Kavel 10

Historiepenningen
Kavel 10
Z.J. (begin 17 Eeuw), Plaquette, cartouchvorm, naar Paulus van Vianen. In ovaal staande Minerva vrijwel naar voren met lans en schild in landschap waarin Kerk en Hofstee. Aan onderkant op de band PAVLVS DE VIANA FECIT ET INVE, boven de Minerva 2 hoorns van overvloed, waarboven zittend naakte Juno met pauw, allen haar achterkant zichtbaar en Venus van voren afgebeeld met twijg en Cupido, in 't midden van de cartouche, ter weerszijden leeuwenkop waaronder vogel(duif). De onderkant is versierd met een gevleugeld engelenkopje, AR(gegoten) en fraai geciseleerd, 112.5x78mm., gew.59.02gr., eenzijdig met draaggaatje, prachtig
Opbrengst: € 640