• Kavel 101
    • M1301-Holland
    • M1301-Holland

    Leeuwendaalder op Hollandse voet 1576,

    Vz: Geharnaste ridder, kijkend over zijn rechterschouder, de linkerhand aan het gevest van zijn zwaard en met de rechter een schild met klimmende leeuw aan een lint voor zich staande houdend, wel of geen gesplitst jaartal ter weerszijden van het schild MO.NO.ARG. - .ORDIN.HOL. Kz: Klimmende leeuw . mt rozet .CONFIDENS.DNO.NON.MOVETVR, Delm.829, CNM.2.28.64, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 50
    € 70
  • Kavel 102
    • M1301-Holland
    • M1301-Holland

    Delm.831, CNM.2.28.66, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 50
    € 55
  • Kavel 103
    • M1301-Holland
    • M1301-Holland

    Zilveren dukaat 1683, Piedfort, geslagen op dubbel gewicht(55.1gr.), Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om en een geschouderd zwaard in de rechterhand, het gekroonde provinciewapen met de linker aan een lint voor zich staande houdend MO.NO.ARG.PRO.CONFOE.BELG.CO.HOL. Kz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitst jaartal ter weerszijden CONCORDIA.RES.PARVÆ.CRESCVNT. mt wapen van Dordrecht, Delm.969, CNM.2.28.80, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 500
    € 640
  • Kavel 104
    • M1301-Holland
    • M1301-Holland

    Zilveren dukaat 1694/1693,

    Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om en een geschouderd zwaard in de rechterhand, het gekroonde provinciewapen met de linker aan een lint voor zich staande houdend MO.NO.ARG.PRO.CONFOE.BELG.CO.HOL. Kz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitst jaartal ter weerszijden CONCORDIA.RES.PARVÆ.CRESCVNT. mt wapen van Dordrecht, Delm.969, CNM.2.28.80, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 80
    € 100
  • Kavel 105
    • M1301-Holland
    • M1301-Holland

    Provinciale tweegulden 1682,

    Vz: Gekroond provinciewapen, gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden. Jaartal boven de kroon MO.NO.ARGENT.COMIT.HOLL. Kz: Nederlandse maagd, in de rechterhand een speer waarop een vrijheidshoed, met de linkerelleboog steunend op een rechtop op een zuil staande bijbel HAC NITIMVR - HANC TVEMVR, Delm.1142, CNM.2.28.97, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 175
    € 190
  • Kavel 106
    • M1301-Holland
    • M1301-Holland

    Provinciale tweegulden 1687

    , Delm.1142, CNM.2.28.97, bijna prachtig

    Taxatie / estimation
    € 450
  • Kavel 107
    • M1301-Holland
    • M1301-Holland

    Provinciale tweegulden 1687,

    Delm.1142, CNM.2.28.97, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 250
    € 270
  • Kavel 108
    • M1301-Holland
    • M1301-Holland

    Kwart provinciale gulden van 5 stuiver 1692,

    Vz: Gekroond provinciewapen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden, jaartal boven de kroon MO.NO.ARGENT.COMIT.HOLL. Kz: Nederlandse maagd, in de rechterhand een speer waarop een vrijheidshoed, met de linkerelleboog steunend op een rechtop op een zuil staande bijbel HAC NITIMVR - HANC TVEMVR, Verk.52.5, CNM.2.28.100, BIJNA ZEER FRAAI

    Taxatie / estimation
    € 150
    € 160
  • Kavel 109
    • M1301-Holland
    • M1301-Holland

    Muntmeesterspenning 1759,

    bijna prachtig

    Taxatie / estimation
    € 40
    € 30
  • Kavel 110
    • M1301-Holland
    • M1301-Holland

    VIANEN, Hendrik van Brederode(1556-1568), Daalder z.j.(1556-1568), vz. geharnaste vrijheer met gebloemde borstplaat ten halve lijve naar links, in de rechterhand zijn helm, de linker aan het gevest van zijn zwaard, NISI wapen van Nieuwenaar DOMNI wapen van Schauenburg NVS.FR wapen van Marck VSTRA wapen van Brederode, kz. gekwartierd wapen: 1,4 Brederode 2, 3 gekwartierd Vianen van Teylingen Brederode gedekt door twee helmen met cimiers en lambrekijns MONE.NO.HF.D. zwijnskop vergezeld van twee gekruiste vlammende takken BRE.LI.D.VY, Delm.653, CNM.2.45.13, mooie donkere patina, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 450
    € 760
  • Kavel 111
    • M1301-West Friesland
    • M1301-West Friesland

    West-Friese rijksdaalder 1588, Vz: Borstbeeld van een anonieme edelman met klapmuts op en met een geschouderd zwaard in de rechterhand, gesplitst jaartal ter weerszijden MONE.NO.ARG.DOMI.WESTFRISIÆ. Kz: Landschapswapen, gedekt door een gekroonde helm met cimier (landschapswapen) en lambrekijns mmt rozet DEVS.FORTITVDO.ET.SPES.NOS - TRA, Delm.925, CNM.2.46.17, ruim zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 300
    € 420
  • Kavel 112
    • M1301-West Friesland
    • M1301-West Friesland

    West-Friese rijksdaalder 1595,

    Delm.925, CNM.2.46.17, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 125
    € 150
  • Kavel 113
    • M1301-West Friesland
    • M1301-West Friesland

    Halve West-Friese of halve gehelmde rijksdaalder of halve prinsendaalder 1597,

    Vz: Landschapswapen, gedekt door een gekroonde helm met cimier (landschapswapen) en lambrekijns MONE.NO.ARG.DOMI.WESTFRISIÆ mmt rozet Kz: Naar rechts gewend geharnast en gelauwerd borstbeeld met een geschouderd zwaard in de rechterhand DEVS.FORTITVDO.ET.SPES.NOSTR - A. jaartal, Delm.934, CNM.2.46.30, fraai

    Taxatie / estimation
    € 150
    € 200
  • Kavel 114
    • M1301-West Friesland
    • M1301-West Friesland

    Nederlandse rijksdaalder 1610,

    Vz: Naar rechts gewend gelauwerd en geharnast anoniem borstbeeld met het landschapswapen aan een lint in de linkerhand en een geschouderd zwaard in de rechterhand mmt MO.ARG.PRO. - CONFOE.BELG.WEST - FRI Kz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitst jaartal ter weerszijden breedarmig kruis CONCORDIA.RES.PARVÆ.CRESCVNT, Delm.940, CNM.2.46.31, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 180
  • Kavel 115
    • M1301-West Friesland
    • M1301-West Friesland

    Nederlandse rijksdaalder 1623,

    Delm.940, CNM.2.46.31, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 50
    € 75
  • Kavel 116
    • M1301-West Friesland
    • M1301-West Friesland

    Halve Nederlandse rijksdaalder 1624,

    Vz: Naar rechts gewend gelauwerd en geharnast anoniem borstbeeld met het landschapswapen aan een lint in de linkerhand en een geschouderd zwaard in de rechter mmt MO.ARG.PRO. - CONFOE.BELG.WEST - FRI Kz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitst jaartal ter weerszijden breedarmig kruis CONCORDIA.RES.PARVÆ.CRESCVNT, Delm.956, CNM,.2.46.32, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 110
  • Kavel 117
    • M1301-West Friesland
    • M1301-West Friesland

    Zilveren dukaat 1672,

    Vz: Geharnaste ridder met geschouderd zwaard, het landschapswapen met de linkerhand voor zich staande houdend, gesplitst jaartal ter weerszijden MO.NO.ARG.PRO.CON - OE.BELG.WESTF Kz: Gekroond Generaliteitswapen CONCORDIA.RES.PARVÆ.CRESCVNT. mmt of mt, Delm.970, CNM.2.46.33, ruim zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 125
    € 160
  • Kavel 118
    • M1301-West Friesland
    • M1301-West Friesland

    Dukaton of zilveren rijder 1742,

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 140
  • Kavel 119
    • M1301-West Friesland
    • M1301-West Friesland

    Dukaton of zilveren rijder 1760,

    Delm.1022, CNM.2.46.41, prachtig

    Taxatie / estimation
    € 150
    € 240
  • Kavel 120
    • M1301-West Friesland
    • M1301-West Friesland

    Daalder van 30 stuiver 1684

    , Vz: De onderling met een lint verbonden radiaal geplaatste gekroonde wapens van Hoorn, Enkhuizen en Medemblik; waardeaanduiding en jaartal tussen lint en wapens MO.NO.ARG - ORDIN - W.FRISIÆ. Kz: Geharnaste ridder met een sjerp om, een geschouderd zwaard in de rechterhand en met de linker het gekroonde landschapswapen voor zich staande houdend DEVS.FORTI.ET.SPES.NOST. mmt rozet of mmt wapen Medemblik of beide, Delm.1081, CNM.2.46.47, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 120
  • Kavel 121
    • M1301-West Friesland
    • M1301-West Friesland

    Driegulden 1792,

    Vz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden MO.ARG.ORD.FOE.BELG.WESTF. wel of geen mmt Kz: Nederlandse maagd, in de rechterhand een speer waarop een vrijheidshoed, met de linkerelleboog steunend op een rechtop op een zuil staande bijbel; jaartal in de afsnede HAC NITIMVR - HANC TVEMVR, Delm.1147, CNM.2.46.55, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 110
  • Kavel 122
    • M1301-West Friesland
    • M1301-West Friesland

    Driegulden 1793,

    Delm.1147, CNM.2.46.55, prachtig

    Taxatie / estimation
    € 125
    € 130
  • Kavel 123
    • M1301-West Friesland
    • M1301-West Friesland

    Driegulden 1793,

    Taxatie / estimation
    € 125
    € 120
  • Kavel 124
    • M1301-West Friesland
    • M1301-West Friesland

    Driegulden 1794,

    Delm.1147, CNM.2.46.55, ruim zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 75
    € 95
  • Kavel 125
    • M1301-West Friesland
    • M1301-West Friesland

    Driegulden 1794,

    Delm.1147, CNM.2.46.55, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 65
    € 75
  • Kavel 126
    • M1301-West Friesland
    • M1301-West Friesland

    Roosschelling van 6 stuiver 1682

    , Vz: Gekroond landschapswapen tussen twee van onderen door een strik samengebonden bladertakken MO.NO.ORDIN.WESTFRISIAE mmt stier en jaartal boven de kroon Kz: Lang gelelied kruis met een rozet in het open hart DEVS - FORTI - ET.SPES - NOST, Verk.71.4, CNM.2.46.65, fraai/zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 50
    € 55
  • Kavel 127
    • M1301-West Friesland
    • M1301-West Friesland

    ENKHUIZEN, dubbele stuiver 1676BP,

    Vz: Gekroond landschapswapen tussen B -P Kz: In zes regels: drie rozetten / WEST /FRISIA / 2.STUYVERS / BANKGELT / jaartal, Verk.74.5, CNM.2.15.13, bijna prachtig

    Taxatie / estimation
    € 60
    € 90
  • Kavel 128
    • M1301-West Friesland
    • M1301-West Friesland

    Verk.74.5, CNM.2.15.13, bijna prachtig

    Taxatie / estimation
    € 60
    € 95
  • Kavel 129
    • M1301-Zeeland
    • M1301-Zeeland

    Leeuwendaalder op Generaliteitsvoet 1616

    , Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om, kijkend over zijn linkerschouder, de linkerhand aan het gevest van zijn zwaard en met de rechter een schild met een klimmende leeuw aan een lint voor zich staande houdend MO.ARG.PRO.CO - NFOE.BELG.ZEL mt burcht Kz: Klimmende leeuw rozet CONFIDENS.DNO.NON.MOVETVR.. jaartal, Delm.839, CNM.2.49.41, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 50
    € 60
  • Kavel 130
    • M1301-Zeeland
    • M1301-Zeeland

    Zilveren dukaat 1769,

    Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om, een geschouderd zwaard in de rechterhand en met de linker het gekroonde provinciewapen aan een lint voor zich staande houdend mt burcht MON.NO.ARG.PRO.CONFOE.BELG.COM.ZEL. Kz: Gekroond eneraliteitswapen; gesplitst jaartal ter weerszijden CONCORDIA.RES.PARVAE.CRESCUNT., Delm.976, CNM.2.49.50, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 60
  • Kavel 131
    • M1301-Zeeland
    • M1301-Zeeland

    Zilveren dukaat 1775,

    Delm.976, CNM.2.49.50, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 60
    € 60
  • Kavel 132
    • M1301-Zeeland
    • M1301-Zeeland

    Zilveren dukaat 1791,

    Delm.976, CNM.2.49.50, iets corrosie overigens ruim zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 75
  • Kavel 133
    • M1301-Zeeland
    • M1301-Zeeland

    Kwart zilveren dukaat 1762(eerste jaar),

    Vz: Geharnaste ridder met geschouderd zwaard in de rechterhand en met de linker het provinciewapen voor zich staande houdend; gesplitst jaartal ter weerszijden mt burcht MON.NOV.ARG.PRO.CONFOE.BELG.COM.ZEL. Kz: Gekroond en met bloemornamenten versierd Generaliteitswapen, jaartal boven de kroon CONCORDIA.RES.PARVAE.CRESCUNT., Delm.1008, CNM.2.49.54, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 60
    € 75
  • Kavel 134
    • M1301-Zeeland
    • M1301-Zeeland

    Kwart zilveren dukaat 1786,

    Delm.1008, CNM.2.49.54, ruim zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 60
  • Kavel 135
    • M1301-Zeeland
    • M1301-Zeeland

    Dukaton of zilveren rijder 1791,

    Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om en met geheven zwaard, gezeten op een naar rechts galopperend paard; op de voorgrond het gekroonde provinciewapen. Met grond onder het paard MO.NO.ARG.PRO.CON - FOE.BELG.COM.ZEL mt burcht Kz: Gekroond Generaliteitswapen, gehouden door twee gekroonde en aanziende klimmende leeuwen; jaartal in cartouche van bladornamenten eronder rozet CONCORDIA - RES.PARVAE -CRESCUNT, Delm.1028, CNM.2.49.58, met klop met strijder met schild, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 100
  • Kavel 136
    • M1301-Zeeland
    • M1301-Zeeland

    Halve dukaton of halve zilveren rijder 1790

    , Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om en met geheven zwaard, gezeten op een naar rechts galopperend paard; op de voorgrond het gekroonde provinciewapen. Met grond onder het paard MON.NOV.ARG.PRO.CON - FOE.BELG.COM.ZEL. Kz: Gekroond Generaliteitswapen, gehouden door twee gekroonde en aanziende klimmende leeuwen; jaartal in een cartouche van bladornamenten eronder mt burcht CONCORDIA - RES.PARVAE - CRESCUNT, Delm.1052, CNM.2.49.60, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 110
  • Kavel 137
    • M1301-Zeeland
    • M1301-Zeeland

    Halve dukaton of halve zilveren rijder 1792

    , Delm.1052, CNM.2.49.60, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 120
  • Kavel 138
    • M1301-Zeeland
    • M1301-Zeeland

    Daalder van 30 Stuiver 1680,

    Vz: Versierd negenveldig schild: A Eerste Edele, B Middelburg, C Zierikzee, D Goes, E Tholen, F Vlissingen, G en I gedamasceerd, H Veere, waardeaanduidng erboven MO.NO.ARG.ORDIN.ZELANDIAE. jaartal. Kz: Geharnaste ridder met een sjerp om, een geschouderd zwaard in de rechterhand, het gekroonde provinciewapen met de linker aan een lint voor zich staande houdend LUCTOR.ET - EMERGO. mt burcht, Delm.1082, CNM.2.49.65, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 70
    € 85
  • Kavel 139
    • M1301-Zeeland
    • M1301-Zeeland

    Daalder van 30 Stuiver 1683,

    Vz: De met een lint aan elkaar verbonden en radiaal rond het wapen van de Eerste Edele geplaatste wapens van Middelburg, Zierikzee, Goes, Tholen, Vlissingen en Veere; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden MO.NO.ARG.ORDIN.ZEELANDIAE jaartal Kz: Geharnaste ridder met een sjerp om, een geschouderd zwaard in de rechterhand, de linker in de zij en het gekroonde provinciewapen staande voor zijn rechterbeen LUCTOR.ET - EMERGO. mt burcht, Delm.1083, CNM.2.49.66, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 75
    € 150
  • Kavel 140
    • M1301-Zeeland
    • M1301-Zeeland

    Dubbele Daalder van 10 Schelling 1687,

    Vz: De met een lint aan elkaar verbonden en radiaal rond het wapen van de Eerste Edele geplaatste wapens van Middelburg, Zierikzee, Goes, Tholen, Vlissingen en Veere; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden MO.NO.ARG.ORDIN.ZEELANDIAE. jaartal. Kz: Geharnaste ridder met een sjerp om, een geschouderd zwaard in de rechterhand, de linker in de zij en het gekroonde provinciewapen staande voor zijn rechterbeen LUCTOR.ET - EMERGO. mt burcht., Delm.1074, CNM.2.49.67, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 80
    € 130
  • Kavel 141
    • M1301-Zeeland
    • M1301-Zeeland

    Scheepjesschelling van 6 stuiver 1753

    , Piedfort, geslagen op dubbel gewicht(8,6gr.), Vz: Gekroond provinciewapen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden, jaartal boven de kroon MON.NOV.ARGEN.ORDIN.ZEELAND. Kz: Oorlogsschip varend naar rechts, Middelburgse vlag op de achtersteven ITA.RELINQVENDA.UT.ACCEPTA. mt burcht, van der Wiel type II, CNM.2.49.89, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 150
  • Kavel 142
    • M1301-Utrecht
    • M1301-Utrecht

    Hendrik van Vianden (1250-1267), denier of penning z.j.,

    vdCh.IX.12, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 35
    € 50
  • Kavel 143
    • M1301-Utrecht
    • M1301-Utrecht

    Rudolf van Diepholt (1433-1455), goudgulden z.j.

    , Delm.936, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 200
    € 240
  • Kavel 144
    • M1301-Utrecht
    • M1301-Utrecht

    David van Bourgondië (1455-1496), goudgulden z.j.(1464),

    Delm.945, vdCh.17.9, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 175
    € 230
  • Kavel 145
    • M1301-Utrecht
    • M1301-Utrecht

    Delm.945, vdCh.17.9, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 150
    € 260
  • Kavel 146
    • M1301-Utrecht
    • M1301-Utrecht

    David van Bourgondië (1455-1496), Jager van 1 2/3 stuiver 1478,

    vdCh.XVIII.26, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 95
  • Kavel 147
    • M1301-Utrecht
    • M1301-Utrecht

    vdCh.XVIII.26, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 60
    € 55
  • Kavel 148
    • M1301-Utrecht
    • M1301-Utrecht

    Philips II (1555-1598), Halve statendaalder van 16 stuiver 1577, Vz: gekroonde koning Philips II ten halve lijve met scepter in de rechterhand en met de linkerhand het Oostenrijks-Bourgondische wapen voor zich staande houdend PHS.D.G.HISP.Z.REX.DNS.TRA. Kz: Liggend kruis waarvan de armen gevormd worden door de gekroonde initialen van Philips II, bladornamenten in de kwadranten, gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden .PACE.ET.IVSTITIA. door mt stadswapen gesplitst jaartal, Delm.125, CNM.2.43.23, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 550
    € 680
  • Kavel 149
    • M1301-Utrecht
    • M1301-Utrecht

    Dubbele penning 1590,

    bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 80
    € 70
  • Kavel 150
    • M1301-Utrecht
    • M1301-Utrecht

    Gehelmde rijksdaalder of prinsendaalder 1592/1502, Vz: Vereenvoudigd provinciewapen (leeuw met kruis op de schoft), gedekt door een gekroonde helm met cimier en lambrekijns mt stadswapen MO.NO.ARG.ORDINVM.TRAI Kz: Naar rechts gewend geharnast en gelauwerd borstbeeld met een geschouderd zwaard in de rechterhand VIGILATE.DEO.CONF - IDENT - ES. jaartal, Delm.928, CNM.2.43.76, onbekend, zeldzaam, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 500
  • Kavel 151
    • M1301-Utrecht
    • M1301-Utrecht

    Dukaton of zilveren rijder 1788

    , Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om en met een geheven zwaard in de rechterhand; gezeten op een naar rechts galopperend paard; op de voorgrond het gekroonde provinciewapen MO.NO.ARG.CON - FOE.BELG.PRO.HOL. mt wapen Dordrecht Kz: Gekroond Generaliteitswapen, gehouden door twee gekroonde en aanziende klimmende leeuwen; jaartal in een cartouche van bladornamenten eronder mt rozet CONCORDIA - RES.PARVÆ. - CRESCUNT, Delm.1014, CNM.2.28.84, prachtig

    Taxatie / estimation
    € 150
    € 140
  • Kavel 152
    • M1301-Utrecht
    • M1301-Utrecht

    Zilveren dukaat 1660,

    Vz: Geharnaste ridder met geschouderd zwaard in de rechterhand, het provinciewapen zonder hartschild met de linker voor zich staande houdend; gesplitst jaartal ter weerszijden MO.NO.ARG.PRO.CON - FOE.BELG.TRAJ - mt stadswapen Kz: Gekroond Generaliteitswapen CONCORDIA.RES.PARVAE.CRESCVNT. mmt vierbladige bloem, Delm.979, CNM.2.43.88, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 110
  • Kavel 153
    • M1301-Utrecht
    • M1301-Utrecht

    Zilveren dukaat 1664,

    Delm.979, CNM.2.43.88, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 75
    € 90
  • Kavel 154
    • M1301-Utrecht
    • M1301-Utrecht

    Zilveren dukaat 1683, Vz: Geharnaste ridder met geschouderd zwaard in de rechterhand, het provinciewapen zonder hartschild met de linker voor zich staande houdend; gesplitst jaartal ter weerszijden, hartschild met de linker voor zich staande houdend; gesplitst jaartal ter weerszijden MO.NO.ARG.PRO.CON - FOE.BELG.TRA - mt stadswapen Kz: Gekroond Generaliteitswapen CONCORDIA.RES.PARVAE.CRESCVNT. mmt rozet, Delm.981, CNM.2.43.90, ruim prachtig

    Taxatie / estimation
    € 250
    € 200
  • Kavel 155
    • M1301-Utrecht
    • M1301-Utrecht

    Zilveren dukaat 1693,

    Delm.981, CNM.2.43.90, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 130
  • Kavel 156
    • M1301-Utrecht
    • M1301-Utrecht

    Halve zilveren dukaat 1761,

    Vz: Geharnaste ridder met geschouderd waard, het gekroonde provinciewapen met de linkerhand aan een lint voor zich staande houdend; gesplitst jaartal ter weerszijden MO.NO.ARG.PRO.CONFOE.BELG.TRAI. Utrecht - provincie Kz: Gekroond Generaliteitswapen mt stadswapen CONCORDIA.RES.PARVÆ.CRESCVNT, Delm.1006, CNM.2.43.95, ruim prachtig

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 120
  • Kavel 157
    • M1301-Utrecht
    • M1301-Utrecht

    Halve zilveren dukaat 1774,

    Delm.1006, CNM.2.43.95, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 60
    € 85
  • Kavel 158
    • M1301-Utrecht
    • M1301-Utrecht

    Dukaton of zilveren rijder 1711,

    Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om en met geheven zwaard, gezeten op een naar rechts galopperend paard; op de voorgrond het gekroonde provinciewapen MO.NO.ARG.PRO.CON - FOE.BELG.TRAI. mmt rozet Kz: Gekroond Generaliteitswapen, gehouden door twee gekroonde en aanziende klimmende leeuwen; jaartal in een cartouche eronder rozet CONCORDIA. - RES.PARVAE. - CRESCVNT, Delm.1031, CNM.2.43.99, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 95
  • Kavel 159
    • M1301-Utrecht
    • M1301-Utrecht

    Dukaton of zilveren rijder, Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om en met geheven zwaard, gezeten op een naar rechts galopperend paard; op de voorgrond het gekroonde provinciewapen MO.NO.ARG.PRO.CON - FOE.BELG.TRAI. Kz: Gekroond Generaliteitswapen, gehouden door twee gekroonde en aanziende klimmende leeuwen; jaartal in een cartouche eronder mt stadswapen CONCORDIA. - RES.PARVÆ. - CRESCUNT., Delm.1031/32, CNM.2.43.101, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 130
  • Kavel 160
    • M1301-Utrecht
    • M1301-Utrecht

    Halve Dukaton of zilveren rijder 1763/1762,

    Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om en met geheven zwaard, gezeten op een naar rechts galopperend paard; op de voorgrond het gekroonde provinciewapen zonder hartschild MO:NO:ARG:CON - FOE:BELG:PRO:TRAI. Kz: Gekroond Generaliteitswapen, gehouden door twee gekroonde en aanziende klimmende leeuwen; jaartal in een cartouche eronder mt stadswapen CONCORDIA. - RES.PARVAE. - CRESCUNT, Delm.1055, CNM.2.43.106, ruim prachtig

    Taxatie / estimation
    € 225
    € 360
  • Kavel 161
    • M1301-Utrecht
    • M1301-Utrecht

    Halve Dukaton of zilveren rijder 1769,

    Delm.1055, CNM.2.43.106, bijna prachtig

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 140
  • Kavel 162
    • M1301-Utrecht
    • M1301-Utrecht

    Generaliteits driegulden 1763,

    Vz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden MO.ARG.ORD.FOED.BELG.TRAI. Kz: Nederlandse maagd, in de rechterhand een speer waarop een vrijheidshoed, met de linkerelleboog steunend op een rechtop op een zuil staande bijbel; jaartal onder de afsnede HAC NITIMVR - HANC TVEMVR - mt stadswapen, Delm.1150, CNM.2.43.117, prachtig

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 150
  • Kavel 163
    • M1301-Utrecht
    • M1301-Utrecht

    Dubbele wapenstuiver 1788 en 1792(2x),

    , Vz: In vijf regels: . mt stadswapen / TRA / IEC / TUM / jaartal Kz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitst waardeaanduiding ter weerszijden, Verk.115.2, CNM.2.43.140, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 30
    € 25
  • Kavel 164
    • M1301-Utrecht
    • M1301-Utrecht

    Duit 1789, afslag in zilver,

    Vz: Gekroond stadswapen, gehouden door twee leeuwen, onder de afsnede twee bladkrulornamenten met een grote schelp Kz: In drie regels: STAD / UTRECHT / jaartal met Arabische 1, PW.5112, CNM.2.44.22, ruim prachtig

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 120
  • Kavel 165
    • M1301-Friesland
    • M1301-Friesland

    Sceatta z.j.(ca.720),

    Runentype, borstbeeld met diadeem naar rechts, runentekens in omschrift, kz. kruis met 4 bolletjes en verbasterde letters, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 50
    € 75
  • Kavel 166
    • M1301-Friesland
    • M1301-Friesland

    Sceatta z.j.(ca.720),

    Runentype, borstbeeld met diadeem naar rechts, runentekens in omschrift, kz. kruis met 4 bolletjes en verbasterde letters, stukje uit rand, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 50
    € 60
  • Kavel 167
    • M1301-Friesland
    • M1301-Friesland

    Leeuwendaalder op Generaliteitsvoet z.j.(1607),

    Vz: Geharnaste ridder, kijkend over zijn linkerschouder, staande achter het Hollandse provinciewapen dat hij aan een lint in de rechterhand voor zich staande houdt MO.ARG.PRO - CONFOE.BELG.FRI. wel of geen mt Kz Klimmende leeuw wel of geen mt CONFIDENS.DNO.NON.MOVETVR jaartal, Delm.854, CNM.2.16.45, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 50
    € 60
  • Kavel 168
    • M1301-Friesland
    • M1301-Friesland

    Nederlandse rijksdaalder 1620,

    Vz: Naar rechts gewend gelauwerd en geharnast anoniem borstbeeld met het provinciewapen aan een lint in de linkerhand en een geschouderd zwaard in de rechter MO.ARG.PRO. - CONFOE.BELG.FRI. - mt leeuw Kz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitst jaartal ter weerszijden CONCORDIA.RES.PARVAE.CRESCVNT wel of geen mt leeuw, CNM.2.16.61, ruim zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 150
    € 160
  • Kavel 169
    • M1301-Friesland
    • M1301-Friesland

    Halve zilveren dukaat 1660,

    Vz: Geharnaste ridder met geschouderd zwaard, het provinciewapen voor zich staande houdend; gesplitst jaartal ter weerszijden MO.NO.ARG.PRO.CON. - FOE.BELG.FRI. Kz: Gekroond Generaliteitswapen CONCORDIA.RES.PARVAE.CRESCVNT. mt leeuw., Delm.1007, CNM.2.16.68, fraai

    Taxatie / estimation
    € 120
    € 110
  • Kavel 170
    • M1301-Friesland
    • M1301-Friesland

    Halve zilveren dukaat 1660,

    Delm.1007, CNM.2.16.68, fraai

    Taxatie / estimation
    € 120
    € 100
  • Kavel 171
    • M1301-Friesland
    • M1301-Friesland

    Florijn of klapmuts van 28 stuiver 1666,

    Vz: Aan de zijkanten en de onderkant met lelieornamenten versierd gekroond provinciewapen met rond ondereinde FLORENVS.ARGENT.ORDI.FRISIAE wel of geen mt leeuw Kz: Anoniem borstbeeld van een edelman met een klapmuts op en een geschouderd zwaard in de rechterhand; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden NISI.DOMINVS.NOBISCVM. jaartal en mt leeuw, Delm.1100, CNM.2.16.77, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 225
    € 320
  • Kavel 172
    • M1301-Friesland
    • M1301-Friesland

    Halve florijn van 14 stuiver 1601,

    Vz: Aan de zijkanten en de onderkant met lelieornamenten versierd provinciewapen, gedekt door een kroon van drie fleurons MONETA.NOVA.ORDIN.FRISIÆ mt leeuw Kz: Anoniem borstbeeld van een edelman met een klapmuts op en een geschouderd zwaard in de rechterhand; gesplitste waardeaanduiding, Delm.1102, CNM.2.16.83, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 80
  • Kavel 173
    • M1301-Friesland
    • M1301-Friesland

    Generaliteits driegulden 1696, Vz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden MO.ARG.ORD.FAED.BELG.FRI. Kz: Nederlandse maagd, in de rechterhand een speer waarop een vrijheidshoed, met de linkerelleboog steunend op een rechtop op een zuil staande bijbel; cursief jaartal in de afsnede HAC NITIMVR - HANC TVEMVR, Delm.1151, CNM.2.16.96, fdc. VAN DE ALLERHOOGSTE ZELDZAAMHEID IN DEZE FANTASTISCHE KWALITEIT!!

    Taxatie / estimation
    € 5.000
    € 4.200
  • Kavel 174
    • M1301-Friesland
    • M1301-Friesland

    Tweegulden 1696, Vz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden MO.ARG.ORD.FAED.BELG.FRI. Kz: Nederlandse maagd, in de rechterhand een speer waarop een vrijheidshoed, met de linkerelleboog steunend op een rechtop op een zuil staande bijbel; cursief jaartal in de afsnede HAC NITIMVR - HANC TVEMVR, Delm.1157, CNM.2.16.97, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 350
  • Kavel 175
    • M1301-Friesland
    • M1301-Friesland

    Halve Generaliteitsdriegulden 1696,

    Vz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden MO.ARG.ORD.FAED.BELG.FRI. Kz: Nederlandse maagd, in de rechterhand een speer waarop een vrijheidshoed, met de linkerelleboog steunend op een rechtop op een zuil staande bijbel; cursief jaartal in de afsnede HAC NITIMVR - HANC TVEMVR, Delm.1160, CNM.2.16.98, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 75
    € 95
  • Kavel 176
    • M1301-Friesland
    • M1301-Friesland

    Delm.1160, CNM.2.16.98, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 75
    € 85
  • Kavel 177
    • M1301-Friesland
    • M1301-Friesland

    Snaphaanschelling van 6 stuiver 1622

    , Vz: Provinciewapen, geplaatst op een gelelied kruis MONE - NOVA - ORDI - FRISI Kz: Geharnast ridder in middeleeuwse toernooi-uitrusting met geheven zwaard, gezeten op een naar links galopperend paard; jaartal in de afsnede NISI.DOMINVS.NOBISCVM wel of geen mt, Delm.800, CNM.2.16.102, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 50
    € 80
  • Kavel 178
    • M1301-Friesland
    • M1301-Friesland

    Arendschelling van 6 stuiver z.j.,

    Vz: Gekroond samengesteld wapen met de wapens van Oostergo, Westergo, Sevenwolde en de elf steden, geplaatst op een kruis van knoestige stokken MO.NOVA - ARG.OR - DINV.FRI mt leeuw Kz: Gekroonde tweekoppige adelaar NISI.TV.DOMINE.NOBISCVM.FRVSTRA mt leeuw, Verk.128.5, CNM.2.16.105, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 35
    € 60
  • Kavel 179
    • M1301-Friesland
    • M1301-Friesland

    Vz: Gekroond samengesteld wapen met de wapens van de elf steden; geplaatst op een kruis van knoestige stokken MON. - NOVA.AR - GENT. - ORDINV. - FRIS wel of geen mt leeuw Kz: Gekroonde tweekoppige adelaar NISI.TV.DOMINE.NOBISCVM.FRVSTRA wel of geen mt leeuw, Verk.129.1, CNM.2.16.107, ruim fraai

    Taxatie / estimation
    € 40
    € 40
  • Kavel 180
    • M1301-Friesland
    • M1301-Friesland

    Halve stuiver of butken z.j.(1583),

    Vz: Met een gesloten kroon, het omschrift doorbrekend, gedekt provinciewapen; de gesplitste waardeaanduiding F-B ter weerszijden MO.NO.ORDINVM.FRI. mt leeuw. Kz: Lang dubbellijnig leliekruis, het open hart gedekt door mt leeuw; in de kwadranten de letters F-B-F-B NISI - DNS - NOBI - SCVM, Verk.129, CNM.2.16.121, fraai

    Taxatie / estimation
    € 45
    € 40
  • Kavel 181
    • M1301-Overijssel
    • M1301-Overijssel

    Philips II (1555-1598), vijfde Philipsdaalder 1567,

    Vz: Borstbeeld van Philips II naar rechts, door mt kruis gesplitst jaartal eronder PHS.D.G.HISP.Z.REX.D.TRS.ISSV Kz: Gekroond Spaans-Oostenrijks-Bourgondisch wapen, vergezeld van twee vuurstalen, geplaatst op een kruis van knoestige stokken en dragende het kleinood van de Orde van het Gulden Vlies DOMINVS - MIHI - ADIVTOR, vGH.212-17c, CNM.2.38.9, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 100
  • Kavel 182
    • M1301-Overijssel
    • M1301-Overijssel

    Bourgondische kruisdaalder of rijksdaalder 1594,

    Vz: Gekroond vonkend vuurstaal, geplaatst op een kruis van knoestige stokken; gesplitst jaartal ter weerszijden MONE.NOVA.ARGEN.ORDI.TRANSISSVL mmt rozet Kz: Gekroond Oostenrijks-Bourgondisch wapen, omhangen met de keten van de Orde van het Gulden Vlies DOMINVS.MI - HI.ADIVTOR, Delm.806, CNM.2.38.54, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 120
  • Kavel 183
    • M1301-Overijssel
    • M1301-Overijssel

    Halve Nederlandse rijksdaalder 1614/1613,

    Vz: Naar rechts gewend gelauwerd en geharnast anoniem borstbeeld met het provinciewapen aan een lint in de linkerhand en een geschouderd zwaard in de rechter wel of geen mt kruis of mmt rozet MO.ARG.PRO. - CONFOE.BELG.TRANS Kz: Gekroond Generaliteitswapen; gesplitst jaartal ter weerszijden CONCORDIA.RES.PARVÆ.CRESCVNT, Delm.961, CNM.2.38.71, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 225
    € 230
  • Kavel 184
    • M1301-Overijssel
    • M1301-Overijssel

    Zilveren dukaat 1660,

    Vz: Geharnaste ridder met een geschouderd zwaard in de rechterhand, het provinciewapen met de linker aan een lint voor zich staande houdend, gesplitst jaartal ter weerszijden MO.NO.ARG.PRO.C - O - NF.BELG.TRANS. Kz: Gekroond Generaliteitswapen mmt CONCORDIA.RES.PARVÆ.CRESCVNT, Delm.986, CNM.2.38.72, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 90
  • Kavel 185
    • M1301-Overijssel
    • M1301-Overijssel

    Zilveren dukaat 1680,

    Delm.986, CNM.2.38.72, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 170
  • Kavel 186
    • M1301-Overijssel
    • M1301-Overijssel

    Vz: Geharnaste ridder met een sjerp om en met een geheven zwaard in de rechterhand, gezeten op een naar rechts galopperend paard; op de voorgrond het gekroonde provinciewapen MO:NO:ARG:CONFOE.BELG:PRO:TRANSISALANIÆ mmt kraanvogel Kz: Gekroond Generaliteitswapen, gehouden door twee gekroonde en aanziende klimmende leeuwen; jaartal in een cartouche van bladornamenten eronder rozet CONCORDIA. - RES.PARVAE. - CRESCUNT, Delm.1036, CNM.2.38.80, iets corrosie overigens zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 75
    € 100
  • Kavel 187
    • M1301-Overijssel
    • M1301-Overijssel

    DE DRIE RIJKSSTEDEN, halve Arendrijksdaalder 1580, Vz: De naast elkaar geplaatste wapens der drie steden, aan linten hangend aan erboven geplaatste gekroonde helmen; op de linker helm een banier met het wapen van Kampen, op de middelste drie pluimen en op de rechter een banier met het wapen van Zwolle. Het jaartal eronder. TRIVM.CIVI.IMPE.DAVEN.CAMPEN.ZWOL Kz: Gekroonde tweekoppige adelaar, de borst gedekt door de rijksappel RODOL.II.D.G.ELEC.RO.IM.SEM.AVGVS, Delm.681, CNM.2.13.8, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 250
    € 320
  • Kavel 188
    • M1301-Overijssel
    • M1301-Overijssel

    DEVENTER, Witpenning of dubbele Groot 1472,

    vdCh.17.19, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 175
    € 160
  • Kavel 189
    • M1301-Overijssel
    • M1301-Overijssel

    DEVENTER, Arendsrijksdaalder z.j.(1622-1624), Vz: Stadswapen, gedekt door een helm met cimier en lambrekijns MO.NO.AV.CI - IMP.DAVEN mmt drieblad Kz: Gekroonde tweekoppige adelaar, de borst gedekt door de rijksappel FERDINAND.I.I.ROM.IMP.SEM.A, Delm.1086, CNM.2.12.5, zeer fraai/bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 375
    € 300
  • Kavel 190
    • M1301-Overijssel
    • M1301-Overijssel

    DEVENTER, Dukaton of zilveren rijder 1666

    , Vz: Geharnaste ridder met geheven zwaard, gezeten op een naar rechts galopperend paard; op de voorgrond het stadswapen MO.NO.ARG.CIVIT. - DAVENTRIÆ wel of geen mmt Kz: Gekroond Generaliteitswapen, gehouden door twee aanziende klimmende leeuwen; eronder een bladornament CONCORDIA - RES.PARVÆ - CRESCVNT. jaartal, Delm.1038, CNM.2.12.27, iets corrosie, fraai

    Taxatie / estimation
    € 60
    € 75
  • Kavel 191
    • M1301-Overijssel
    • M1301-Overijssel

    DEVENTER, dubbele stuiver 1578,

    Vz: Gekroonde adelaar uit het stadswapen VRGEN.NECESS schuinstaand wapen van het Oversticht DAVEN.30: OC.78 Kz: Binnen een bladerkrans de waardeaanduiding in Romeinse cijfers, PW.3.3.1, CNM.2.12.89, prachtig

    Taxatie / estimation
    € 75
    € 75
  • Kavel 192
    • M1301-Overijssel
    • M1301-Overijssel

    KAMPEN, Arendrijksdaalder z.j., Vz: Stadspoort, wel of geen jaartal tussen de torens mmt rozet MONE.NO.CIVITATIS.IMPE.CAMPENSIS. Kz: Gekroonde tweekoppige adelaar, de borst gedekt door de rijksappel RVDOL.II.D.G.ELEC.RO.IMP.SEM.AVGVS.Delm.700, CNM.2.30.23, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 300
    € 240
  • Kavel 193
    • M1301-Overijssel
    • M1301-Overijssel

    KAMPEN, Halve Arendrijksdaalder 1597, Vz: Stadspoort, wel of geen jaartal tussen de torens mmt rozet MONE.NO.CIVITATIS.IMPE.CAMPENSIS. Kz: Gekroonde tweekoppige adelaar, de borst gedekt door de rijksappel RVDOL.II.D.G.ELEC.RO.IMP.SEM.AVGVS.Delm.701, CNM.2.30.24, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 300
    € 340
  • Kavel 194
    • M1301-Overijssel
    • M1301-Overijssel

    KAMPEN, Dukaton of zilveren rijder 1660,

    Vz: Ridder in middeleeuwse toernooi-uitrusting met geheven zwaard in de rechterhand, gezeten op een naar rechts galopperend paard; op de voorgrond het stadswapen MO.NO.ARG.CIVIT - CAMPENSIS - mmt lelie
    Kz: Gekroond Generaliteitswapen, gehouden door twee gekroonde en aanziende klimmende leeuwen; versiering van bladornamenten eronder jaartal CONCORDIA. - RES.PARVÆ. - CRESCVNT., Delm.1039, CNM.2.30.53, zwart aangeslagen overigens prachtig

    Taxatie / estimation
    € 125
    € 150
  • Kavel 195
    • M1301-Overijssel
    • M1301-Overijssel

    KAMPEN, Daalder van 30 stuiver 1692,

    Vz: Gekroond stadswapen, gehouden door twee klimmende leeuwen; waardeaanduiding eronder MO.NO.ARG.CI. - CAMPEN Kz: Geharnaste ridder met geheven zwaard in de rechterhand en de linker in de zij, staande achter het gekroonde stadswapen AVXILIANTE - DEO. jaartal en mmt ridder, Delm.1094, CNM.2.30.57, bijna zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 100
    € 150
  • Kavel 196
    • M1301-Overijssel
    • M1301-Overijssel

    ZWOLLE, Frederik III 1440-1493, St. Michaels goudgulden z.j.(ca.1488), MON.AV.ZWOL. St Michael boven wapen van de stad Zwolle. R/.FREDERIC.RO'AN.IMPEAT. Kezerlijke Globe in een Trilobe, Delm.1123, vdCh.17.21, vdWiel, 1 (var.)R4, bijna prachtig

    Taxatie / estimation
    € 4.000
    € 4.000
  • Kavel 197
    • M1301-Overijssel
    • M1301-Overijssel

    ZWOLLE, Daalder van 30 stuiver,

    Vz. gekroond stadswapen II, gesplitste waardeaanduiding ter weerszijden MO.NO.ARG.CIVIT.ZWOL jaartal, Kz. staande geharnaste ridder, kijkend over zijn linkerschouder, de linkerhand in de linkerzij, in de rechter een geheven zwaard; het gekroonde stadswapen I voor het rechterbeen, DA.PAC.DOIN.-DI-NOSTRIS mmt. bloem, Delm.1096, CNM.2.52.81, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 50
    € 110
  • Kavel 198
    • M1301-Groningen
    • M1301-Groningen

    Holpenning of 1/8 plak z.j.(1500-1520),

    met dubbelkoppige adelaar en schuin stadswapen, koper 0.26 gram, vdCh.8.15, fraai

    Taxatie / estimation
    € 60
  • Kavel 199
    • M1301-Groningen
    • M1301-Groningen

    Plak of 1/6 Stuiver z.j.,

    vdCh.9.39, zeer fraai

    Taxatie / estimation
    € 125
    € 200
  • Kavel 200
    • M1301-Groningen
    • M1301-Groningen

    Plak of 1/6 Stuiver z.j.,

    vdCh.9.39a, fraai

    Taxatie / estimation
    € 75