    , Vz: Naar rechts gewend gelauwerd en geharnast anoniem borstbeeld met het provinciewapen aan een lint in de linkerhand en een geschouderd zwaard in de rechter mt burcht .MO.ARG.PRO. - CONFOE.BELG.ZEL. Kz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitst jaartal ter weerszijden mt burcht .CONCORDIA.RES.PARVÆ.CRESCVNT, Delm.941, CNM.2.49.47, fraai

    Taxatie / estimation
    € 65
  • Kavel 197
    • M1101-Bronzen munten

    Zilveren Dukaat 1706

    , Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om, een geschouderd zwaard in de rechterhand en met de linker het gekroonde provinciewapen aan een lint voor zich staande houdend mt burcht MON.NO.ARG.PRO.CONFOE.BELG.COM.ZEL. Kz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitst jaartal ter weerszijden CONCORDIA.RES.PARVAE.CRESCUNT., Delm.976, CNM.2.49.50, fraai

    Taxatie / estimation
    € 60
  • Kavel 198
    • M1101-Bronzen munten

    Zilveren Dukaat 1714

    , Delm.976, CNM.2.49.50, fraai

    Taxatie / estimation
    € 50
  • Kavel 199
    • M1101-Bronzen munten

    Zilveren Dukaat 1737

    , vervalsing uit de tijd, Delm.976, CNM.2.49.50, zeer goed

    Taxatie / estimation
    € 25
  • Kavel 200
    • M1101-Bronzen munten

    Zilveren Dukaat 1757

    , Delm.976, CNM.2.49.50, ruim prachtig

    Taxatie / estimation
    € 225
    € 620