Kavel 9

Historie penningen
Kavel 9
1666, Michiel Adriaansz. De Ruyter Luitenant Admiraal Generaal, plaquettepenning met hoog relief op de vierdaagse zeeslag, borstbeeld met lang haar en kravat versierd met ridderorde van St. Michael waarboven stevenkroon gehouden door een meerman en meermin "De Ruyter die den Brits syn moet geteugelt heeft aldus door Mullers hant int gout en silver leeft A MDCLXV den XIIII Juny, Kz. zeeslag, "hier stryckt het Britisch gewelt voor Nederlant de vlagh de zee heeft noit gewaeght van zulk een zwaren slagh", zilver gegoten, gedreven en geciseleerd, 79mm., Med. Wouter Muller, vL.II 549.1, ruim zeer fraai/bijna prachtig, zeer zeldzaam
Opbrengst: € 0