Kavel 1154

Varia
Kavel 1154
Kavel 1154 (2)Kavel 1154 (3)
LAKZEGELSSTEMPELS FAMILIE KUFFELER MEER HOOGEVEEN uit één familie één gedateerd 5 februari 1670 SIG illum Beide zegels met scharnierbare grepen het waren doorgaans zegels voor schepenen lid van de vroedschap van een stad De kleuren van het wapen kunnen worden afgelezen door de puntering die door de lijnen wordt aangeduid Het eerste exemplaar met gehelmd en gehoornd wapen Het tweede exemplaar PIETER het door griffioenen gekroonde gehelmde en gepluimde familiewapen Gemerkt met een gekroonde O het keurteken voor oude werken Vlg B W G Wittewaal Nederlands klein zilver pagina 106 Het afgebeelde wapen komt voor bij de Familie van Tetrode en wordt veelal aangetroffen rondom Leiden zo ook op het schilderij in de Lakenhal van Frans van Mieris waarop afgebeeld Jacob van der Meer Heer van Hoogeveen en op de lijst hetzelfde wapen als op de stempel met de 3 leliebladeren zie afbeelding buitenzijde van deze catalogus Historisch gezien zeer interessant
Opbrengst: € 950