Kavel 810

Koninkrijk der Nederlanden - Gouden munten
Kavel 810
Gouden dukaat 1831, met Poolse Adelaar, Sch.232(RR), KM.C125, ruim prachtig, zeer zeldzaam! Van 1831 bestaat een gouden dukaat, gedurende de oorlog tussen Polen en Rusland te Warschau geslagen, een getrouwe nabootsing van de Nederlandsche Dukaten(dus ook met het muntmeestersteken fakkel), die zich alleen van de Nederlandsche onderscheiden door het muntteken n.l. de Poolse adelaar i.p.v. de mercuriusstaf. De keerzijde is van iets grovere tekening. Deze dukaten dienden ter dekking van de schuld der Russische regering ten gevolge van de Poolse opstand aan de bank te Warschau. Er zijn van deze dukaten voor 467.071 Rubel en 41½ Kopecke geslagen = 163.205stuks
Opbrengst: € 1200