Lot 659

Penningen - Moderne Penningen 20e-21e eeuw
Lot 659
1979, Vredespenning, vz. in het midden Daniel in de leeuwenkuil, het leeuwengeweld kan hem niet deren. Het penningvlak loopt naar de rand iets op, daar vormt een rij boompjes een afsluiting en accentueert de diepte van de kuil, aan de bovenzijde twee bewakers. Kz. randtekst, het recht is sterker dan de wapenen, daarbinnen dezelfde tekst in het latijn: Armis potentius aequum. In het midden Tobias, de held uit het apokriefe Bijbelboek Tobit. Hij haalt de ingewanden uit een vis(smeert de gal op de ogen van zijn vader en deze kan weer zien), brons 95mm., gegoten, med. Nick Steenbergen, VPK0280
Start: Bid
Price realised: € 0