Lot 153

Provinciaal - Friesland
Lot 153
SNEEK, Dubbele stuiver z.j., Na het einde van de Friese Vrijheid in 1498, kwam er ook een einde aan de Sneker stadsmunten. Er werd nog eenmaal munt geslagen in Sneek echter niet op de naam van de stad Sneek zelf, maar op naam van graaf Albrecht van Saksen, dit gebeurde tussen augustus 1498 en 1500. na zijn dood in 1500 werd door zijn opvolger alleen nog munten in Leeuwarden geslagen. De hertog van Saksen liet evenals de Romeinse keizer zijn naam vereeuwigen door munt te laten slaan met zijn naam, titels, en wapenschild. Een toeval heeft ons de naam van deze muntmeester behouden, die was Matthaeus Nyekamer naar het schijnt een oost Fries. In de ordonnantie uit 1528 uitgegeven in Amsterdam bij Doen Pieter zoon wordt deze munt beschreven als Vriese Braspenning Albertus Dux Saxonie te Sneek gemunt. In 1502 lieten de hertogen van Saksen Georges en Hendrik de munten van Albrecht van Saksen buiten koers stellen. Ook de munten van Albrecht van Saksen zijn zeer zeldzaam, er is maar 20 maanden summier onder oorlogsgeweld gemunt in Sneek, zeer fraai, zeldzaam
Start: Bid
Price realised: € 640