Lot 1456

Posthistorie - Postal history - Frankeringen
Lot 1456
POSTPAKKETVERREKENZEGELS 1 EN 2, ENIG BEKENDE COMPLETE POSTSTUK, gefrankeerd met fl. 0,74½ zijnde nr. 1(5x) en nr. 2 plus de porten nrs. 44 en 65, stempel 's Gravenhage P.P. Zaanstraat 8-12-1924. De status van de 11 en 15 cent zegels is al vanaf de uitgifte in 1924 omstreden geweest; "portzegel of postpakketverrekenzegel" ? Voor beiden valt iets te zeggen, op de bewuste formulieren werden de kosten gewoonlijk d.m.v. portzegels gekwijt. De opdrukken op beide zegels zijn identiek aan de van de emissie portzegels van 1924. Dat de 11ct en 15ct zegels uitsluitend gebruikt zijn op postpakket formulieren is kennelijk de reden geweest om de zegel tot op de dag van vandaag "postpakketverrekenzegels" te noemen. Er zijn ca. 20 exemplaren van de 15ct ongebruikt bekend, hiervan lag de opbrengst van een postfris exemplaar de laatste 30 jaar op veilingen tussen de € 10.000 en € 22.000. Uitgaande van 20 ongebruikte exemplaren en slechts één bekend op compleet poststuk zou de waarde navenant moeten zijn. Dit is het enige bekende poststuk van de postpakketverrekenzegel, dit is dus het praktijkbewijs van het zo beroemde postpakketverrekenzegel. MUSEUMSTUK !!!
Start: Bid
Price realised: € 6200