Lot 524

Koninkrijk - Gouden munten
Lot 524
10 Gulden 1891, 1ste type, met loshangend haar, proefslag in brons, jeugdig borstbeeld naar links, met loshangend haar door de graveur W.J.Schammer naar ontwerp van beeldhouwer L.Junger, Omschrift *GOD ZY MET ONS*-KONINGIN WILHELMINA, keerzijde gekroond Nederlands wapen tussen 10-G, onder het wapen jaartal, omschrift KONINGRIJK DER NEDERLANDEN, kartelrand, muntmeestersteken hellebaard, in het najaar van 1891 waren de stempels gereed, toen zijn er 1 zilveren en enkele bronzen geslagen waarvan er 2 aangeboden zijn aan de Koningin, vanaf 1892 werd dit type gebruikt, Sch.743(RRRR), zeer mooi patina, fdc. Naar onze mening het mooist bekende ex., VAN DE GROOTSTE ZELDZAAMHEID!!
Start: Bid
Price realised: € 0