Lot 2387

Holland - Provincie Holland 1581-1795
Lot 2387
Ontwerp zilveren rijder 1671 van Chr. Adolphi met zeer verzorgde stempels, ridder met recht opgeheven zwaard te paard, boven ongekroond Provinciewapen, in een parelrand. Kz. generaliteitswapen onder een zeer grote kroon, met schildhouders. Jaartal boven kroon, vrijwel fdc met zeer aantrekkelijk patina. Dit is een van de weinige Provinciale munten met een randschrift. De Latijnse vertaling betekent: De zenuw van de Staat (de munt) te besnoeien is een misdaad, die met de dood bestraft moet worden.
Start: Bid
Price realised: € 7500