Kavel 260

Provinciaal - Rijkssteden
Kavel 260
Deventer, Zilveren penning 1609, geslagen naar aanleiding van overeengekomen bestand vz. Soldaat met lans met vaandel en wapenschild van de stad Deventer binnen een parelcirkel xLIBxIMPxCIVxDAVONTVRxSOCIAxCONFÔÇóBELG.PRO, in het veld x 1609 x (voluit | Libera Imperialis Civitas Davonturium Socia Confoederatarum Belgii Provinciarum,De vrije keizerlijke stad Deventer, bondgenoot der Verenigde Gewesten der Nederlanden)kz. Gekroonde rijksadelaar met rijksappel en pijlenbundel in de klauwen, daarboven in het Hebreeuws de naam ÔÇ│JEHOVA, HEERÔÇ│ binnen een hemels licht, binnen parelcirkel FIDO + HOC+NITOR+HOC+GLORIOR+HOC (hierop vertrouw ik, hierop steun ik, hierop roem ik), van Loon II, pag.46-48 | Madai 4837 | Pax 54 | JMP.1953,nr.85, RR, zilver 48mm., prachtig
Opbrengst: € 1800